Doležal, Pšurný "A", Dostálek, Šoustal, Hejcman, Číp, Svoboda, Dvořák F., Süss, Dobša, Macuh, Dobiáš

Vladimír Kočara a Jakub Grof

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

CHANCE LIGA: Z ledu Zubrů jede Baník bez bodu

V rámci 16. kola Chance ligy se baníkovci představili v MEO Aréně přerovských Zubrů, kteří zápas rozhodli v první třetině. Sokolovští marně hledali recept na statisticky nejlepšího brankaře ligy Kacetla, který svým výkonem výrazně pomohl Přerovu k zisku tří bodů.

Po opatrném začátku se do první velké šance zápasu dostal Otakar Šik, který jel sám na Kacetla, ale jeho střelecký pokus skončil nad brankou. Zubři se předvedli v šesté minutě, kdy se Šoustal uvolnil hezkou kličkou a dostal se až před Neužila, který jeho pokus zneškodnil. Skóre se poprvé měnilo v čase 7:50, když se Dobiáš dostal do nebezpečného prostoru, odkud přihrál do brankoviště, na kterém se nejlépe zorientoval Rok Macuh a otevřel gólový účet – 1:0. Baník poté dostal dvě přesilové hry, ve kterých si ale žádnou velkou šanci nevypracoval. Pak měl před sebou odkrytou branku Jiskra, ale skvělým obraným zákrokem se prezentoval Hejcman, který mu nedovolil zakončit. Chvilku po něm předvedl krásnou individuální šanci Hejcman a po ní se dostal k zakončení Číp, který zvýšil na 2:0. Čtyři vteřiny před koncem první třetiny Šoustal nejprve baseballovým způsobem trefil puk, který ještě Neužil dokázal vyrazit, ale přerovský útočník se dostal i k dorážce a dal na 3:0.

Dobrou příležitost na snížení měl ve 26. minutě Jaromír Kverka, ale Kacetl byl opět pozorný. V době kdy na trestné lavici seděl Klodner, se ke střele dostal Pšurný a jeho pokus šikovně tečoval Vlastimil Dostálek, který přidal čtvrtou branku do sítě Baníku – 4:0. O minutu později Jakub Vrána překonal Kacetla, ale kotouč z pod jeho betonů projel těsně vedle branky. Další gólovou šanci měl po hezké přihrávce Kverky Vít Jiskra, ale ani jeho střela se neujala. V přesilové hře pět proti třem mohl snížit Šik, kterého vychytal akrobatickým zákrokem Kacetl. Baníkovci měli velkou šanci i ve 39. minutě, když se ocitl Švec sám před brankařem, ale ani on nedokázal skórovat.

Třetí třetina se spíše už jen dohrávala a nebylo k vidění příliš šancí. Za zmínku stojí střela Vildumetze na vzdálenější tyč ve 44. minutě. O pět minut později usedl na trestnou lavici za hru vysokou holí Patrik Kadeřávek a do velké šance se dostal Hejcman, kterého vychytal Neužil. Chvíli po návratu Kadeřávka na led baníkovci hráli v šesti a čekalo je další oslabení. V tom se pokoušela navýšit skóre opět dvojice Pšurný – Dostálek, ale nezopakovali jejich úspěch z druhé třetiny. V 54. minutě dostal možnost přesilovky i Baník, ale ta mu vůbec nevyšla a podtrhla dnešní nepovedený výkon.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Hamara: „Mám smíšené pocity, mrzí mě neproměňování šancí a nedůraz před vlastní brankou. Také laciné obdržené branky a naopak naše slabá produktivita. Ale tím samozřejmě nechci snižovat kvalitu soupeře. Třetí branka byla hodně nešťastná tím, že padla na úplném konci třetiny, ale asi bych neřekl, že byla rozhodující. Pozitiva se dají také najít, dobrá hra v útočném pásmu, dokázali jsme si vytvořit šance. Dnes jsme je bohužel nevyužili. Dále ubráněné oslabení tří proti pěti, hodně zblokovaných střel, ale hlavně to, že kluci se nevzdali a bojovali až do konce se snahou změnit výsledek utkání. Chyběl nám moment překvapení a kolikrát i zjednodušení v zakončení, ale asi nejvýstižnější by bylo říci větší hladovost po vstřelené brance. Musíme určitě zlepšit hru v obraně, v předbrankovém prostoru a proměňovat naše šance."

Tomáš Rohan: „Dnes nám zápas prostě nevyšel, nešly nám přesilovky ani oslabení, byli jsme slabí v předbrankovém prostoru. Třetí gól do šatny, ten není nikdy dobrý. Beru ho na sebe, šel jsem na buly, abych ji neprohrál a prohrál jsem. Na druhou stranu jsme měli mraky gólových šancí, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. Gólman soupeře podal parádní výkon. Do soboty musíme být lepší přesně v tom, kde jsme dnes měli mezery. Dva dny potrénujeme a uděláme vše pro to, abychom poslední zápas letošního roku vyhráli a drželi v tabulce krok se špičkou."