HC Baník Sokolov
Počet diváků: 60
Vstřelené branky + asistence
  • 23:19 Krs (Čuban)
  • 37:00 Kubeš (Pitel, Bouček)
  • 55:00 Petrov J. (Klíma, Koco)
  • 59:10 Čuban (Pitel)
  • 59:32 Pastier (Říha)
Ostatní zápasy kola
Rokycany - Kaznějov 9:4
Tachov - Nejdek 1:8
Třemošná - Domažlice 4:3 SN
Cheb "B" - Mar. Lázně 9:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Jiří Mašek, Jiří Veverka
Soupiska HC Klatovy

Brankáři:

Rückl

Obránci:

Rajal, Plánička, Valečka, Vondryska

Útočníci:

Vávra, Čuban, Bouček, Kuželík, Kubeš, Pitel, Babka, Krs

Béčko na úvod těsně podlehlo Klatovům

Do společné Krajské ligy mužů Karlovarského a Plzeňského kraje vstoupilo béčko Baníku. Favorizovaným Klatovům podlehli domácí jednogólovým rozdílem 2:3.

I s posilami Jakubem Truhlářem, Josefem Klímou, Štefanem Bukovinou a s navrátilci Romanem Kašparem a Petrem Račanským šel Baník do utkání s Klatovy s odhodláním. Hosté dorazili sice v menším počtu hráčů, ale hned několik borců dříve nastupovalo ve vyšší soutěži, včetně Vladislava Kubeše, bývalého hráče extraligové Slavie.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, poté získali dvoubrankový náskok zkušenější hosté. Baník bojoval, ale nedostával se do zakončení. Až pět minut před koncem hosté zapomněli na Jana Petrova, který svůj únik zakončil gólem a zápas zdramatizoval. Baník se nadechoval k závěrečnému tlaku. Jenže 50 vteřin před koncem Frčka překonal Čuban a hosté opět vedli o dva góly. V čase 59:32 sice pokus Lukáše Pastiera prošel za záda Rückla, na další gól však Baníku již nezbyl čas a tak v prvním kole vyšel bodově naprázdno.

Ivan Říha: Byl to náš první zápas v sezoně a vlastně po docela dlouhé době. V duchu jsme pomýšleli na vítězství, ale vím že Klatovy mají kvalitní a pro mě jeden z nejlepších mančaftů. Jsou věci, které musíme do příště zlepšit a třeba se to povede. Potrápili jsme je a zahráli si, to je pro mě po tom všem nejdůležitějši.

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.