Jankovský, Šafránek "C", Král, Krejčík "A", Zumr, Petržilka, Síla, Štohanzl, Němec, Martínek R., Semirád, Stehlík "A", Mašín

Jiří Kadlec a Petr Martínek

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Baník vyhrál v Kolíně a utnul sérii proher

Baníkovci vstoupili výborně do zápasu a vytvořili si náskok 5:0. Ve třetí třetině ale Kolín vstřelil čtyři góly a sokolovští se strachovali o výsledek až do posledních vteřin.

Hned po třiceti vteřinách hry se dostal Baník do rychlého brejku a Tomáš Rohan otevřel gólový účet zápasu – 0:1. V 8. minutě se do první větší šance dostali domácí, ale Jankovský ani Šafránek Neužila nepřekonali. O tři minuty později jel na Neužila sám nejproduktivnější hráč Kozlů Šafránek, který ale svou šanci neproměnil. V čase 13:59 našel David Tůma v ideální pozici Rohana a kapitán Baníku vstřelil svou druhou branku v zápase – 0:2. Do konce první třetiny už nebyla k vidění žádná větší příležitost a tak se šlo do šaten za stavu 0:2.

Kolín vstoupil do druhého dějství nastřelenou tyčkou. Ve 26. minutě nebezpečně nahodil od modré Bláha a Neužil měl plné ruce práce, protože před ním ještě clonil Krejčík. Hra se pak rozkouskovala několika vyloučeními a vše vyvrcholilo ve 34. minutě faulem na unikajícího Prymulu, kterého nedovoleně zastavil Husa. Následovalo trestné střílení, které však Prymula neproměnil. Baník ale nemusel smutnit dlouho, protože v čase 34:18 Otakar Šik využil přihrávky Haška a bylo to 0:3. O chvíli později vedl Sokolov už 0:4. Ve 36. minutě nahodil Zeman puk na domácí branku a Marek Švec ho usměrnil za Sejpala. O dvanáct vteřin později se prosadil i nejlepší střelec týmu Jaromír Kverka, který upravil skóre na 0:5 po dvou třetinách.

Třetí třetina se nesla v duchu stíhací jízdy za kolínským vyrovnáním. Ve 43. minutě překonal poprvé v zápase Neužila David Šafránek a vykřesal jiskřičku naděje – 1:5. Jakub Petržilka snížil v čase 47:57 po samostatné akci na 2:5. Domácí zvyšovali svůj tlak a díky tomu v 56. minutě přišla další branka. David Šafránek a Vojtěch Síla připravili gól pro Marka Němce, který snížil na 3:5. V 57. minutě dostal dvouminutový trest za hru vysokou holí Denis Zeman a v přesilové hře se Kolín dostal na dostřel jediného gólu. Domácí zariskovali hrou v šesti proti čtyřem a Václav Jankovský vstřelil gól na 4:5. Zápas pak ještě zpestřila potyčka mezi Janem Pohlem a Patrikem Mašínem. Kolín to ještě jednou zkoušel v šesti, ale tentokrát už Jakub Neužil neinkasoval a Baník si tak po pěti zápasech opět připsal vítězství.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Zápas hodnotíme kladně, protože přivézt tři body z Kolína je parádní práce. Samozřejmě podle vývoje utkání byl ten závěr až zbytečně moc dramatický. Ale jsme rádi za tři body, těch si vážíme a konečně jsme protrhli tu naši sérii. Byli jsme šťastní, že jsme to udrželi. My jsme šli do utkání s nějakým plánem, proto jsme upravili formace. Myslím, že se to podařilo, drželi jsme se našeho plánu celý zápas nebo jsme se o to aspoň snažili. A vyhrálo se, takže to byl z naší strany dobrý tah. Ač jsme měli na začátku třetí třetiny velký náskok, bylo to nakonec drama až do konce. My jsme po první obdržené brance trochu zpanikařili a chvílemi to na ledě bylo strašně znát. Byli jsme zbytečně nervózní, báli jsme se hrát s kotoučem, odhazovali jsme to od sebe, čehož soupeř využil a trestal naše další chyby. My se z toho musíme poučit. Takový zápas a taková třetina je pro nás velmi důležitý. Máme mladý tým a pro ten je to poučné a může z toho těžit. Ze všeho nejdůležitější je, že jsme to ustáli.“

Tomáš Rohan: „Vezeme z Kolína strašně důležité tři body, za což jsme hrozně rádi. Na druhou stranu jsme si všichni vědomí špatného výkonu a kolapsu ve třetí třetině, to se nesmí stávat. Je na místě vyzdvihnout výkon Kozlů, nic nezabalili a rvali se o body do poslední sekundy, klobouk dolů. Náš útok byl dnes nasazován na jejich první formaci, což se nakonec vyplatilo. Dali jsme tři góly, to je super, ale důležitější jsou tři týmové body. Ještě nás do pauzy čekají dva těžké venkovní zápasy. Naším cílem je play off z jakékoliv pozice, proto věřím, že tahle vydřená výhra nás nakopne a dostaneme se zase na vítěznou vlnu. Chtěl bych také za celý náš tým poděkovat skupině fanoušků kolem Zdeňka Webera za podporu, moc si toho vážíme.“