Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Zdeněk, Muška

Jankovský, Šafránek "C", Král, Krejčík "A", Veselý, Petržilka, Zumr, Semirád, Síla, Martínek R., Štohanzl, Mašín (Kozák)

Petr Martínek a Jiří Kadlec

CHANCE LIGA: Další tři body pro Baník po výhře nad Kolínem

Druhé domácí utkání v řadě vyhrál Baník zaslouženě. Soupeře přestřílel a většinu utkání byl lepším týmem. Po výhře 4:1 si do tabulky Chance ligy připsal důležité body a udržel náskok na postupových příčkách do předkola play off.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Oba týmy hrály aktivně, šanci z toho jako první vytěžil domácí Baník. Už v první minutě se v dobré pozici ocitl David Tůma, který bekhendem prověřil gólmana Sejpala. Ve čtvrté minutě si hosté zahráli přesilovou hru, kterou ale Sokolov ubránil. Po polovině první třetiny měl víc ze hry Baník, ale domácí útočníci se do vážnějších šancí nedostali. Až v 16. minutě to Baníku vyšlo. Patrik Kadeřávek sice prvním pokusem od modré trefil obránce, ale jeho druhá střela pak skončila pod horní tyčí - 1:0. Za tohoto stavu se nakonec šlo i do šaten.

Také druhá třetina začala v poměrně vysokém tempu. Ve 25. minutě dostali první trest kolínští, ale byli to paradoxně právě oni, kteří měli v oslabení největší šanci. V té se ocitl Martin Štohanzl, který z pravého kruhu těsně minul levou Neužilovu tyč. Tři sekundy po polovině utkání přišel druhý gól Baníku. Po rychlé souhře prvního útoku přihrával Michal Gut mezi kruhy Davidu Tůmovi, který zamířil přesně - 2:0. Druhá polovina prostřední třetiny patřila hostům, kteří se snažili snížit náskok. Ve 34. minutě měl plné ruce práce Jakub Neužil, který zachraňoval situaci po střele Jankovského. Baník ubránil oslabení, ale byli to hosté, kdo se snažil něco vymyslet. Ve 38. minutě jel sám na brankáře David Šafránek a Jakub Neužil předvedl svou lapačkou zákrok večera. V závěru třetiny, po vyloučení Denise Zemana, Baník ubránil i třetí oslabení a po druhé části tak držel dvoubrankový náskok.

Do třetí třetiny vlétli domácí aktivněji a kolínští šli záhy do čtyř. V závěru přesilové hry pak Baník zvýšil na 3:0. Pohlovu dělovku hostující gólman vyrazil jen na hůl Tomáše Vracovského, který dorážel do odkryté branky. Třetí branka baníkovce uklidnila a ti v dalších minutách kontrolovali hru. V 52. minutě definitivně rozhodl o vítězi utkání Otakar Šik. Ten se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci u pravé Sejpalovy tyče a protlačil puk až za brankovou čáru - 4:0. Čtvrtým gólem skončilo utkání pro hostujícího brankáře, kterého nahradil Ondřej Martínek. V 56. minutě musel předvést další těžký zákrok Jakub Neužil. Ten však přes výborný výkon o čisté konto přišel. Necelé čtyři minuty před koncem ho po pěkné přesilovkové kombinaci překonal David Šafránek. Proti střele kolínského kapitána neměl Neužil šanci zakročit. Závěr utkání už si domácí pohlídali. Po výhře 4:1 si tak připsali další důležité body do tabulky Chance ligy.