HC Stadion Litoměřice
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Petružálek, Micka - Flegl, Kotlík
Vyloučení - 2 min.: 6:5, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Kremláček 10 min.
Góly v přesilovce: 1:0, v oslabení: 1:0
Střely: 46:29
Vstřelené branky + asistence
  • 02:50 Výtisk (Jánský, Holý)
  • 22:08 Jánský (Kadlec, Jícha)
  • 25:26 Procházka (Miškář, Holý) - PH
  • 28:23 Procházka (Jícha, Baláž) - HO
  • 51:17 Berka (Urban, Konečný)
Soupiska HC Stadion Litoměřice

Brankáři:

Král (Beran A.)

Obránci:

Marcel, Baláž, Výtisk "C", Holý, Kremláček, Jebavý "A"

Útočníci:

Beran M. "A", Miškář, Procházka, Stehlík, Válek, Svoboda, Berka, Urban, Konečný, Jícha, Soukup, Jánský, Kadlec

Trenér:

David Bruk a Daniel Tvrzník
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Neužil (52.-60. Cichoň)

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Tomáš Hamara a Petr Holejšovský

PLAY OFF: Baník nezvládl pátý zápas a sezona pro něj končí

Baník v úvodu utkání sice inkasoval, ale ve zbytku první třetiny si vytvořil několik dobrých šancí, které ale gólem neskočily. Zlom přišel ve druhém dějství, které Litoměřice vyhrály 3:0 a ve zbytku zápasu už si postup do čtvrtfinále pohlídaly.

První střelu v zápase měl na svědomí po opatrném začátku až ve třetí minutě Jakub Vrána, který prověřil Krále střelou přes obránce. O chvíli později se k první střele dostali i domácí a střela kapitána Výtiska skončila v čase 2:50 za zády Neužila, který vůbec nic neviděl - 1:0. V osmé minutě zůstal David Tůma úplně sám na brankovišti, dostal přihrávku z rohu, ale tváří v tvář Královi neuspěl. V 11. minutě se proháčkoval obranou Sokolova až před brankaře Neužila Urban, kterého si ale brankař dobře vybruslil a utěsnil prostor u své levé tyče. První vyloučení přišlo až v 16. minutě, kdy na trestnou lavici zamířil kališník Jánský. Po střele od modré čáry se dostal k dorážce Jaromír Kverka, ale v dobré pozici minul napůl odkrytou branku domácích. Chvíli po něm Rohan z mezikruží trefil jen lapačku Krále. Při trestu Vracovského se blýskl dvěma těžkými zákroky Neužil, kterého o chvilku později zachránila po střele Procházky horní tyč.

Litoměřice opět úřadovaly 3 minuty po začátku druhé třetiny. Kverka ztratil puk na útočné modré, kterého se zmocnil Martin Kadlec, jehož střelu Neužil vyrazil vysoko nad sebe a puk padající do brankoviště dostal za čáru Peter Jánský – 2:0. Neuplynula ani minuta a do druhého samostatného úniku v zápase se dostal Stehlík, ale zakončení mu vůbec nevyšlo. Domácí zvýšili na 3:0 ve 25. minutě, při početní výhodě. Miškář našel křižnou přihrávkou Procházku a osvědčená spolupráce těchto dvou hráčů znamenala další puk v síti Neužila. Přesilovou hru dostali i hráči Baníku, ale paradoxně to byli opět domácí, kteří se dostali do brejku, který zakončil přesnou střelou do šibenice opět Martin Procházka – 4:0. Pátá branka visela ve vzduchu při vyloučení Kadeřávka, ale domácí svůj drtivý tlak nedokázali vyjádřit gólově. Baníkovci nedokázali využít ani přesilovou hru dvou mužů, která trvala minutu a půl a dvakrát v ní žlutočerní netrefili prázdnou branku. Nejprve to byl Jaromír Kverka, který trefil jen boční konstrukci a David Tůma prostor branky netrefil vůbec.

Hned po dvaceti vteřinách měl velkou šanci Adam Křemen, jehož střelu ale dokázal pokrýt Tomáš Král. Ve třetí třetině nebylo k vidění moc hokejové krásy, a proto se další šance objevila až v 50. minutě, kdy měl navýšení skóre na své hokejce Patrik Miškář, ale Neužil ho dokázal nadvakrát vychytat. V 51. minutě už se stav utkání změnil. Adam Rulík zaváhal s rozehrávkou, čehož využil přesnou střelou pod víko Berka a vyhnal Neužila na střídačku – 5:0. Oldřich Cichoň se v brance poprvé předvedl v 54. minutě a ukázal svou rychlou lapačku proti střele Miškáře. Baník nevyužil ani podruhé dlouhou přesilovou hru pět na tři a Tomáš Král si tak v posledním utkání série připsal čisté konto a měl tak hlavní podíl na postupu kališníků.

Dárcovské centrum v sokolovské nemocnici podruhé přivítalo zástupce našeho klubu, kteří pomohli darováním krevní plazmy. Na transfuzní oddělení ve čtvrtek 25. března dorazili Tomáš Rohan, Petr Přindiš, David Fečo a generální manažer David Soukup. Svou plazmu chtěl nabídnout také Adam Rulík, který však kvůli zlomenině, se kterou dohrával předkolo, darovat nesměl. #baniknejenhokej
Na našem webu je pro vás připravená nová rubrika "Ptejte se". Své dotazy a náměty můžete posílat na mail redakce@hcsokolov.cz. Odpovídat bude generální manažer David Soukup a odpovědi na své dotazy najdete v sekci "Fanzone" - "Ptejte se".
Baník do konce sezony již nebude moct využít služeb Michala Houdka (Plzeň), Martina Osmíka (K. Vary), Tomáše Vildumetze (K. Vary), kteří v rámci střídavých startů nastoupili po 15.2. v extraligovém zápase. Ze stejného důvodu nemohou již nastoupit ani Martin Jandus (Sparta), Martin Weinhold (K. Vary), Dalimil Mikyska (K. Vary).
Od středy 24. února do soboty 27. února čeká českou reprezentační osmnáctku další přípravný kemp před Mistrovstvím světa. V nominaci Jakuba Petra nechybí kromě obránce Marka Chvátala a útočníka Dominika Rymona ani další hokejisté, kteří prošli Baníkem - Patrik Hamrla a Jiří Ticháček.