7.5. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Tým hokejového Baníku je téměř kompletní

Hráčům Sokolova začala před několika dny suchá letní příprava, které se účastní zatím nekompletní kádr. Podle trenérů Tomáše Marišky a Václava Eismanna se finalizují dohody se dvěma posledními hráči, jejichž jména budou zveřejněna ihned po podpisu smlouvy.

„Jedná se o jednoho brankáře a jednoho obránce. Jinak máme kádr pro sezonu hotový. Na základě uzavřených smluvních a obchodních dohod s partnerským klubem HC Energie Karlovy Vary máme příslib startu několika rozdílových hráčů do každého zápasu a možnost využít mladých hráčů z projektu Development. Tito mladí hráči budou v kádru Baníku celý rok a budou bojovat o možnost a šanci prosadit se v profesionálním seniorském hokeji,“ uvedl kouč Baníku Sokolov Václav Eismann a doplnil, že s týmem Energie absolvuje přípravné období sokolovský gólman Petr Hamalčík a obránce David Tureček

V obranných řadách Sokolova bude v následující sezoně působit František Klejna, Lukáš Pulpán, zmiňovaný David Tureček, Martin Rohan a Kryštof Bulka.

„V rámci zmíněného Developmentu budou náš dres oblékat mladí obránci Filip Krajčík a Ondřej Dorot,“ doplňuje Tomáš Mariška.

V ofenzivě se bude Baník spoléhat na Ondřeje Koptu, Tomáše Rohana, Vojtěcha Tomečka, Tomáše Vracovského, Martina Osmíka, Adama Křemena, Roberta Šlechtu a Štěpána Csamanga.

„Hráče z Developmentu využijeme i v útoku, kde budou nastupovat Lukáš Adámek, Matyáš Adámek a David Varvařovský,“ dodal Tomáš Mariška s tím, že vedoucím týmu zůstává David Fečo a novým kustodem je Tomáš Kvapil.