HC Baník Sokolov
Góly v přesilovce: 2:1
Střely: 32:29
Vstřelené branky + asistence
  • 03:18 Konečný (Kadlec, Zeman)
  • 13:20 Pechanec (Gorčík, Š. Jenáček)
  • 15:05 Březina (Bartko, Gorčík) - PH
  • 40:55 Kverka (Konečný, Kadlec)
  • 48:57 Kverka (Kadeřávek, Rohan T.) - PH

Obránci:

Š. Jenáček, Smetana, Kudělka "C", Bartko, Hryciow, J. Jenáček

Útočníci:

Březina, Pechanec, Gorčík, Půček, Kloz, Kucharczyk "A", Machač, Vlach, Zeman, Babka, Gajarský, Vítek, Hořanský

Trenér:

Jan Srdínko a Luboš Jenáček

CHANCE LIGA: Kverkův hattrick rozhodl o výhře nad Vsetínem

K poslednímu utkání letošního roku přijel do Sokolova v rámci 17. kola Chance ligy Vsetín. Vyrovnanou bitvu muselo rozhodnout až prodloužení. To nakonec lépe zvládli hráči Baníku, když v 62. minutě rozhodl Jaromír Kverka. Ten si v utkání připsal hattrick!

První třetina začala velice svižně. Do šancí se hned v prvních minutách dostali Vildumetz a Rohan, ale neprosadili se. Ve čtvrté minutě šel Baník do vedení. Přihrávku od zadního mantinelu pohotově poslal do sítě Jakub Konečný - 1:0. V polovině třetiny neproměnili své šance Vít Jiskra ani Jan Pohl, místo toho přišlo vyrovnání. Rozhozenou sokolovskou obranu překonal přesnou střelou Sebastian Gorčík a ve 14. minutě to bylo 1:1. O necelé dvě minuty později hosté skóre otočili. V přesilové hře propadla až za záda Neužila střela od modré Březiny - 1:2. V poslední minutě první třetiny si krásnou kličkou položil brankáře Patrik Prymula, jenže beton gólmana Málka nepřetlačil.

Do druhé třetiny si Baník přenesl početní výhodu. Po jejím konci šli hosté znovu do čtyř, ale ani rána Tomáše Rohana, ani pokus z úhlu Tomáše Vildumetze v síti neskončil. Dvě oslabení následně ubránil také Baník a šance přišly až na konci třetiny. Ve 37. minutě střílel od modré Kadeřávek, brankář Málek jeho střelu neudržel, ale před prázdnou brankou nedosáhl na dorážku Marek Švec. Půl minuty na to chybovala vsetínská obrana, mezi kruhy se zjevil zcela osamocený Prymula, ale ani ten vyrovnat nedokázal. Vzápětí měl na druhé straně práci také Jakub Neužil, který pohotově zamezil možnému samostatnému úniku výjezdem z branky. Baník v samém závěru druhé třetiny ubránil oslabení a do šaten se tedy šlo znovu za stavu 1:2.

Třetí třetinu zahájil Baník ve čtyřech, zbytek trestu přežil bez úhony a naopak rychle udeřil. Po zaváhání hostujícího obránce na modré čáře jeli sokolovští tři na dva, Konečný přihrál Kadlecovi, jeho ránu z první Málek vyrazil k volnému Kverkovi a ten vkleče trefil odkrytou branku - 2:2. Ve 44. minutě našel Marek Švec Michala Houdka a jeho dělovka se otřela o horní tyčku vsetínské svatyně. Ve 48. minutě pykal za faul kolenem Adam Rulík a bývalý sokolovský útočník Sebastian Gorčík zkoušel zblízka bekhendem překonat Jakuba Neužila, ten si však horní část své branky pohlídal. Následně šli do čtyř i hosté a ve 49. minutě Baník skóre otočil. V přetlačované kolem brankoviště se nejlépe zorientoval Jaromír Kverka, který nakonec protlačil puk až za brankovou čáru. Rozhodčím verdikt chvíli trval, ale nakonec druhou trefu Kverky uznali. Bohužel, vedení až do konce nevydrželo. V 55. minutě se do přečíslení dostali Březina s Gorčíkem a druhý jmenovaný zakončoval přesně - 3:3. Dvě minuty a devět sekund před koncem dostal trest za krosček Martin Osmík a Valaši málem zvrátili zápas zpět na svou stranu. Po střele od modré se puk dostal až za Neužila, ale domácí obránci ho stihli včas odklidit od brankové čáry. V čase 59:24 byl ještě vyloučen hostující Babka a Baník šel do prodloužení v početní výhodě.

V prodloužení domácí uzamkli svého soupeře před brankou. Nakonec v čase 61:24, právě když se Babka vracel z trestné lavice, rozhodl svou třetí trefou v utkání Jaromír Kverka.

Ohlasy Tomáše Hamary a Jaromíra Kverky:

Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.