Haman, D. Stránský, J. Michálek, Bartko, Hrachovský, J. Adámek, Jenáček

Tomi, Kaukič, Kafka, Mikulík, Stuchlík, Kofroň, Martynek "C", Hladonik "A", R. Szturc, Przybyla, Motloch, Eret

Vlastimil Wojnar, Jozef Daňo

Špatný start se přenesl i do druhé třetiny a Baník je bez bodů

Svěřenci Karla Mlejnka špatně vstoupili do utkání, po první periodě vedl Frýdek 2:0. S větší chuť chtěl Sokolov nastoupil do prostřední třetiny, jenže právě tam inkasoval Baník další čtyři branky, z čehož dokázali domácí na odpovědět tři vteřiny před koncem dějství. Vysoké manko se však Sokolovským dorovnat nepodařilo a Rysové si odváží plný počet bodů.
Do větší šance se nejprve dostal frýdeckomístecký celek. V páté minutě zaúřadoval Roman Szturc, který se ocitl na pravém kruhu pro vhazování, odkud se pokoušel střelecky prosadit, ale Fečo předvedl fantastický semafor. O pět minut později se Rysi znovu snažili otevřít skóre utkání. Jan Hladonik se natlačil před domácí bránu a zakončoval bekhendem a chtěl protlačit puk mezi Fečovy betony, domácí gólman střelu vyrazit a následnou dorážku ukryl do lapačky. Ve 14. minutě přeci jen Frýdek otevřel skóre, když Fečo neudržel prudký puk ve výstroji o k dorážce se prosmykl Roman Szturc, který doklepl kotouč za brankovou čáru. O pár vteřin později Baník srazilo ještě vyloučení Berčíka. V přesilové hře se Rysům obzvlášť dařilo. Nejprve to zkoušel Kafka, jehož střelu ještě v předbrankovém prostoru tečoval někdo ze spoluhráčů. Poté musel sokolovský brankář čelit několika po sobě jdoucím střelám, mezi kterými byla dělovka Vojtěcha Tomiho, kterou Fečo dokázal na poslední chvíli zlikvidovat. Do protiútoku ale pospíchal Baník po chybě hostí, z mezikruží prověřil Danečkovu pozornost Tomáš Urban. Nakonec však Petr Kafka projel s kotoučem celé kluziště až si vysloužil samostatný únik, najel si před gólmana Sokolova a poslal Frýdek Místek do dvoubrankového vedení v 18. minutě.

Druhé dějství začal Baník mnohem aktivněji a ihned na začátku prostřední periody si vybojoval několik slušných šancí. Vodička vypálil z pravého kruhu pro vhazování, hostující brankář se stačil se štěstím přesunout. Pro Osmíkovu nahrávku si sjel Tomáš Urban, jehož prudkou střelu zastavil Daneček ramenem. Hra se přesunula před Feča, kde se kotouče zmocnil Ondřej Hrachovský, který střelou zápěstím navýšil náskok hostů. Ve 32. minutě předvedli frýdečtí hokejisté kombinační akci a David Fečo nedokázal zachytit prudký projektil Bartka z pravého kruhu, k puku se poté dostal David Kofroň a na vzdálenější levé tyči skóroval z dorážky. Brzy poté, v přesilové hře, se Frýdek ujal vysokého vedení 5:0. Jan Hladonik  z úhlu vyslal střelu zápěstím, na kterou domácí brankář nestačil zareagovat. Po inkasované brance došlo také ke střídání gólmanů na straně Sokolov, Davida Feča vystřídal Adam Horák. V 37. minutě si do mezikruží sjel Lukáš Motloch a vymetl levý roh domácí svatyně. Ke konci druhé části si připsal Horák výborný zákrok, když se proti němu řítil Martynek, jenže mladý gólman výborně kopíroval pohyby hostujícího útočníka, který tak promarnil vhodný okamžik ke střele. Tři vteřiny před sirénou vystřelil bez přípravy Přindiš od modré čáry, kotouč ale trefil Marka Švece, od kterého se puk odrazil do sítě hostí.

Vodička přenesl hru po levém křídle až k Danečkovi, kde si zpracoval kotouč Patrik Michálek, který táhlou střelou z levého kruhu snížit náskok hostů. Ve vlastním oslabení se ocitl před brankářem hostů Adam Rulík, který tváří tvář Danečkovi neuspěl. I přes nepříznivé skóre pro domácí se hokejisté Sokolova nadále snažili otočit utkání na svou stranu. Měli několik pěkných pokusů, jenomže Daneček se prezentoval jistými zákroky. V 56. minutě to zkoušel ještě Tomáš Urban, ale gólman Frýdku střelu zastavil.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov): Rád bych hledal pozitiva v dnešním utkání. Oproti předchozím dvěma to byl začátek zápasu, kdy jsme prvních deset minut odehráli velmi dobře. Stejně tak dobře jsme odehráli začátek ve druhé třetině, kde jsme sahali po tom, abychom velmi brzo zkorigovali stav. Bohužel nepodařilo se. Klíčová byla branka na 0:3, která spustila brankostroj soupeře. Ke cti našeho týmu slouží odehraná třetí třetina. Na druhou stranu chci říct, že za brankový stav po dvou třetinách 0:6 se za tým našim věrným fanouškům omlouvám.

Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Po dvou porážkách, které jsme na tripu utrpěli, tak jsme si řekli, že tady musíme jednoznačně vyhrát. Šli jsme za tím od první minuty. Naštěstí rozhodla druhá třetina, kdy nám to tam napadalo. Narozdíl od zápasu v Ústí a v Benátkách. Co se týče bodů, tak je to super, že jsme tady vyhráli. Ale Sokolov ve třetí třetině zapnul a hráli výborně. Ve třetí třetině jsme měli problém i ve vlastní přesilovce. Naštěstí jsme to ustáli a vezeme tři důležité body.