Trávníček "C", Vrdlovec, Severa, Tůma M. "A", Matějčel, Furch, Bláha O., Szturc, Protasenja, Bláha M., Costa, Sklenář

Jiří Merta a Miroslav Mach

Cichoň (5.-60. Neužil)

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Baník se z Ústí vrací bez bodu

Sokolov prospal úvod zápasu, kdy pustil Slovan do vedení 3:0. Baníkovci se ještě vrátili do zápasu a srovnali na 3:3, ale výpadek na konci druhé třetiny rozhodl o tom, že tři body zůstávají na severu.

Baníku se vůbec nepodařil vstup do zápasu a už v 5. minutě prohrával 3:0. První branka zápasu padla v čase 1:44, kdy se prudkou střelou Ondřej Bláha – 1:0. Ani ne o dvě minuty později Cichoň znovu lovil puk ze své sítě. Od modré čáry vystřelil Brož a jeho střelu šikovně tečoval mimo dosah baníkovského brankaře Daniel Vrdlovec – 2:0. V čase 4:09 zakončil rychlou kombinaci domácích Ondřej Bláha, který se prosadil podruhé v zápase a vyhnal Cichoně na střídačku – 3:0. Kontaktní gól přišel na řadu o 45 vteřin později, kdy se prosadil přesnou ranou z mezikruží Patrik Prymula – 3:1. Na rozdíl jediného gólu snížil v čase 7:31 Jakub Vrána, který využil pěkné přihrávky od Otakara Šika – 3:2. Do konce třetiny bylo k vidění ještě několik šancí, ale ani jeden z brankařů už puk za svá záda nepustil.

Z druhé třetiny uplynulo 21 vteřin a Baník srovnal stav zápasu. David Tůma se trefil přesně k pravé tyči Šatného branky a vrátil baníkovce do zápasu – 3:3. Prvním vyloučeným hráčem v zápase byl ve 30. minutě Trávníček, ale Baníku se vůbec početní výhoda nepodařila. Pak přišel obrovský výpadek Sokolova, který opět inkasoval tři rychlé branky za sebou. Ondřej Bláha završil v čase 37:04 svůj hattrick, když byl při své dorážce nejpohotovější na brankovišti – 4:3. Uběhlo 28 vteřin a Jakub Neužil znovu inkasoval. U pravé tyčky zůstal sám Jiří Severa, který uklidil do sokolovské branky přihrávku Trávníčka – 5:3. V čase 38:55 se po obléhání Neužilovo branky prosadil důrazný Protasenja a dal na 6:3.

Po nezvládnutém závěru druhého dějství se Baník pokusil ještě o návrat do zápase, ale několik jeho šancí pochytal Šatný. Ve 47. minutě ještě vykřesal jiskřičku naděje při přesilové hře David Tůma a svým druhým gólem v zápase snížil na 6:4. V 51. minutě mohl přidat klid na hokejky Slovanu Matějček, ale nabídnuté trestné střílení po faulu Zemana neproměnil. V další nabídnuté přesilovce Sokolova byl hodně aktivní Pohl, ale žádná z jeho střel se neujala. Na konci zápasu se hrálo ještě 4 na 4 po vyloučení ústeckého Trávníčka a Jana Pohla, ale v této herní situaci už branka nepadla a Ústí si dokráčelo pro tříbodové vítězství.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Hodnocení zápasu nemůže být pozitivní, protože zápas jsme prohráli v šesti minutách. V prvních třech minutách dostaneme tři góly, to prostě není možné. Hru vyrovnáme, stáhneme na 3:2 ještě v první třetině, soupeře jsme přehrávali. Vstup do druhé třetiny vynikající, patnáct minut se soupeř téměř nedostane za půlku hřiště. Pak při prvním jejich vstupu do útočného pásma je z toho hned branka po naší hrubé chybě. Další dvě střídání, další dvě branky, z brankoviště. Zas nepochopitelné zaváhání. Třetí třetina už byla hrozně těžká, protože takhle zkušený soupeř podruhé ten náskok nepustí. Sice jsme snížili a pak jsme hráli přesilovku, ale tu jsme nevyužili a pak už jsme se k nim nepřiblížili. Jsou to věci, na které se upozorňujeme, v přípravě na tom pracujeme. A musíme dál, dál si to ukazovat a dávat do tréninku. Tohle se nám nemůže stávat. Gólmany jsme na začátku museli vystřídat, Olda si na začátku ani nesáhl na puk a dostal tři góly, bylo to pro něj těžké. Jakub Neužil nás pak podržel, chytil dvě velké šance i trestné střílení. Na reprezentační pauzu se těšíme. Teď jsme hráli šestkrát venku, po pauze hrajeme doma. Věřím, že i ta změna prostředí nám pomůže, že zas otočíme ty výsledky a vrátíme se zpátky na vítěznou vlnu. Dobře potrénujeme, zaměříme se na věci, které nám nejdou a věřím tomu, že po reprezentační pauze se vrátíme silnější a víc sebevědomí. To sebevědomí nám po těch prohrách padá. Je důležité, aby si kluci věřili a řešili ty situace jednodušeji a s jistotou.“

Jakub Vrána: „Zápas se hodnotí špatně, výpadky na začátku zápasu a na konci druhé třetiny nás stály velice důležité body. Už dlouhodobě máme špatné vstupy do zápasu, netuším čím to může byt, jestli jsme málo koncentrovaní, opravdu nevím čím to je. Našemu útoku se paradoxně celkem povedl vstup do zápasu, hned druhé a třetí naše střídání jsme skórovali, jen je škoda, že jsme nepřidali další, šancí na to bylo dost. Je to hodně frustrující, spoustu zápasů ztrácíme buď na začátku zápasu, kdy většinou po celý zápas jen dotahujeme a nebo na konci zápasu po vyrovnané bitvě. Teď nás čeká pauza, pořádně si odpočineme, potrénujeme a poslední část už pro nás znamená takové malé play off, abychom byli v té dvanáctce.“