HC Baník Sokolov
Střely: 35:33
Vstřelené branky + asistence
  • 11:39 Kadeřávek - HO
  • 14:45 Hajný (Šapovaliv, Jelínek)
  • 21:55 Vrána J. (Jiskra, Zeman)
  • 26:56 Račuk (Pitule)
  • 46:47 Rohan T. (Kropáček, Klejna)
  • 50:36 Melka (Plekanec, Zacharčuk)
  • 65:00 Filip - rozhodující nájezd
Ostatní zápasy kola
Jihlava - Kolín 6:0
Benátky - Havířov 1:0
Ústí nad Labem - Vsetín 3:2 PP
Frýdek-Místek - Slavia Praha 4:2
Šumperk - Vrchlabí 1:6
Kadaň - Přerov 3:2 SN
Prostějov - Litoměřice 4:3
Třebíč - Poruba 4:1
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský
Soupiska Rytíři Kladno

Brankáři:

Košarišťan (Brízgala)

Obránci:

Frye, Zacharčuk, Kehar "A", Zelinger, Sorokin, Ticháček (Štochl)

Útočníci:

Melka, Plekanec "C", Guman, Račuk "A", Pitule, Hlava, Kubík, Filip, Hajný, Šapovaliv, Jelínek

Trenér:

David Čermák a Jiří Burger

CHANCE LIGA: Z vyrovnané bitvy s Kladnem má Baník bod

Naposledy se oba týmy utkaly v roce 1951, kdy Kladno vyhrálo suverénně 9:0. V dnešním utkání Baník třikrát vedl, ale Rytíři nakonec dokázali vyhrát 3:4 po samostatných nájezdech.

Po opatrném začátku se do velké šance dostal Antonín Melka, který se dokázal uvolnit u pravého mantinelu a řítil se sám na Cichoně, ale ten jeho únik vychytal. Domácí se dostali po svém oslabení do přečíslení dva na jednoho, ale Kverka s Rohanem nevyřešili situaci dobře. Při dalším oslabení ve dvanácté minutě ujel Patrik Kadeřávek, který svou střelou překonal Košarišťana a Baník se dostal do vedení 1:0. Rytíři dostali možnost hrát přesilovku pěti proti třem, ve které předvedl famózní zákrok lapačkou Oldřich Cichoň. Kladnu se podařilo srovnat v čase 14:45, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval Jakub Hajný a bylo to 1:1.

Ve 22. minutě dostal mezi kruhy přihrávku od Jiskry Jakub Vrána a střelou mezi betony vrátil domácím vedení. Cichoň pak předvedl další skvělý zákrok, když ve 25. minutě vytáhl semafor proti střele Gumana. V čase 26:56 využil zmatků před domácí branku Marek Račuk, který dokázal přehodit ležícího brankaře, a bylo srovnáno. Domácí mohli jít znovu do vedení, ale střela Šika jen zazvonila o horní tyčku. Na konci třetiny hrál Baník přesilovku, po které se dostal k zakončení na pravém kruhu David Sýkora, ale i Andrej Košarišťan ukázal svou rychlou lapačku.

Začátek třetiny opět patřil Oldřichu Cichoňovi. Nejprve zakročil pravým betonem proti střele Pituleho a pak vychytal samostatný únik Plekance. Ve 47. minutě skvěle napadal Kropáček, od kterého se puk dostal za branku k Rohanovi a ten o brusle kladenského obránci po třetí vrátil vedení Baníku – 3:2. Běžela 51. minuta a Tomáš Plekanec se snadno dostal k zakončení, které Cichoň pokryl, ale na následnou dorážku Melky už nedosáhl – 3:3. Na konci zápasu hrálo Kladno podruhé v dnešním zápase přesilovku pěti proti třem, ale Baník ubránil remízový stav až do konce základní hrací doby.

V prodloužení měl první šanci Vít Jiskra, ale nedokázal dostat puk do odkryté branky. V čase 61:30 byl v samostatném úniku faulován Račuk a bylo nařízeno trestné střílení, které ale Račuk neproměnil. Baník pak dostal možnost přesilovky po vyloučení Plekance, ale málem inkasoval z hole Frye, který nedokázal proměnit samostatný únik. O bodu navíc pro Kladno rozhodl v nájezdech Matyáš Filip – 3:4.

Ohlasy Tomáše Hamary a Jakuba Vrány:

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.