29.4. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
V obraně Baníku bude i letos působit mladý Kryštof Bulka

Smlouvu na novou sezonu podepsal v Sokolově obránce Kryštof Bulka. V Baníku půjde o jeho druhý rok, ve kterém se má ještě více začlenit do seniorského hokeje a být ještě pevnějším článkem obranných řad mužstva z hornického města.

„Kryštof u nás působil v loňské sezoně v development programu, jako mladý hráč HC Energie. Chvilku mu trvalo, než si zvyknul na seniorský hokej, ale v průběhu sezony se stal stabilní součástí naší sestavy a prokázal, že je v něm potenciál do budoucna,“ vyjmenoval důvody nabídky smlouvy na další sezonu trenér Baníku Tomáš Mariška.

Podle jeho dalších slov prokazoval Kryštof Bulka svůj potenciál i na konci uplynulé sezony během juniorského play-off, kde patřil k lídrům mužstva Energie a nejlepším hráčům na hřišti.

„Věřím, že Kryštof letos udělá další krok do seniorského hokeje a pomůže zvýšit konkurenci v našich obranných řadách,“ dodal kouč Baníku.

Spokojenost s podpisem nové smlouvy vyjádřil i Kryštof Bulka, který přiznal, že přechod do seniorského hokeje je velký skok a to hlavně po silové stránce.

„Od trenérů jsem loni dostával více prostoru, než jsem očekával. Mrzí mě, že se nám s Baníkem nepovedlo postoupit do play off,“ řekl ke své první sezoně mezi dospělými Kryštof Bulka a pokračoval: „Co se týká nové smlouvy, tak jsem za nabídku rád. Byla zajímavá a jsem tady v Sokolově spokojený. Věřím, že nám letos postup do vyřazovacích bojů neunikne.“