Frye, Zacharčuk, Kehar "A", Zelinger, Sorokin, Ticháček (Štochl)

Melka, Plekanec "C", Guman, Račuk "A", Pitule, Hlava, Kubík, Filip, Hajný, Šapovaliv, Jelínek

David Čermák a Jiří Burger

CHANCE LIGA: Z vyrovnané bitvy s Kladnem má Baník bod

Naposledy se oba týmy utkaly v roce 1951, kdy Kladno vyhrálo suverénně 9:0. V dnešním utkání Baník třikrát vedl, ale Rytíři nakonec dokázali vyhrát 3:4 po samostatných nájezdech.

Po opatrném začátku se do velké šance dostal Antonín Melka, který se dokázal uvolnit u pravého mantinelu a řítil se sám na Cichoně, ale ten jeho únik vychytal. Domácí se dostali po svém oslabení do přečíslení dva na jednoho, ale Kverka s Rohanem nevyřešili situaci dobře. Při dalším oslabení ve dvanácté minutě ujel Patrik Kadeřávek, který svou střelou překonal Košarišťana a Baník se dostal do vedení 1:0. Rytíři dostali možnost hrát přesilovku pěti proti třem, ve které předvedl famózní zákrok lapačkou Oldřich Cichoň. Kladnu se podařilo srovnat v čase 14:45, kdy se na brankovišti nejlépe zorientoval Jakub Hajný a bylo to 1:1.

Ve 22. minutě dostal mezi kruhy přihrávku od Jiskry Jakub Vrána a střelou mezi betony vrátil domácím vedení. Cichoň pak předvedl další skvělý zákrok, když ve 25. minutě vytáhl semafor proti střele Gumana. V čase 26:56 využil zmatků před domácí branku Marek Račuk, který dokázal přehodit ležícího brankaře, a bylo srovnáno. Domácí mohli jít znovu do vedení, ale střela Šika jen zazvonila o horní tyčku. Na konci třetiny hrál Baník přesilovku, po které se dostal k zakončení na pravém kruhu David Sýkora, ale i Andrej Košarišťan ukázal svou rychlou lapačku.

Začátek třetiny opět patřil Oldřichu Cichoňovi. Nejprve zakročil pravým betonem proti střele Pituleho a pak vychytal samostatný únik Plekance. Ve 47. minutě skvěle napadal Kropáček, od kterého se puk dostal za branku k Rohanovi a ten o brusle kladenského obránci po třetí vrátil vedení Baníku – 3:2. Běžela 51. minuta a Tomáš Plekanec se snadno dostal k zakončení, které Cichoň pokryl, ale na následnou dorážku Melky už nedosáhl – 3:3. Na konci zápasu hrálo Kladno podruhé v dnešním zápase přesilovku pěti proti třem, ale Baník ubránil remízový stav až do konce základní hrací doby.

V prodloužení měl první šanci Vít Jiskra, ale nedokázal dostat puk do odkryté branky. V čase 61:30 byl v samostatném úniku faulován Račuk a bylo nařízeno trestné střílení, které ale Račuk neproměnil. Baník pak dostal možnost přesilovky po vyloučení Plekance, ale málem inkasoval z hole Frye, který nedokázal proměnit samostatný únik. O bodu navíc pro Kladno rozhodl v nájezdech Matyáš Filip – 3:4.