Machala, Plekanec "C", Jágr, Guman, Marosz, Račuk "A", Hlava, Kubík, Melka, Hajný, Filip, Bílek

David Čermák a Jiří Burger

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Z ledu lídra tabulky body nevezeme

Na ledě kladenských Rytířů, vedoucího celku tabulky Chance ligy, Baník dokázal dohnat dvoubrankové manko z první třetiny. Domácí však dokázali znovu odskočit a nakonec po výsledku 5:2 zůstávají body na Kladně.

Sokolovští vstoupili do utkání s respektem a Kladno se rychle dostalo do tlaku. Ve třetí minutě první velkou šanci spálili Filip s Hajným a závar před brankou řešil pouze faulem Petr Přindiš. V oslabení měl plné ruce práce Jakub Neužil. Nejlepší zákrok vytáhl proti Machalovi, kterému zabránil v téměř jisté trefě. Po návratu na led se Petr Přindiš dral do protiútoku, ale kladenská obrana zasáhla včas. V osmé minutě si zahrál první přesilovku také Baník. Domácí se však ubránili a navíc si největší příležitost v oslabení vybojoval Plekanec, kterého vychytal Jakub Neužil. Skóre se měnilo v 11. minutě. Rychlý útok tři na jednoho zakončila přihrávka Jaromíra Jágra na Ondřeje Machalu, který přesnou střelou otevřel skóre - 1:0. Ve třinácté minutě mohli Rytíři znovu udeřit, ale Hajný netrefil odkrytou branku Neužila. Vzápětí na druhé straně hrozili baníkovci, ale Košarišťan udržel čisté konto. Ještě do konce první třetiny zvládlo Kladno zvýšit náskok. Po chybné rozehrávce našel Hajný u pravé tyče Matyáše Filipa, který z těžkého úhlu prostřelil Neužila. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Půl minuty po začátku druhé třetiny se do dobré pozice dostal aktivní Machala a Jakub Neužil vytáhl další výborný zákrok. Následně si sokolovští zahráli přesilovku, ve které sice nejprve zahrozili Rytíři, ale poté se Baník dočkal gólu. Ten však rozhodčí neuznali pro hru vysokou holí. Nakonec se Sokolov dočkal. V další přesilové hře se puk dostal po dobrém napadání k Tomáši Vracovskému a jeho dělovka z první skončila až v síti - 2:1. Další minuty patřily na ledě Baníku, který kontaktní branka nabudila. Domácí se těžko dostávali do hry a ve 33. minutě přišlo další jejich vyloučení. Po vyhrané buly a přesné kombinaci novu pálil z voleje Tomáš Vracovský, který z levého kruhu vyrovnal na 2:2. Vyrovnaný stav však nevydržel ani dvě minuty. V čase 34:27 se před Neužila protáhl Nicolas Hlava a trefil přesně levý horní růžek sokolovské branky - 3:2. Na konci druhé části usedli na trestnou lavici postupně Tomáš Rohan a František Klejna a Kladno početní převahu využilo. Pouhých 37 sekund před sirénou zůstal mezi kruhy nepokrytý Kubík, jehož střela stanovila skóre po druhé třetině - 4:2.

Poslední část začala začala velkými šancemi na obou stranách. Proti Neužilovi ujížděl Machala, kladenský útočník se však do zakončení po podklouznutí nedostal. Vzápětí měl velkou šanci David Vitouch, ale toho nadvakrát vychytal gólman Košarišťan. Ve 45. minutě Baník nevyužil další přesilovou hru, následně nevyužil ani zmatků v kladenské obraně, kdy byl domácí brankář chvíli mimo brankoviště a trest přišel na druhé straně. Gólem na 5:2 přiblížil Rytíře k vítězství Machala. Baník se snažil s výsledkem ještě něco udělat, ale kladenští si zkušeně hlídali náskok. Když pak v 57. minutě promáchl před odkrytou brankou Machala, utkání dospělo do svého konce s výsledkem 5:2 pro domácí tým.