HC Baník Sokolov
Vyloučení - 2 min.: 6:4
Střely: 32:38
Vstřelené branky + asistence
  • 62:42 Süss (Štefka, Zbořil)
Ostatní zápasy kola
Vrchlabí - Kolín 6:3
Ústí nad Labem - Havířov 3:2
Šumperk - Kladno 2:3
Kadaň - Vsetín 2:7
Benátky - Litoměřice 2:5
Prostějov - Slavia Praha 2:5
Frýdek-Místek - Poruba 1:7
Třebíč - Jihlava 1:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský
Soupiska HC ZUBR Přerov

Brankáři:

Postava (Holík)

Obránci:

Forman, Dluhoš, Zbořil "A", Mlčák, Dřímal, Krisl "C" (Fencl)

Útočníci:

Doležal, Pšurný "A", Dostálek, Svoboda J., Hejcman, Süss, Svoboda M., Dvořák, Štefka, Gois, Indrák, Dobša

Trenér:

Vladimír Kočara a Vít Černohous

CHANCE LIGA: Přerov odjíždí s hubenou výhrou 0:1 po prodloužení

V zápase, ve kterém hráli hlavní roli Jakub Neužil a Michal Postava byl šťastnějším týmem Přerov, který si po brance v prodloužení odváží ze Sokolova dva body.

V úvodu zápasu se dostala do přečíslení dva na jednoho dvojice Dostálek Svoboda, ale druhý jmenovaný netrefil v dobré pozici ideálně puk. Baníkovci poté dostali možnost přesilové hry, ve které měli dvě velké šance. Nejprve to byl Marek Švec, ke kterému se odrazil na brankoviště puk po střele Rohana, ale trefil jen beton brankaře. O chvíli později zůstal na levém kruhu sám Tomáš Vracovský, ale další zákrok si připsal Michal Postava. V desáté minutě se od levého mantinelu protlačil až k zakončení Pšurný, který mířil na první tyč, ale tu si Jakub Neužil dokázal pokrýt. V solidní šanci se ocitl i Petr Hašek, kterého našel Patrik Prymula, ale Postava se stačil na poslední chvíli přesunout a zasáhnout lapačkou. V poslední minutě fauloval Petr Prindiš a nabídl Zubrům početní výhodu, která se přehoupla i do druhé třetiny.

V pokračující přesilovce měl největší šanci z pravého kruhu Matěj Svoboda, ale nezamířil přesně. V šesté minutě se prokličkoval až do střelecké pozice Kropáček, kterého vychytal Postava. Přerov poté dostal další možnost přesilové hry, ve které vynikl hlavně Jakub Neužil a to především proti zakončení Hejcmana. Baník byl ve druhé třetině hodně nedisciplinovaný a nabídl Zubrům další dvě přesilovky. V první přesilovce Pšurný našel čepel Dostálka, ale ten nasměroval puk jen do domácího brankaře. Branka nepadla ani po šanci Matěje Svobody a do třetí třetiny tak šel zápas za stavu 0:0.

V první minutě třetí třetiny se nejprve dostal k nebezpečnému zakončení Pšurný a následně z rychlého protiútoku Prymula, ale oba dva si vylámali zuby na mužích s maskou. Sokolovští ve 46. minutě dostali možnost početní výhody, ve které byl nejaktivnější Jan Pohl, ale ani jedno z jeho čtyř nahození od modré čáry Postavu nepřekonalo. V 51. minutě předvedl krásnou stahovačku Tomáš Vracovský, který nakonec trefil jen lapačku brankaře hostí. Do konce třetí třetiny se ještě baníkovci dostali do dvou slibných šancí, ale Jan Pohl ani Marek Švec puk do branky nedostali a zápas tak zamířil do prodloužení.

V prodloužení měli domácí optickou převahu, ale do žádné větší šance se nedostali. Zápas pak rozhodl rychlý protiútok v čase 62:42, na jehož konci byl jediný střelec dnešního večera Jan Süss.

Ohlasy Petra Holejšovského, Jakuba Neužila a asistenta trenéra Zubrů Jakuba Grofa:

Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.