Šťovíček, Bittner "A", Psota, Vodný "A", Nedvídek "C", Ferda, Krliš, Michálek, Kratochvíl, Hrubec, Křehlík, Oščádal

Jaroslav Barvíř a David Dolníček

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Třetí prohra v řadě. Z Třebíče po prohře 4:2 bez bodu.

Baníku se nepovedla první třetina, ve které inkasoval tři branky. Po slibném začátku třetí třetiny to vypadalo, že se o body bude bojovat až do poslední minuty, ale Třebíč dokázala rychle odpovědět přesilovkovou brankou a dokráčela pro tři body.

První třetina utkání divákům u streamů moc hokejové krásy nepřinesla. Oba týmy vstoupily do zápasu velice opatrně a v první deseti minutách jsme viděli jen náznaky šancí. V desáté minutě dostal Baník možnost přesilové hry, jenže ta sokolovským vůbec nevyšla. Sice se dokázali dostat do pásma a vytvořit si tlak, ale domácí je nepustili do žádné střelecké pozice. V čase 12:57 byl vyloučen František Klejna v následné početní výhodě si Třebíč vedla o hodně lépe než Baník. V čase 13:30 nejprve nastřelil Štovíček konstrukci branky Neužila a o šest vteřin později se z branky radoval Stehlík, který nahodil od modré čáry a plachtící kotouč skončil za Neužilem – 1:0. Sokolovští v o chvilku později nabídli domácím další přesilovku, ve které Štovíček opět orazítkoval tyč. Jedenáct vteřin po návratu Rulíka přišlo další nahození od modré čáry, které vyslal Nedbal a bylo to o dvě branky – 2:0. Špatnou třetinu baníkovců podtrhnul v čase 18:35 Jakub Neužil, který zaváhal v rozehrávce za brankou a Šťovíček se po dvou nastřelených tyčkách zapsal také do listiny střelců – 3:0.

Jen tři střely na branku zapsali baníkovci během první třetiny na branku Pavla Jekela a ve druhé třetině se k prvnímu zákroku dostal domácí brankař až v páté minutě po střele Švece. V šesté minutě se k dostal k zakončení z levého kruhu Bittner, ale jeho střelecký pokus Neužil vyrazil nad branku. Dobrou příležitost měl na snížení přesně v půlce zápasu Kverka, který si z rohu najel až před branku, kde ale jeho bekhendovou střelu Jekel lapil. Ve 33. minutě ujel domácí obraně Patrik Prymula, ale jeho střela, která mířila nad rameno, skončila mimo branku. Třebíčští mohli zvýšit svůj náskok čtyři minuty před koncem druhé třetiny, ale Matěj Psota nenašel mezírku mezi betony Neužila. Ve 39. minutě měl gól na své hokejce Tomáš Rohan, ale kotouč z jeho hokejky skončil na horní tyčce.

Baník vstoupil skvěle do poslední třetiny, když v čase 40:50 dostal dobrou přihrávku od Rohana Martin Osmík, který se ocitl sám před Jekelem, roztáhl si ho v brankovišti a snížil na 3:1. O tři minuty později bylo mezi hráči Tomáše Hamary ještě veseleji. Tomáš Rohan byl dobře postavený před brankoviště a dokázal dorazit střelu Švece a rázem byl Baník zpátky v zápase – 3:2. Euforii hráčů ve žlutých dresech ale zkrotilo vyloučení Haška, při kterém třebíčský obránce Daniel Kowalczyk v čase 44:53 vystřelil z těžkého úhlu a bylo to opět o dva góly – 4:2. Sokolov pak dostal možnost hrát přesilovou hru pěti proti třem, která trvala minutu a půl, ale domácí tým oslabení odehrál celkem v poklidu. Očekávaný závěrečný tlak Baníku přibrzdil v 56. minutě trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Poslední šanci na snížení měl Marek Švec, ale jeho samostatný únik vykryl Pavel Jekel. Ani přes závěrečnou hru bez brankaře další branka nepadla a Baník tak podruhé v letošní sezoně vyšel s Třebíčí bodově naprázdno.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „My jsme byli dnes první třetinu, možná půlku zápasu špatní. Máme problém poslední dobou se vstupem do utkání, první třetiny prohráváme lacině, nejsme koncentrovaní. Na to se musíme zaměřit. V druhé půlce zápasu už jsme soupeře přehrávali, byli jsme lepší na puku, rychlejší. Ale stejně jako proti Jihlavě, i dnes, když jsme potřebovali dát gól, máme tam prázdnou bránu, tak trefíme břevno, tyčku. Musíme bojovat, jít znovu dál a tvrdou poctivou prací jít znovu tomu štěstí naproti. Dnes jsme dostali dva góly v oslabení, naopak my jsme neproměnili přesilovku pět na tři a to asi rozhodlo. Na utkání s Vrchlabím se budeme připravovat jako na každé další utkání, jdeme do toho, abychom konečně vyhráli. Teď je Vrchlabí na koni, vyhrálo v Porubě, daří se jim. Ale my doufáme, že je zastavíme, přerušíme jim tu šňůru. Chceme to znovu otočit na naši stranu a být zase úspěšní a bodovat.“

Tomáš Rohan: „Dnes bohužel rozhodla první třetina, dohánět ztrátu 3:0 u tak kvalitního soupeře je prostě těžké. Ale i tak jsme to nezabalili a zkusili s tím něco udělat. Škoda toho čtvrtého gólu a samozřejmě i té přesilovky pět na tři, to byla klíčová situace. Měli jsme ji proměnit a možná jsme si mohli z Třebíče nějaký bod odvézt. Ale to je kdyby, na to se nehraje. Budeme to chtít zlomit zase jen tvrdou prací a musíme se zlepšit ve speciálních týmech, v přesilovkách a oslabeních. Uvědomujeme si, že Vrchlabí je silné mužstvo, kterému se teď navíc daří. My budeme ti, kteří je budou chtít zastavit.“