Rychlovský, Šír, Průžek, Špaček "A", Měchura, Dlouhý, Jiruš, Čederle, Pabiška, Wiencek, Jansa, Gajda

Valdermar Jiruš a Antonín Nečas

Neužil (24.-60. Cichoň)

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Z Benátek se vrací Baník bez bodu

Baník začal výborně a dostal se do vedení, které ale ještě do konce první třetiny promrhal. Dvěma slepenými góly ve druhém dějství se vrátil do zápasu, ale vyrovnat se mu už nepodařilo.

Baník dostal soupeře hned v úvodu pod tlak a vytěžil z toho vedoucí gól. V čase 2:11 nasměřoval Prymula kotouč na Jan Pohla, který udělal Královi kličku a otevřel skóre zápasu – 0:1. Benátky se dostaly do první větší šance v 5. minutě, kdy zůstal nepokrytý Čederle před Neužilem, ale jeho pokus mířil mimo branku. V 6. minutě měl dobrou příležitost Vracovský, kterého vychytal Král a z rychlého protiútoku srovnal stav Jan Šíř, který dorazil puk do branky po akci Rychlovského – 1:1. Prvním vyloučeným hráčem zápasu byl Tomáš Rohan, který dostal trest za faul kolenem, a Benátky nabídnutou přesilovku dokázaly využít. V čase 7:00 si Rychlovský prohodil roli se Šírem a zapsal se tak mezi střelce utkání – 2:1. V 11. minutě vystrašil Krále z těžkého úhlu David Tůma, ale domácí brankař dokázal zasáhnout vyrážečkou. Velkou šanci měl v 16. minutě Gajda, který prověřil Neužila, který vyřešil i následný závar před jeho brankovištěm. Běžela 17. minuta a nabito na modrou čáru dostal Kunst a z následné dorážky se prosadil Adam Dlouhý – 3:1.

Benátky na začátku druhé třetiny dohrávaly přesilovou hru, při které ale Neužila neohrozily. Ve 24. minutě domácí vstřelili čtvrtý gól. Martin Böhm trefil mezírku mezi betony sokolovského brankaře a zvýšil náskok na 4:1, což vyhnalo Neužila na střídačku. Ve 32. minutě vyzkoušel Cichoňovu vyrážečku Jan Šír. V 36:23 využil početní výhodu Tomáš Rohan, který se po přihrávce od Kverky prosadil na brankovišti a vstřelil kontaktní gól na 4:2. O 25 vteřin později už to bylo jen o gól. Vít Jiskra našel rozjetého Michala Houdka a jeho střela skončila za zády bezmocného Krále. Mladík Dominik Rymon nabídl ještě v závěru třetiny Benátkám přesilovou hru, kterou ale Baník ubránil.

Ve 43. minutě vypustil ze své hole dělovku střelec třetího sokolovského gólu Houdek, ale tentokrát si na Krále nepřišel. Baník zvyšoval tlak a vyrovnání na hokejce měl Marek Švec, který ale zamířil jen do betonu domácího brankaře. Až v půlce třetiny se domácí dostali k první střele, se kterou ale Cichoň neměl problém. Při ponechané výhodě se podruhé v zápase trefil Jan Šír a v 53. minutě přidal klid na hokejky domácích – 5:3. Baníkovci se ještě jednou dotáhli na rozdíl jediného gólu, když se v přesilové hře prosadil Jaromír Kverka – 5:4. Sokolovští se snažili o vyrovnání v závěrečné hře bez brankaře, čehož využil v čase 58:57 Vojtěch Jiruš a dal výsledku konečnou podobu 6:4.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme gól, byli jsme aktivní. Jenže po první šanci Benátek, kdy oni ujeli, jsme si s tím nedokázali poradit a dostali jsme vyrovnávací branku. Pak jsme dostali rychlý gól v oslabení na 2:1, což bylo pro nás nepříjemné. Nedokázali jsme se s tím srovnat, začali jsme být pasivní, začali jsme se bát hrát a z toho vyplynula třetí branka. Před druhou třetinou jsme si řekli, že to musíme změnit, nedělat takové laciné chyby. Vstup do druhé třetiny byl těžký, dostali jsme další gól, ale snížili jsme na 4:3 a do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme vyrovnat. Měli jsme šance, ale gól jsme nedali. Naopak jsme dostali na 5:3. Pak jsme sice znovu snížili, ale nakonec jsme dostali gól do prázdné branky. Není to ideální, protože v posledních zápasech, kromě Kolína, se na konci snažíme dotahovat, prohráváme a je to strašně těžké otočit. Pozitivem jsou využité přesilovky, to je dobře. Ale na druhou stranu jsme dostali gól v oslabení. Na tom se snažíme pracovat, ale bohužel nám to zatím nejde. Na další zápas se budeme připravovat jako na každý další. Musíme se snažit hrát celých šedesát minut poctivý, jednoduchý hokej. Tlačit se do brány a být silní na kotouči, to je to, co nás zdobí. A dávat branky, to nás teď tíží. K tomu výpadky ve hře, kdy my na deset minut vypadneme ze hry, dostaneme gól, někdy i další a neumíme se s tím vyrovnat. To je teď náš největší problém a na tom musíme pracovat.“

Jaromír Kverka: „Zápas se hodnotí těžko. Byl to víceméně vyrovnaný zápas, kdy rozhodly maličkosti. Rozhodně nám chyběla větší důslednost v obraně a lepší zakončení v útoku. U mě to není jen o gólech nebo nahrávkách, ale celkově o tom, jak hraji. Osobně cítím herní pohodu už poslední měsíc. Doufám, že mi to vydrží a že přidám ještě něco navíc, abychom začali zase pravidelně vyhrávat.“