Mrázek, Bartoš "A", Gago, Žalčík "A", Chlán, Hrníčko, M. Novák, T. Kaut "C", Vachutka, Podlaha, Motloch, T. Jandus, Komínek

Jiří Šejba a Ivo Peštuka

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Baník nepříznivou sérii zápasů v Prostějově nepřerušil

Ve 25. kole Chance ligy prohrál Baník na ledě Prostějova 5:3 po třetinách 2:2, 1:1, 2:0. Navzdory sympatickému výkonu tak protáhnul sérii porážek na pět.

K utkání do Prostějova odjel Baník již v sestavě s Davidem Tůmou a po krátké pauze i s Patrikem Kadeřávkem a Jakubem Vránou. Naopak chyběla trojice Klejna, Osmík, Vildumetz, která se aktuálně připravuje s Karlovými Vary, nemocný Michal Gut a také odcházející Martin Kadlec.

Oproti minulým zápasům vyšla Baníku první třetina o poznání lépe. Jako první zahrozil Tomáš Rohan, na druhé straně vzápětí na přečíslení domácích musel svým zákrokem reagovat Oldřich Cichoň. Skóre nakonec otevřeli hosté, když v 6. minutě v přesilové hře skvělou práci odvedl Vít Jiskra, jenž zpoza brány našel Patrika Prymulu, který překonal gólmana Bláhu – 0:1. Jestřábi reagovali bleskově. Po zaváhání v defenzivě Baníku zakončoval Petr Mrázek – 1:1. Následně mohl vedení na stranu Baníku vrátit Michal Houdek, jeho střela skončila na břevně. Do vedení tak Sokolov šel až o něco později, v 9. minutě, kdy Rohan narýsoval přesnou přihrávku na Davida Tůmu, který si počínal neomylně a nedal Bláhovi šanci – 1:2. I na tento gól však domácí Prostějov dokázal zareagovat, když přes clonícího Podlahu skryl svou střelu Petr Krejčí – 2:2. V zajímavé první třetině si ještě oba týmy vypracovaly některé zajímavé situace, brankovou konstrukci trefili i domácí, ale stav se do konce první třetiny již neměnil.

Zajímavý hokej pokračoval i ve druhém dějství. A Baník do něj nevstoupil vůbec zle. Bohužel ale z mírné převahy gól nevytěžil. Stav se tak měnil až ve 29. minutě, kdy Prostějov hrál v početní výhodě, Petr Mrázek dostal nabito, tvrdou střelou překonal Cichoně a přidal tak druhou branku v utkání. Zanedlouho mohl Mrázek dosáhnout i na hattrick, ale tentokrát ze vzájemného souboje vyšel jako vítěz Cichoň. Ve 36. minutě se Baník dočkal vyrovnání. Skvěle hrající Rohan vysunul Švece, jehož střelu Bláha sice chytil, ale domácí brankář nedokázal pokrýt puk, Marek Švec ho vydoloval a uklidil za brankovou čáru – 3:3. Tento stav pak platil i po čtyřiceti minutách po sympatickém výkonu z obou stran.

Na začátku třetí třetiny zvonila opět branková konstrukce, poněkolikáté v zápase. Nejprve po fintě domácího Hrníčka a vzápětí po střele sokolovského Šika. Poté byl Baník aktivnější, ale další gól nepřidal. Naopak bezprostředně po vyhraném buly v útočném pásmu se prosadil v 56. minutě Lukáš Žalčík a přiblížil domácí tým k třem bodům – 4:3. V závěru se Baník ještě nadechoval k tlaku, zkusil i poweplay, jenže vyhození o mantinel Tomáše Janduse zamířilo do opuštěné brány a Prostějov se tak mohl radovat z pátého gólu – 5:3. V posledních sekundách se již na prostějovském stadionu stav neměnil, a tak si Baník připsal pátou porážku v řadě, ačkoliv horším týmem nebyl.

Nepříznivou sérii bude mít Baník možnost ukončit hned v pondělí, kdy hraje na ledě Kolína.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Dnes byly z naší strany dvě třetiny výborné, byli jsme lepším týmem, měli jsme spousty šancí, ale bohužel, ať nepřesností v koncovce nebo trochu štěstím, jsme ty šance neproměnili. Dali jsme čtyři tyčky. Když už jsme dali branku, hned jsme zase inkasovali. Poslední třetina, za vyrovnaného stavu, jsme nastoupili trochu s obavou, opatrně. Tím jsme dostali soupeře do hry. Zase jsme dali tyčku, netrefili jsme prázdnou branku a soupeř potrestal naše zaváhání na vhazování. My jsme se pak ještě snažili vyrovnat, chtěli jsme aspoň bod a místo toho vyhozený puk o plexisklo skončil v naší brance. Tak, jak nám to lepilo a první formaci tam ty branky padaly, tak teď to štěstí tam není, my tomu musíme jít naproti, dostávat se do těch šancí. Dnes jsme ty šance měli, ale neproměnili jsme je. Když budeme poctiví a budeme v tom pokračovat dál, tak to přijde. I těm klukům to pak zvedne sebevědomí a bude z toho těžit celý tým."

Patrik Prymula: „Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale Prostějov proměňoval šance, zatímco my s tím máme poslední zápasy problém. Chybí nám větší klid v zakončení, štěstí se k nám poslední dobou otočilo trochu zády. Co se mého gólu týče, nějakou dobu jsem na trefu čekal. Nedaří se mi proměňovat šance, takže jsem rád, že mi to tam zase spadlo. Venkovní utkání mně osobně nevadí. Tím, že jich máme teď několik za sebou, je to náročnější, ale myslím, že jsme dobře fyzicky připravení a popereme se s tím."