M. Beran "A", Miškář, Svoboda, Procházka, Urban, Jánský, Stehlík, Konečný, Pajer, Jindra, Soukup, Berka (Bernat)

David Bruk a Daniel Tvrzník

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Sérii výher utnuly Litoměřice, které zvítězily nad Baníkem 4:3

Baníkovci prohrávali na ledě kališníků už 3:0, ale i přesto bylo vidět drama až do konce zápasu. Sokolov vyšel bodově naprázdno poprvé od 9. prosince 2020.

Do první větší šance se dostal Procházka, který dostal hodně prostoru na levém křídle, ale jeho střelu na vzdálenější tyč Cichoň dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Baník se dostal k první střele až v šesté minutě, když se ve středním pásmu uvolnil Martin Kadlec a pokusil se Berana překvapit střelou přes obránce, ale litoměřický brankař byl pozorný. Do rychlého brejku se v sedmé minutě dostala dvojice Beran Miškář a druhý jmenovaný se ocitl sám před Cichoněm, který Miškářovo střelu nedokázal zastavit – 1:0. V přesilové hře Baníku měl dobrou šanci Otakar Šik, ale z úhlu trefil jen boční síť. V téže přesilovce dostal nabito Tomáš Vracovský, ale Adam Beran předvedl parádní semafor a ukryl puk do lapačky. Dvě minuty před koncem první třetiny našel od zadního mantinelu Vildumetz Kadlece, ale ani jeho střela neznamenala vyrovnání. Navíc v čase 18:49 našel Konečný rozjetého Jindru a ten svůj únik zakončil bekhendovou kličkou, která skončila v síti – 2:0.

Hned v úvodu měl dobrou příležitost Jaromír Kverka, ale jeho střela z levého kruhu skončila v lapačce Berana. Ve 23. minutě si dobrý tlak vytvořil čtvrtý baníkovský útok. Nejprve se Poizl pokusil zasunout puk z poza branky a pak se ještě dostal ke střele Hašek, ale Baníku se snížit nepodařilo. Navíc se ve 24. minutě po přihrávkách Baláže a Jánského prosadil podruhé v zápase Miškář a bylo to 3:0. Dobrou příležitost měl po přihrávce Rohana Švec, ale nedokázal uklidit puk do prázdné branky. Baník odčaroval kouzlo Berana ve 29. minutě, když se v přesilovce prosadil po hezké kombinaci Tomáš Rohan – 3:1. Baník pak převzal iniciativu na ledové ploše, ale narůstající tlak přibrzdil trest pro Patrika Prymulu, při kterém Cichoň musel předvést několik zákroků. V čase 34:05 Marek Švec předvedl krásnou individuální akci, kterou zakončil střelou pod víko Beranovy branky – 3:2. Na konci druhého dějství se ocitl v dobré pozici Berka, ale Cichoň dokázal ramenem puk srazit do ochranné sítě.

Baník si přenesl na začátek třetí třetiny přesilovou hru, která ale vyrovnávací brankou neskončila. Ve 44. minutě chyboval v rozehrávce Daniel Poizl, kotouč se dostal k Marcelovi, ale ten nechal vyniknout Cichoně. O chvíli později už ale sokolovský brankař nedosáhl na střelu Petera Jánského a ten vrátil domácím dvoubrankový náskok – 4:2. Baník dokázal rychle zareagovat a byl to podruhé v zápase Marek Švec, který v čase 44:44 skóroval z ostrého úhlu – 4:3. Litoměřice mohly znovu odskočit, ale Janského střela rozezvonila tyč. Hattrick mohl završit v polovině třetí třetiny Miškář, ale i jeho střela skončila na tyči Cichoňovy branky. Baník si v závěrečné dvouminutovce vytvořil dvě dobré příležitosti k vyrovnání, ale jak šance Švece, tak i dorážka Šika skončila na výstroji domácího brankaře. K vyrovnání nevedla ani hra bez brankaře a Litoměřice tak dokráčely k tříbodovému zisku.

Ohlasy trenéra Tomáše Hamary po utkání:

„Dnes panuje samozřejmě zklamání, že jsme prohráli. V první třetině jsme prvních deset minut nebyli schopni se dostat do tempa, soupeř nás překvapil velice rychlým přístupem a aktivitou, měl velice dobrý pohyb a my jsme všude byli o krok později. Po první třetině 2:0 a to ještě můžeme děkovat Oldovi Cichoňovi, na začátku druhé třetiny jsme dostali na 3:0, pak jsme se trochu zvedli, dali jsme na 3:2, hodně jsme tlačili. Ale asi rozhodující byly neproměněné šance ve druhé třetině. Tam kdybychom to proměnili, tak jsme ten zápas třeba zlomili a mohli jsme ho otočit. Náš nástup do třetí třetiny pak byl zas takový pomalejší, dostali jsme na 4:2. I když jsme pak dokázali snížit a vytvořili si i další šance, ale nebyly to úplně tutovky a hlavně jsme je nedokázali proměnit. Teď nás čeká další favorit soutěže, Jihlava hraje výborný hokej a jsou velmi silní. My do toho zápasu půjdeme s tím, že chceme odčinit porážku a zvítězit. Hlavně, hrajeme doma. To musí být cítit, ten soupeř se tam musí bát jet a my chceme doma vyhrávat."