HC Baník Sokolov
Střely: 25:20
Vstřelené branky + asistence
  • 09:53 Kverka (Kadlec)
  • 10:03 Prymula (Klejna, Rulík)
  • 11:06 Kropáček (Vildumetz, Zeman)
  • 21:12 Bláha (Trávníček) - HO
Ostatní zápasy kola
Kolín - Kadaň 2:3
Šumperk - Benátky 2:3
Frýdek-Místek - Kladno 3:5
Vrchlabí - Prostějov 2:5
Přerov - Třebíč 4:0
Vsetín - Jihlava 1:7
Havířov - Poruba 2:1 PP
Litoměřice - Slavia Praha 7:4
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský
Soupiska HC Slovan Ústí nad Labem

Brankáři:

Hamalčík (Haas)

Obránci:

Vala, Brož "A", Havránek, Drtina "A", Voženílek, Vacík (Pika)

Útočníci:

Pšenička, Vrdlovec, Tůma, Severa, Szturc, Trávníček "C", Furch, Protasenja, Bláha, Tlačil, Matějček, Grim

Trenér:

Jiří Merta a Miroslav Mach

CHANCE LIGA: Baník si po výhře 3:1 připsal druhou výhru v řadě

Sokolovští hokejisté dokázali navázat na úterní suverénní výhru nad Šumperkem a po výhře 3:1 nad Hokej Ústí nad Labem si připsali další tři body do tabulky. Hned v sobotu čeká baníkovce domácí zápas s Rytíři z Kladna.

Hned v první minutě měl dobrou příležitost Jaromír Kverka, ale nedokázal zamířit přesně. Pak schytal tvrdý hit po odehrání puku od Trávníčka Michal Gut, který se ještě pokusil vrátit na led, ale ještě během první třetiny ze zápasu odstoupil. Největší šanci Ústí v první třetině měl Bláha, který měl před sebou prázdnou branku, ale Hamrla předvedl fantastický zákrok a nepustil puk za svá záda. V čase 9:53 našel krásnou zadovkou Kadlec Kverku a ten střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre – 1:0. O deset vteřin později Patrik Prymula pohotovou střelou přes obránce zvýšil na 2:0. A v čase 11:06 Vildumetz nahrával skrz brankoviště a Vojtěch Kropáček tečoval puk do branky - 3:0. Dobré šance v ústeckém dresu měl ještě Vrdlovec s Pšeničkou, ale Hamrla byl opět pozorný.

Baník zaspal začátek druhé třetiny, ve kterém dostal možnost přesilové hry, ale v ní paradoxně sokolovští inkasovali. Ondřej Bláha v čase 21:12 využil zaváhání v rozehrávce a snížil na 3:1. V tom samém oslabení měl ještě velkou šanci Voženílek, který se ocitl sám mezi kruhy, ale Patrik Hamrla podržel svůj tým. V dobrých pozicích se ještě ocitli Pšenička a Furch, ale opět si vylámali zuby na Hamrlovi. Ve 35. minutě šikovně tečoval střílenou přihrávku Rulíka Kadlec, ale Hamalčík včas sklapl své betony k sobě. V závěru třetiny hrál Baník přesilovku, ve které se několikrát dostal do zakončení Vildumetz, ale skóre se už neměnilo.

Sokolovští měli opět na začátku třetiny možnost přesilové hry, ve které měl dvě obrovské šance hostující Vrdlovec, ale Hamrla byl znovu bezchybný. Ve 48. minutě se dostal k dobré střele mezi kruhy Tomáš Rohan, kterou lapil Hamalčík. Běžela 52. minuta a Marek Švec se v oslabení řítil sám na branku, ale jeho střela byla vytěsněna z prostoru branky. Ústí hrálo na konci utkání ještě přesilovou hru pět proti třem, ale baníkovci ji dokázali ubránit a udrželi dvougólový náskok až do konce zápasu.

Hodnocení Tomáše Hamary:

Rozpis sportovišť pro letní přípravu mládeže - ZDE
Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.