Vsetín - Ústí nad Labem 2:1 SN, stav série 1:0
Poruba - Prostějov 2:1 PP, stav série 1:0
Třebíč - Slavia Praha 4:0, stav série 1:0

M. Beran "A", Miškář, Procházka, Stehlík, Válek, Svoboda, Berka, Urban, Konečný, Jindra, Jícha, Jánský

David Bruk, Daniel Tvrzník

Tomáš Hamara, Petr Holejšovský

PLAY OFF: Baník vítězí a vede v sérii 1:0 na zápasy

Sokolov měl zápas dobře rozehraný, o vedení 2:0 přisel až 35 vteřin před konce a zápas šel do prodloužení. V tom rozhodl o prvním bodu v sérii pro Baník Adam Křemen.

Baník nevstoupil do prvního zápasu vůbec dobře, protože hned po 33 vteřinách hry na trestnou lavici zamířil Adam Rulík. Přesilové hry jsou velká zbraň Litoměřic, ale tentokrát to kališníci nepotvrdili a navíc inkasovali v čase 1:49 gól na 0:1. Tomáš Rohan vyvezl puk, nastřelil ho na Krále, ten ho jen vyrazil a ke kotouči se dostal Marek Švec, který vystřelil z otočky, a jeho pokus překvapil domácího brankaře – 0:1. V dohrávané přesilovce si Jakub Neužil určitě nemohl stěžovat na nedostatek práce, ale svůj tým podržel. Litoměřice pak byly aktivnějším týmem a Baník se k ohrožení Krále moc nedostával. V 10. minutě byl opět vyloučen Rulík a kališníci si dokázali vytvořit velký tlak a několik závarů před brankoviště, ale puk za záda Neužila nedostal. I baníkovci dostali možnost přesilovky a první formace zamkla domácí před jejich brankařem. Největší šanci měl Vracovský, který dostal přihrávku mezi kruhy, ale o kousek minul. V 19. minutě se opět vytáhl Neužil, jenž si poradil s průnikem Svobody i následným závarem před jeho brankoviště. Velká komplikace přišla pro Litoměřice v čase 20:00, protože trest 5 minut plus do konce utkání za sekání obdržel jejich nejlepší hráč Matěj Beran.

Sokolov vstoupil tedy do druhého dějství dlouhou přesilovou hrou, ale první půlka se svěřencům Tomáše Hamary vůbec nepovedla. V čase 22:53 dostal puk do rohu David Tůma, který si vybruslil až k pravému kruhu a přesnou střelou zápěstím zvýšil na 0:2. Dlouhou početní výhodu ukončilo nahození Jana Pohla, které si Král ale mezi clonícími hráči našel. Chviličku po konci oslabení fauloval v útočném pásmu Kropáček a opět byla k vidění hra s nestandartním počtem hráčů na ledě. V ní dostal nabito na kruh Procházka, který vyslal střelu z první, ale trefil Neužila. K vidění poté byla dlouhá pasáž bez přerušení, ve které vystrašil Neužila nahozením od modré čáry jeden z domácích beků, ale brankař Baníku stačil na poslední chvíli zareagovat. V rozmezí 32. a 34. minuty měli kališníci dvě obrovské šance na snížení. Nejprve zůstal před Neužilem sám Stehlík a chvilku po něm i Miškář, kteří se marně snažili překonat maskovaného muže Baníku. Ve vlastním oslabení ujel David Vitouch, byl faulovaný a rozhodčí nařídili trestné střílení. Vitouchovi ale kotouč při pokusu o zakončení sjel z čepele a úspěšný zákrok si tam připsal Král. Ve 36. minutě si Král připsal parádní zákrok, protože po křižné přihrávce střílel z první Jaromír Kverka, ale domácí brankař předvedl svou lapačku. V posledních vteřinách se ke střele z dobré pozice dostal Jiskra, ale skóre se už ve druhé dvacetiminutovce nezměnilo.

Litoměřičtí zahájili poslední třetinu stíhací jízdou za vyrovnáním, ale prosadili se až ve 46. minutě. Martin Procházka si vybruslil mezi kruhy a přesnou střelou švihem snížil na 1:2 a vykřesal tak naději do zbytku zápasu. Poté po faulech Jiskry a Křemena hráli kališníci 5 na 3 a největší šanci měl opět střelec zatím jediného gólu domácích Procházka, ale zamířil jen do tyčky. Baník dostal taky možnost početní výhody a Král měl co dělat s několika střeleckými pokusy sokolovských. Tvrdou ranou se pak prezentoval kapitán domácích Jan Výtisk, kterého vychytal Neužil. Domácí to zkoušeli už dvě minuty před koncem bez brankaře a byl to opět Procházka a jeho střela z první do betonu, která zaměstnala brankaře. Kališníkům se podařilo vyrovnat 35 vteřin před koncem, když lehkou střelou Neužila překvapil Svoboda a poslal zápas do prodloužení – 2:2.

První velká šance v prodloužení byla k vidění v 64. minutě, kdy se Urban dostal k dorážce, ale netrefil odkrytou branku. Další velký závar domácích dokázal vyřešit zákrokem Jakub Neužil a tak zápas rozhodl v čase 67:30 přesnou střelou od pravého mantinelu Adam Křemen - 2:3.