HC Frýdek-Místek
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 25:30
Vstřelené branky + asistence
  • 12:32 Tomi (Peterek, Adámek)
  • 15:11 Repe (Martynek, Peterek) - PH
  • 15:23 Ramik (Stuchlík, Matiaško)
  • 18:42 Vracovský (Kadeřávek)
  • 20:42 Mikulík (Šedivý)
  • 22:58 Pohl (Tůma, Rohan T.) - PH
  • 27:41 Tomi (Kindl, Veselý)
  • 47:21 Martynek (Klimša, Kindl)
Ostatní zápasy kola
Přerov - Slavia Praha 4:2
Vsetín - Litoměřice 5:4
Vrchlabí - Jihlava 4:2
Kadaň - Prostějov 2:9
Šumperk - Třebíč 2:8
Ústí nad Labem - Benátky 5:4 PP
Kladno - Poruba 3:2
Kolín - Havířov 3:2
Soupiska HC Frýdek-Místek

Brankáři:

Honzík (Suchánek)

Obránci:

Haman, Hrachovský, Husák, Adámek, Malík, Repe, Michálek

Útočníci:

Veselý, Mikulík "C", Šedivý, Martynek "A", Kindl, Klimša "A", Macháček, Peterek, Tomi, Matiaško, Stuchlík, Ramik

Trenér:

Mojmír Trličík a Jiří Raszka
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Cichoň (28.-60. Neužil)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Frýdek obral Baník o všechny body

Z venkovního dvojutkání Baník veze tři body, protože nedokázal navázat na první výhru v Šumperku a na ledě Frýdku-Místku prohrál jednoznačně 6:2. Další utkání sehrají sokolovští hokejisté v sobotu na domácím ledě s Vrchlabím.

Na začátku utkání byla k vidění opatrná hra z obou stran. Až v 10. minutě se dostal do dobré střelecké pozice Tomáš Vracovský, ale puk z jeho hokejky zamířil těsně nad branku. V čase 12:32 se poprvé měnil stav zápasu, protože se pohotovou střelou prezentoval Tomi, který využil zakrytého výhledu Cichoně a bylo to 1:0. Chvilku po vstřelené dostal po faulu Rulíka domácí tým přesilovou hru. Tu využil v 15:11 Jurij Repe, který nahodil puk od modré čáry a ten se nakonec zatřepotal v síti – 2:0. O dvanáct vteřin později domácí zakombinovali na modré čáře a do šance se dostal Ramik, který nejprve trefil jen Cichoňův beton, ale z následné dorážky už se nemýlil – 3:0. Baník do konce první třetiny ještě stačil vstřelit alespoň kontaktní branku. V čase 18:42 nabil křižnou přihrávkou skrz celé pásmo Kadeřávek Vracovskému a ten trefil mezírku mezi Honzíkovími betony – 3:1.

Baníkovci zaspali začátek druhého dějství a v čase 20:42 to byl zkoušený Milan Mikulík, který se prosadil pohotovou dorážkou a opět navýšil domácí vedení – 4:1. Baník pak dostal dobrou příležitost na se vrátit do zápasu, protože 5 minut + trest do konce utkání obdržel domácí Štěpán Macháček. Ve 23. minutě si Jan Pohl najel v přesilovce mezi kruhy a z tohoto prostoru prostřeli Davida Honzíka - 4:2. Další gól sokolovští v dlouhé přesilovce nepřidali a hned minutu po konci trestu pro domácího hráče přidal svůj druhý gól v čase 27:41 Vojtěch Tomi a vyhnal Cichoně na střídačku – 5:2. Do konce druhé části hry už branka nepadla a Frýdek tak do dvou třetinách vedl o tři branky.

Baník neskládal zbraně, ale většinou narážel na obranu Frýdku, který výborně bránil střední pásmo a nepouštěl sokolovské do nebezpečných pozic. Svěřenci trenéra Baďoučka hrozili hlavně z protiútoků a jeden z nich skončil v brance, když se v čase 47:21 prosadil po přihrávce Klimši další zkušený hráč domácích Rostislav Martynek - 6:2. Rysi mohli ještě svůj náskok navýšit v přesilové hře při vyloučení Petra Prindiše, ale Jakub Neužil už za svá záda stejně jako jeho protějšek David Honzík puk nepustil a Frýdek si tak dokráčel pro vítězství v dnešním zápase.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Měli jsme dnes dobrý vstup do utkání, byli jsme lepší, měli jsme víc šancí v první třetině. Ale pak zas přijde náš tříminutový výpadek, dostaneme tři góly a pak se to těžko otáčí. Mě mrzí ten počet šancí v první třetině. Kdyby jsme to proměnili, tak by to vypadalo jinak. V druhé třetině jsme hráli dlouhou pětiminutovou přesilovku, ale dali jsme jen jeden gól. Tam kdyby jsme se dotáhli, hrálo by se lépe. Soupeř to dobře ubránil a pak už si to uhlídal. Myslím, že výsledek úplně neodpovídá naší hře, ale my nebyli schopní proměnit šance. Dnes nám chyběl důraz před bránou a přesné zakončení. V pátek uděláme regenerační trénink, abychom vstřebali dvě těžká utkání ve dvou dnech a dlouhou cestu. Doma musíme být úspěšní. Zvedneme hlavy, budeme makat a v sobotu chceme udělat dobrý výsledek s Vrchlabím.“

Tomáš Vracovský: „Dnešní utkání bylo náročné, hráli jsme s kvalitním soupeřem, i když jsou vespod tabulky. Myslím, že jsme podali dobrý výkon, ale bohužel jsme neproměňovali šance, zato soupeř ano. Měli jsme i více ze hry, ale hraje se na góly. Šancí jsme měli víc než v Šumperku, ale tentokrát jsme je neproměnili. V pátek si dáme trénink, vybruslíme se a já osobně se zaměřím na strečink. Dám si ledovou káď a pořádně se vyspím, abych dohnal únavu z autobusu.“

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.