HC Baník Sokolov
Střely: 34:31
Vstřelené branky + asistence
  • 04:18 Procházka (Miškář, Holý) - PH
  • 05:30 Marcel (Jánský, Jindra)
  • 12:29 Tůma (Rohan T., Pohl) - PH
  • 18:12 Kverka (Vracovský)
  • 20:15 Rulík (Křemen, Jiskra)
  • 22:10 Tůma (Vracovský, Kverka) - PH
  • 36:02 Válek (Svoboda, Beran M.)
  • 39:26 Vracovský (Kverka) - PH
  • 42:36 Miškář (Procházka, Holý) - PH
  • 50:16 Beran M. (Miškář, Holý) - PH
  • 57:45 Beran M. (Miškář, Jebavý)
  • 59:42 Válek (Svoboda)
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Král (Beran A.)

Obránci:

Marcel, Baláž, Výtisk "C", Holý, Kremláček, Jebavý "A", Háva

Útočníci:

Beran M. "A", Miškář, Procházka, Stehlík, Válek, Svoboda, Berka, Urban, Konečný, Jindra, Jícha, Jánský

Trenér:

David Bruk a Daniel Tvrzník

PLAY OFF: Kolaps ve třetí třetině posílá Litoměřice do vedení v sérii

Baníkovci měli našlápnuto k tomu, aby šli v sérii do vedení, ale zápas ztratili ve třetí třetině, kterou prohráli 0:4. Zítra od 17:00 čeká sokolovské hokejisty zápas o přežití.

První ohrožení branky bylo k vidění ve 2. minutě, když jedovatou střelu na Neužila vyslal hostující kapitán Jan Výtisk. Chvilku na to po souboji před vlastní střídačkou dostal dvouminutový trest Prindiš a hosté nabídnutou přesilovou hru využili. V čase 4:18 našel křižnou přihrávkou Miškář Martina Procházku a ten střelou z první našel mezírku mezi tyčkou a Neužilem – 0:1. O minutu později už kališníci vedli 0:2. Patrik Marcel vystřelil od modré čáry, Neužil sice zasáhl, ale puk přesto skončil v jeho brance. Do první větší šance Baníku se dostal po průniku kolem levého mantinelu Poizl, ale Král si s jeho střelou na zadní tyč poradil. Baník také využil první přesilovku. V čase 12:29 vystřelil od modré Jan Pohl a jeho pokus se zatřepotal až v síti kališníků – 1:2. Baníkovcům se ještě v první třetině podařilo srovnat, protože v 19. minutě našel Vracovský volného Kverku a ten z bezprostřední blízkosti srovnal na 2:2

Hned po pár vteřinách druhého dějství ve velké šanci zaváhal Křemen, ale kotouč se dostal na modrou čáru k Rulíkovi, jehož lehké nahození v čase 20:15 skončilo v brance – 3:2. Ve 23. minutě bylo ještě veseleji, protože Baník předvedl krásnou přesilovkovou souhru, na jejímž konci stál David Tůma a bylo to 4:2. 2+2 minuty za hru vysokou holí obdržel Michal Gut a kališníci si v následné přesilové hře vytvořili několik slibných šancí, které ale pochytal skvělý Jakub Neužil. Při další početní výhodě domácího týmu předvedl svoji rychlou lapačku Tomáš Král, který na poslední chvíli zareagoval na teč Rohana. Hosté snížili ve 37. minutě po rychlém brejku. Matěj Beran tvrdě vypálil, Neužil kotouč s vypětím všech sil vyrazil, ale k jeho smůle jen na hůl Válka, který ho prudkou ranou napálil do branky – 4:3. Hostující Marek Berka obdržel minutu před koncem trest za faul z hráčské lavice a ten potrestal v čase 39:27 střelou mezi betony Tomáš Vracovský – 5:3.

Při vyloučení Rulíka na začátku třetího dějství měli kališníci velké šance a dokonce vstřelili branku, kterou měl na svědomí Matěj Beran, ale padla těsně po odpískání hlavního rozhodčího. Hosté ale nemuseli smutnit, protože v čase 42:36 Miškář dorazil puk za bezmocného Neužila a snížil na 5:4. Ve 47. minutě mohlo být srovnáno, ale při přečíslení dva na jednoho Berka ve vyložené šanci netrefil branku. Vyrovnávací branka padla opět při přesilovce hostí v 51. minutě. Beran dostal přihrávku na brankoviště, kde se krásně otočil a dostal puk za domácího brankaře – 5:5. Velký obrat ve třetí třetině završil opět Matěj Beran, který v čase 57:45 nahodil puk na branku a nakonec se dostal i k dorážce, ze které se nemýlil – 5:6. Baník už nedokázal zareagovat a litoměřičtí ještě přidali pojistku v podobě gólu do prázdné branky z hole Válka – 5:7.

Ohlasy Tomáše Hamary a Tomáše Rohana po utkání:

Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.