HC Baník Sokolov
Vstřelené branky + asistence
  • 04:20 Tůma (Vracovský, Kadlec) - PH
  • 10:46 Vracovský (Tůma, Kverka) - PH
  • 11:03 Šik (Rohan T., Švec)
  • 15:17 Kverka (Vracovský, Osmík)
  • 23:46 Kadlec (Gut, Vracovský)
  • 28:33 Gut (Kulhánek)

Obránci:

Krejčí, Novák "C", Duda, Buchta, Hovorka, Veber, Němeček

Útočníci:

Kuťák, Bednář, Kružík, Kafka, Vlček, Šteiner, Doležal "A", Všetečka, Brož, Tomica, Petrov, Ondráček

Trenér:

Martin Štrba a Jiří Doležal

CHANCE LIGA: Baník rozstřílel Slavii 7:0

Sokolov o své výhře rozhodl v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Ve druhé přidal další tři branky a dokráčel si pro důležité tři body před sobotním utkáním v Porubě.

Do první větší šance zápasu se dostal David Tůma, ale jeho střela z mezikruží skončila u Michajlova. Pak se dostal Otakar Šik do samostatného nájezdu, který ale nedokázal proměnit. Slávisté se osmělili až při své přesilové hře. Švec na začátku oslabení zlomil hůl a slávisté tak měli několik šancí a byl to hlavně Bednář, který zaměstnával Neužila. Baníkovci využili svou první zkrácenou přesilovku, když v čase 4:20 dostal Tůma ideální přihrávku a střelou nad rameno otevřel účet zápasu. V 11 minutě hráli baníkovci další přesilovku, ve které se z levého kruhu prosadil střelou pod horní tyč Tomáš Vracovský – 2:0. O sedmnáct vteřin později vyrazil do rychlého brejku Šik s Rohanem a prvně jmenovaný vstřelil třetí gól domácích, kterým vyhnal Michajlova na střídačku – 3:0. Ani náhradník Roman Málek neudržel v první třetině čisté konto, protože Vracovský našel křižnou přihrávkou Kverku a ten zvýšil už na 4:0.

Hned na začátku druhé třetiny nepříjemně narazil do mantinelu Tomáš Vracovský, ale naštěstí pro domácí se vrátil zpět do zápasu. Slavie zahrozila z hole Všetečky, který se od levého mantinelu protáhl až před Neužila, ale ten ho vychytal levým betonem. Ve 24. minutě měl puk za brankou Gut, poslal ho na Kadlece a ten zvýšil na 5:0. Slávisté pak hráli dvě přesilovky za sebou, ale do žádné větší šance se díky obraně Baníku nedostali. Domácí se pak dostali do rychlého protiútoku a v čase 28:33 Michal Gut po milimetrové přihrávce Kulhánka zvýšil na 6:0. Ve vlastním oslabení se dostal do dobré příležitosti Švec, ale Málek si s jeho kličkou poradil. Marek Švec pak ale v čase 33:00 napravil své zaváhání a v samostatném úniku se prosadil střelou mezi betony – 7:0. Roman Málek se po tomto gólu poroučel na střídačku a do branky se vrátil Martin Michajlov.

Třetí třetina už se dohrávala v poklidném tempu. Dobrou příležitost na snížení měl Doležal, ale vylámal si zuby na Neužilovi. Ten pak dokázal vychytat i Všetečku a pomalu, ale jistě si kráčel pro čisté konto. Po chybné rozehrávce slávistů se dostal do velké šance Tomáš Rohan, ale nedokázal Michajlova prostřelit. V 51. minutě byl za protesty vyloučen do konce utkání Jan Pohl. Slávisté díky tomu hráli v pěti proti čtyřem, ale paradoxně mohli znovu inkasovat. Martin Osmík ujel hostující obraně, ale svůj únik neproměnil. Pražané si pak vytvořili ještě několik šancí, ale Jakub Neužil si své čisté konto nenechal vzít.

Ohlasy trenéra Tomáše Hamary a čtyřbodového Tomáše Vracovského:

Poslední utkání základní skupiny na MS našim juniorům vyšel, Rakousku vstřelili sedm branek a vyhráli jasně 7:0. Ve čtvrtfinále vyzvou v neděli 3. ledna v 1:00 ráno našeho času domácí reprezentaci. Michal Gut vinou lehčího zranění do zápasu s Rakouskem nezasáhl.
Třetí utkání základní skupiny české juniorské reprezentaci nevyšlo, když týmu USA naši mladíci podlehli vysoko 0:7. Michal Gut strávil na ledě jen necelé dvě minuty (3 střídání) v první třetině. Připsal si jednu střelu na branku a prohranou buly.
Michal Gut nastoupil ve třetí formaci s Pavlem Novákem a Adamem Raškou. Strávil na ledě přes 10 minut a připsal si dvě trestné minuty.
Českým juniorům se vstup do mistrovství světa v Edmontonu nepovedl, Švédsku vzdorovali jen v první třetině a nakonec prohráli 1:7. Michal Gut se do statistik nezapsal, na ledě strávil 8 minut a 8 sekund, jednou vystřelil na branku a ve statistice +/- skončil na -2.
Pořídili jsme deset hráčských setů od značky Bauer, se kterou od této sezóny spolupracujeme. Jedná se o sety pro nejmenší hokejisty, kteří budou chtít začít s hokejem u nás na Baníku. Set obsahuje hráčskou vestu, chrániče loktů, chrániče holení, rukavice a kalhoty. Aby byla výstroj kompletní, bylo opatřeno deset párů bruslí a deset černých helem s košíkem.

Brankář Oldřich Cichoň a útočníci Michal Gut s Jakubem Konečným se od 4. do 8. listopadu připravovali na Zimním stadionu v Litoměřicích na kempu reprezentace kategorie U20. Tu čeká v prosinci MS v kanadských městech Edmontonu a Red Deer.

Hlásíme, že roušky jsou od dnešního dne k dispozici v květinářství Fanfán tulipán (K.H.Borovského 406, Sokolov, 356 01). Cena je 199 Kč,
Takové zprávy se neříkají snadno... V sobotu podlehl vážným zraněním z května letošního roku primář ortopedie karlovarské nemocnice pan Miroslav Švec, který se vždy také výborně postaral i o hráče Baníku. Klub HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Odpočívejte v pokoji, pane doktore!
Více info ZDE.
Utkání 3. kola Ligy dorostu, ve kterém měl Baník v sobotu 19. září přivítat doma Energii "B", bylo odloženo.
Ve druhém kole Ligy dorostu mladí baníkovci vyjeli do Mariánských lázní a přivezli si zpět tři body za vysokou výhru 15:0. Hattrickem se předvedl útočník Adam Sobotka, čisté konto zapsal Stanislav Zmrhal.
Dorostenci Baníku Sokolov zvládli vstup do nového ročníku Ligy dorostu. Na domácím ledě porazili Klášterec nad Ohří vysoko 7:2. Na výhře se čtyřmi brankami podílel Samuel Kožík!

.. více info ZDE.
...více ZDE.
... najdete ZDE.
...galerii najdete ZDE.
...fotografie najdete ZDE
V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.