Linhart "A", Kynčl, Oliva, Jelínek, Kajínek, Jirků "C", Moník J.

Heřman, Chrtek, Kratochvil, Machač, Matys, Chalupa, Hozák, Urban, Mrňa, Moník F., Herčík, Formánek

Václav Baďouček a Jiří Malinský

CHANCE LIGA: Baník si vyšlápl na Vrchlabí

Sokolovští hokejisté si poradili ve 31. kole Chance ligy s Vrchlabím 6:4 a zajistili si tak účast v předkole play off. Zazářil Patrik Prymula, který vstřelil dva góly a jeden pro své spoluhráče připravil.

Baník vstoupil do zápasu velice dobře a po tlaku čtvrté formace z brankoviště v čase 2:16 poprvé v letošní sezoně skóroval Adam Křemen a bylo to 1:0. K prvnímu většímu ohrožení Jakuba Neužila se dostal střelou na vzdálenější tyč Ondřej Chrtek, ale domácí brankař předvedl svou rychlou lapačku. V čase 8:55 při signalizovaném trestu po faulu na Zemana se prosadil sám faulovaný, který vymetl horní růžek branky Soukupa a zvýšil na 2:0. Hra měla rychlý spád a oba týmy si vytvořily několik šancí, ale ujala se až střela Vojtěcha Kropáčka, který v 17. minutě přidal třetí gól domácích. Velkou šanci na navýšení měl Adam Křemen, který dostal možnost trestného střílení, ale jeho střelu mezi betony Soukup pokryl. Domácí na konci třetiny vstřelili gól na 4:0, ale nebyl uznán pro předchozí faul Vracovského. Z nabídnuté přesilové hry se Vrchlabí dokázalo prosadit hned po deseti vteřinách, když branku vstřelil Ondřej Matýs – 3:1.

Hned v úvodu druhé třetiny se dostal po přihrávce Rohana do velké šance David Tůma, ale Soukup předvedl další famózní zákrok. Hosté mohli snížit díky Jiřímu Hozákovi, ale jeho střela z první jen orazítkovala horní tyč Neužilovo branky. V přesilovce se do dobré příležitosti dostal i Patrik Urban, ale ani jeho střela se neujala. Naopak po návratu vyloučeného hráče se dostala do přečíslení dva na jednoho dvojice Gut a Šik, ale druhého jmenovaného opět vychytal hostující brankař. Neužil měl ve druhé třetině velké štěstí, protože jeho brankovou konstrukci orazítkovala i střela obránce Linharta. Jediná branka druhé třetiny padla v čase 26:40, když využil přihrávky Vrány Patrik Prymula, který svou střelou z první zvýšil na 4:1.

Otakar Šik se dostal na začátku třetího dějství do samostatného úniku, který ale pokryl Soukup. V 50. minutě se dostal ke střele Michal Gut, překonal Soukupa, ale kotouč skončil jen na jeho levé tyči. V 51. minutě baníkovci přešli do rychlého protiútoku, který založil Petr Prindiš a byl to i on, kdo našel mezírku mezi Soukupovými betony – 5:1. Vrchlabí v 54. minutě opět dokázalo využít přesilovou hru, ve které snížil David Chalupa - 5:2. O dvě minuty později hrál přesilovku i Sokolov, a byl to Patrik Prymula, který se prosadil podruhé v dnešním zápase – 6:2. Hosté ještě dokázali vstřelit dvě branky a to opět při přesilových hrách. Dvakrát se prosadil Ondřej Matýs, který tak nastřílel v dnešním zápase přesilovkový hattrick, ale dokázal jen kosmeticky upravit výsledek na 6:4