Veselý, Mikulík "C", Šedivý, Martynek "A", Kindl, Klimša "A", Macháček, Peterek, Tomi, Matiaško, Stuchlík, Ramik

Mojmír Trličík a Jiří Raszka

Cichoň (28.-60. Neužil)

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Frýdek obral Baník o všechny body

Z venkovního dvojutkání Baník veze tři body, protože nedokázal navázat na první výhru v Šumperku a na ledě Frýdku-Místku prohrál jednoznačně 6:2. Další utkání sehrají sokolovští hokejisté v sobotu na domácím ledě s Vrchlabím.

Na začátku utkání byla k vidění opatrná hra z obou stran. Až v 10. minutě se dostal do dobré střelecké pozice Tomáš Vracovský, ale puk z jeho hokejky zamířil těsně nad branku. V čase 12:32 se poprvé měnil stav zápasu, protože se pohotovou střelou prezentoval Tomi, který využil zakrytého výhledu Cichoně a bylo to 1:0. Chvilku po vstřelené dostal po faulu Rulíka domácí tým přesilovou hru. Tu využil v 15:11 Jurij Repe, který nahodil puk od modré čáry a ten se nakonec zatřepotal v síti – 2:0. O dvanáct vteřin později domácí zakombinovali na modré čáře a do šance se dostal Ramik, který nejprve trefil jen Cichoňův beton, ale z následné dorážky už se nemýlil – 3:0. Baník do konce první třetiny ještě stačil vstřelit alespoň kontaktní branku. V čase 18:42 nabil křižnou přihrávkou skrz celé pásmo Kadeřávek Vracovskému a ten trefil mezírku mezi Honzíkovími betony – 3:1.

Baníkovci zaspali začátek druhého dějství a v čase 20:42 to byl zkoušený Milan Mikulík, který se prosadil pohotovou dorážkou a opět navýšil domácí vedení – 4:1. Baník pak dostal dobrou příležitost na se vrátit do zápasu, protože 5 minut + trest do konce utkání obdržel domácí Štěpán Macháček. Ve 23. minutě si Jan Pohl najel v přesilovce mezi kruhy a z tohoto prostoru prostřeli Davida Honzíka - 4:2. Další gól sokolovští v dlouhé přesilovce nepřidali a hned minutu po konci trestu pro domácího hráče přidal svůj druhý gól v čase 27:41 Vojtěch Tomi a vyhnal Cichoně na střídačku – 5:2. Do konce druhé části hry už branka nepadla a Frýdek tak do dvou třetinách vedl o tři branky.

Baník neskládal zbraně, ale většinou narážel na obranu Frýdku, který výborně bránil střední pásmo a nepouštěl sokolovské do nebezpečných pozic. Svěřenci trenéra Baďoučka hrozili hlavně z protiútoků a jeden z nich skončil v brance, když se v čase 47:21 prosadil po přihrávce Klimši další zkušený hráč domácích Rostislav Martynek - 6:2. Rysi mohli ještě svůj náskok navýšit v přesilové hře při vyloučení Petra Prindiše, ale Jakub Neužil už za svá záda stejně jako jeho protějšek David Honzík puk nepustil a Frýdek si tak dokráčel pro vítězství v dnešním zápase.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Měli jsme dnes dobrý vstup do utkání, byli jsme lepší, měli jsme víc šancí v první třetině. Ale pak zas přijde náš tříminutový výpadek, dostaneme tři góly a pak se to těžko otáčí. Mě mrzí ten počet šancí v první třetině. Kdyby jsme to proměnili, tak by to vypadalo jinak. V druhé třetině jsme hráli dlouhou pětiminutovou přesilovku, ale dali jsme jen jeden gól. Tam kdyby jsme se dotáhli, hrálo by se lépe. Soupeř to dobře ubránil a pak už si to uhlídal. Myslím, že výsledek úplně neodpovídá naší hře, ale my nebyli schopní proměnit šance. Dnes nám chyběl důraz před bránou a přesné zakončení. V pátek uděláme regenerační trénink, abychom vstřebali dvě těžká utkání ve dvou dnech a dlouhou cestu. Doma musíme být úspěšní. Zvedneme hlavy, budeme makat a v sobotu chceme udělat dobrý výsledek s Vrchlabím.“

Tomáš Vracovský: „Dnešní utkání bylo náročné, hráli jsme s kvalitním soupeřem, i když jsou vespod tabulky. Myslím, že jsme podali dobrý výkon, ale bohužel jsme neproměňovali šance, zato soupeř ano. Měli jsme i více ze hry, ale hraje se na góly. Šancí jsme měli víc než v Šumperku, ale tentokrát jsme je neproměnili. V pátek si dáme trénink, vybruslíme se a já osobně se zaměřím na strečink. Dám si ledovou káď a pořádně se vyspím, abych dohnal únavu z autobusu.“