HC Baník Sokolov
Góly v přesilovce: 1:0, v oslabení: 1:0
Střely: 38:17
Vstřelené branky + asistence
  • 02:29 Švec (Rulík, Tůma)
  • 08:48 Milfait (Jaroš, Kratochvíl)
  • 17:08 Šik (Gut, Kadlec)
  • 22:51 Vildumetz (Osmík, Zeman)
  • 33:42 Šik (Kadlec, Gut) - PH
  • 42:35 Osmík (Kropáček, Vildumetz)
  • 47:02 Sýkora (Kadlec, Šik)
  • 48:34 Kropáček (Osmík, Klejna)
  • 52:47 Gut (Konečný) - HO

Obránci:

Gewiese "C", Kabelka, Weintritt, Nepokoj, Ševčík, Dosek, Věntus

Útočníci:

Jaroš "A", Milfait, Kratochvíl, Krejčiřík, Baláž, Kučera, Spratek, Král, Krč, Blaško, Hroch, Danielčák

Trenér:

Martin Sobotka a Radek Fischer

CHANCE LIGA: Baník rozstřílel Draky ze Šumperka a připsal tři body

Baník napravil zaváhání z minulého domácího zápasu s Třebíčí a vyhrál nad Šumperkem vysoko 8:1. Další zápas čeká baníkovce hned ve čtvrtek 3. prosince, kdy přivítají na svém ledě Ústí nad Labem.

Baník měl hned po vhazování velkou šanci, když jim obrana hostů nabídla puk a Prymula se ocitl sám před Peksou, ale nedokázal ho překonat. O chvilku později to byl Jaromír Kverka, který z dobré pozice mířil mezi betony, které ale hostující brankař včas secvakl k sobě. Poprvé se skóre měnilo ve třetí minutě, kdy byl po střele Rulíka sám před brankou Marek Švec, který dorazil puk za bezmocného Peksu – 1:0. Hosté měli obrovskou šanci na vyrovnání, ale Věntus nedokázal přehodit beton Cichoně. Následovala přesilová hra Šumperku, ve které měl dobrou šanci Danielčák, ale z bezprostřední blízkosti Cichoně neprostřelil. Vyrovnání přišlo v deváté minutě, kdy ve svém obraném pásmu našlápl Jan Milfait a dostal se až k zakončení, kterým vyrovnal na 1:1. V čase 17:08 skvěle vybruslil z rohu Otakar Šik, který se dostal až mezi kruhy a přesnou střelou vrátil Baníku vedení – 2:1.

První šanci měl ve druhé třetině Josef Danielčák, ale jeho střelu na vzdálenější tyč Cichoň dokázal vyrazit. Ve 23. minutě ujel po pravém křídle Vildumetz, který dokázal nadvakrát dostat kotouč za záda šumperského brankaře, a bylo to 3:1. Sokolov kontroloval hru a z toho vyplynuly další šance, do kterých se dostal Vildumetz a pak i Martin Osmík, který ale nedokázal na brankovišti zamířit přesně. Sokolovští pak hráli přesilovou hru, ve které ve 34. minutě využil střílené přihrávky od Kadlece Otakar Šik a připsal si tak druhý gól v dnešním zápase. Na konci třetiny se ještě v oslabení dostal do úniku Kropáček, ale Marek Peksa si s jeho zakončením poradil.

Třetí třetina se odehrála v režii Baníku. Nejprve zakončil kombinaci celého čtvrtého útoku ve 43. minutě Martin Osmík – 5:1. Šanci na snížení stavu měl Josef Baláž, ale Oldřich Cichoň svým pravým betonem útočníka hostí vychytal. Na 6:1 se trefil David Sýkora, který vstřelil svou první branku ve žlutočerném dresu. Vojtěch Kropáček ve 49. minutě využil zaváhání hostujícího brankaře a zvýšil na 7:1. Poslední branka padla v oslabení, když se do samostatného úniku dostal Michal Gut a s přehledem ho proměnil – 8:1.

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.