Kósa, Ruml, Polzer, Burian, Suchyňa, Polýnek, Kreutz

Káňa, Koubek, Huleja, Szabó, Drábek, Zálesňák, Baláž, Žac, Zapletal

Jiří Parkmann, Jakub Truhlář

Dorostenci to dokázali! Postupují do nově vzniklé Ligy dorostu

Dorostenci Baníku po velmi napínavém průběhu dokázali zvítězit v Břeclavi 5:6 gólem z poslední minuty a dvě kola před koncem baráže mají již jistý postup.

K dalšímu zápasu dorostenecké baráže putoval Baník až do daleké Břeclavi. Jakákoliv výhra mohla dorost posunout k postupu a svěřenci Jiřího Parkmanna za tímto cílem od začátku šli. Do karet Baníku hrála i branka Adama Sobotky v sedmé minutě zápasu. Jenže vedení hostujícího týmu netrvalo dlouho. O minutu později břeclavský Szabó vyrovnal a na konci 12. minuty již domácí vedli zásluhou Suchyni, jenž využil přesilovou hru. Baník ale našel odpověď a v 18. minutě Matyáš Beran skóre srovnal.

Tuhá bitva pokračovala a na další gól se čekalo až do 34. minuty, kdy se prosadil Josef Rybár. Ale ani toto vedení Baníku dlouho nevydrželo. Domácí Žac vyrovnal při vlastním oslabení – 3:3.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe Břeclavi a byl to znovu Žac, který překonal hostujícího Zmrhala. Odpověď přišla ve 46. minutě, kdy skóroval Nick Zeman a bylo zaděláno na drama. Blíže k vítězství měli domácí, když Zapletal v 50. minutě vstřelil pátý gól svého týmu. Závěr ale patřil Baníku. Na konci 55. minuty to byl znovu obránce Matyáš Beran, který svým druhým gólem v utkání vyrovnal na 5:5.

To však ještě nebylo vše. V čase 58:51 obdržel domácí Kósa 2+2 minuty, hostující trenéři si vzali time-out a vyplatilo. V čase 59:09 Antonín Zich nabídnutou přesilovou hru využil a poslal Baník do vedení. V poslední minutě přišlo ještě i vyloučení na straně Sokolova, ale stav utkání se již neměnil. Se závěrečnou sirénou mohla propuknout baníkovská radost naplno. Dorost bude v příští sezoně nastupovat v Lize dorostu.

Vedení HC Baník Sokolov gratuluje a zároveň děkuje trenérům, vedoucím týmu a v neposlední řadě i samotným hráčům.

Tým se nyní přesune do Telče, kde se v pátek utká s tamním týmem. Baráž Baník zakončí na domácím ledě v neděli 27. 3. 2022, kdy od 17:00 nastoupí proti Jablonci. Všichni příznivci jsou na toto utkání srdečně zváni.