HC Baník Sokolov
Střely: 25:20
Vstřelené branky + asistence
  • 09:53 Kverka (Kadlec)
  • 10:03 Prymula (Klejna, Rulík)
  • 11:06 Kropáček (Vildumetz, Zeman)
  • 21:12 Bláha (Trávníček) - HO
Ostatní zápasy kola
Kolín - Kadaň 2:3
Šumperk - Benátky 2:3
Frýdek-Místek - Kladno 3:5
Vrchlabí - Prostějov 2:5
Přerov - Třebíč 8.12.2020 18.00
Vsetín - Jihlava 9.12.2020 17.30
Havířov - Poruba 20.12.2020 17.00
Litoměřice - Slavia Praha 24.12.2020 17.30
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský
Soupiska HC Slovan Ústí nad Labem

Brankáři:

Hamalčík (Haas)

Obránci:

Vala, Brož "A", Havránek, Drtina "A", Voženílek, Vacík (Pika)

Útočníci:

Pšenička, Vrdlovec, Tůma, Severa, Szturc, Trávníček "C", Furch, Protasenja, Bláha, Tlačil, Matějček, Grim

Trenér:

Jiří Merta a Miroslav Mach

CHANCE LIGA: Baník si po výhře 3:1 připsal druhou výhru v řadě

Sokolovští hokejisté dokázali navázat na úterní suverénní výhru nad Šumperkem a po výhře 3:1 nad Hokej Ústí nad Labem si připsali další tři body do tabulky. Hned v sobotu čeká baníkovce domácí zápas s Rytíři z Kladna.

Hned v první minutě měl dobrou příležitost Jaromír Kverka, ale nedokázal zamířit přesně. Pak schytal tvrdý hit po odehrání puku od Trávníčka Michal Gut, který se ještě pokusil vrátit na led, ale ještě během první třetiny ze zápasu odstoupil. Největší šanci Ústí v první třetině měl Bláha, který měl před sebou prázdnou branku, ale Hamrla předvedl fantastický zákrok a nepustil puk za svá záda. V čase 9:53 našel krásnou zadovkou Kadlec Kverku a ten střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre – 1:0. O deset vteřin později Patrik Prymula pohotovou střelou přes obránce zvýšil na 2:0. A v čase 11:06 Vildumetz nahrával skrz brankoviště a Vojtěch Kropáček tečoval puk do branky - 3:0. Dobré šance v ústeckém dresu měl ještě Vrdlovec s Pšeničkou, ale Hamrla byl opět pozorný.

Baník zaspal začátek druhé třetiny, ve kterém dostal možnost přesilové hry, ale v ní paradoxně sokolovští inkasovali. Ondřej Bláha v čase 21:12 využil zaváhání v rozehrávce a snížil na 3:1. V tom samém oslabení měl ještě velkou šanci Voženílek, který se ocitl sám mezi kruhy, ale Patrik Hamrla podržel svůj tým. V dobrých pozicích se ještě ocitli Pšenička a Furch, ale opět si vylámali zuby na Hamrlovi. Ve 35. minutě šikovně tečoval střílenou přihrávku Rulíka Kadlec, ale Hamalčík včas sklapl své betony k sobě. V závěru třetiny hrál Baník přesilovku, ve které se několikrát dostal do zakončení Vildumetz, ale skóre se už neměnilo.

Sokolovští měli opět na začátku třetiny možnost přesilové hry, ve které měl dvě obrovské šance hostující Vrdlovec, ale Hamrla byl znovu bezchybný. Ve 48. minutě se dostal k dobré střele mezi kruhy Tomáš Rohan, kterou lapil Hamalčík. Běžela 52. minuta a Marek Švec se v oslabení řítil sám na branku, ale jeho střela byla vytěsněna z prostoru branky. Ústí hrálo na konci utkání ještě přesilovou hru pět proti třem, ale baníkovci ji dokázali ubránit a udrželi dvougólový náskok až do konce zápasu.

Hodnocení Tomáše Hamary:

Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.