D. Zeman, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka

Koblížek, Kůs "C", Wágner, Z. Zabloudil, Rindoš, Homer, Dubský, Žolobov, Wojnar

Petr Klíma, Tomáš Hamara

V poslední domácí bitvě Baník zvítězil

Už samotného začátku zápasu měl Sokolov jasně navrh a dominoval ve všech herních činnostech. Hokejistům Sokolova se podařilo nastřílet osm gólů, Bednář zavřel svatyni domácích a vychytal čisté konto.
Od samotného začátku byl Baník dominantním celkem na ledové ploše. Ihned po devatenácti vteřinách otevřel skóre zápasu Otakar Šik. V jedenácté minutě se pokoušeli prosadit Trhači, Koblížek s Wágnerem se hnali do přečíslení dva na jednoho, v koncovce však Wágner proti Bednářovi neuspěl. O čtyři minuty později mohli domácí navýšit, Urbanova střela totiž vypadla hostujícímu brankáři pod rukou a kotouč pomalu mířil do branky, kadaňský gólman na poslední chvíli puk zastavil. V 16. minutě byl dobře postavený Matěj Zadražil, který našel volné místo ve výstroji Galušky a zvýšil na 2:0. Po první dvacetiminutovce odcházel Sokolov s dvoubrankovým vedením.

Druhá perioda byla v podání horníků dosti podobná a brzy se Baníku podařilo navýšit. Křemenovu střelu zvládl brankář hostů vyrazit, jenže následovala skrumáž před bránou a nakonec se Petru Vodičkovi povedlo dostrkat kotouč až do sítě. Ve 23. minutě čekala na domácí přesilová hra, kdy po deseti vteřinách vypálil Kadeřávek od modré čáry, střelu tečoval Tomáš Křehlík. A gólová kanonáda pokračovala. Ve 26. minutě zazněla v letošní sezoně naposledy na sokolovském zimním stadionu píseň Pátá, když se po Rohanově nahrávce prosadil David Tureček. Následovala výměna brankařů na hostující straně a Galušku vystřídal Štěpánek. Bednář v sokolovském brankovišti neměl mnoho příležitostí k zásahu. Ve 29. minutě ve vlastním oslabení ujel Adam Křemen kadaňské obraně, ale Štěpánek předvedl fenomenální zákrok. Další nebezpečnou šanci si připsal Michael Čejka, který nedokázal kotouč dostatečně zvednout a trefil pouze Štěpánkův beton. Po této akci ale následoval také pokus Trhačů. Dubský nabil na Rindoše, který před prázdnou bránou nedosáhl na kotouč. Po druhé třetině Baník odcházel do šatny se skóre 5:0.

Před závěrečnou třetinou výtěžek ze vstupného, který byl navíc obohacen příspěvkem kabiny a partnerů, předán Standovo rodině spolu s klíčem od nového bytu, který rodině věnuje město Sokolov. Celkový výtěžek činil 65 525 Kč!

Po ceremoniálu začala závěrečná dvacetiminutovka, ve které se po čtyřech minutách dostal do šance Berčík, jehož skvěle vychytal kadaňský brankář. Ve 49. minutě ve vlastním oslabení zvýšil Sokolov na 6:0. Krásnou kombinaci v útoku dva proti jednomu zakončil kapitán Tomáš Rohan přesnou trefou za Štěpánkova záda. Sedm minut před koncem zápasu dotlačil Hrubcovu střelu do brány Michael Čejka. A nakonec první trefu v letošní sezoně zaznamenal Petr Přindiš, který vymetl pravý horní roh kadaňské brány.

Rozloučení s fanoušky tedy proběhlo na sokolovském stadionu ve velkém stylu. Po samotném utkání následovala autogramiáda hráčů a focení na ledové ploše. Pro všechny fanoušky bylo během třetí třetiny pivo zdarma.

Karel Mlejnek:

Dnešní utkání bylo ovlivněno vstupem do zápasu, který takto ne vždy může mužstvu pomoct. Ale dnes nám tento vstup do utkání pomohl velmi. Za dnešní výkon jsme si vítězství zcela zasloužili. Co však je cennější, a zároveň vyústěním celého zápasu, tak to je výtěžek pro Stáňu. To se velmi povedlo a jsem za to rád. Navíc i Město Sokolov bylo srdcem otevřené a rodině malého Stáni dalo k dispozici byt. To jsou naprosto fantastické věci. Musím říct, že naše mužstvo, a kapitán týmu mi to potvrdil, to velmi emočně zasáhlo. To jsou ty momenty, kvůli kterým se sport dělá. Sport napomáhá lidem okolo a klobouk dolů před všemi, kteří se podíleli na sbírce a samozřejmě klobouk dolů před Městem Sokolov. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat i skvělým fanouškům. Po všem, co zažilo naše mužstvo v průběhu sezony, kdy se nedařilo a neměli jsme výsledky, a to co naši fanoušci po dnešním zápase předvedli, to je něco neskutečného. Fandové spontánně zinscenovali společné zakončení a já musím říct, že mi lezl mráz po zádech. Chtěl bych poděkovat za celou kabinu. Od fanoušků samotných to bylo naprosto skvělé gesto. A já věřím a doufám, že budou podporovat HC Baník Sokolov i nadále.

Tomáš Hamara:
Za nás je to trpké hodnocení. Sokolov byl ve všem o třídu lepší. Bojovali, měli nasazení. My jsme se sem přijali asi jen sklouznout. Není k tomu co dodat. Baník nás jednoznačně ve všem přejel, chtěl dávat góly, chtěl hrát hokej, chtěli mít puk. Byl ve všem lepší a my jsme to odevzdali od první minuty. Blahopřeji Sokolovu.