Huf (Štůrala)

Muška, Krejčí, Husa, Pěnčík, Hrádek, Hamrlík, Březák, Mrázek

Meidl, Antoníček, Jandus, Machač, Novák, Nouza, Hrníčko, Knap, Divíšek, Žálčík

Sokolov srovnal krok, Jestřábi ale přidali a zvítězili

Baník musel od začátku utkání dotahovat, ačkoliv ve třetí třetině se sokolím mužům podařilo vyrovnat, Jestřábi brzy poté vstřelili další branky, které rozhodly o jejich vítězství.

Hostujícímu celku se vydařil vstup do zápasu. Pár vteřin po úvodním vhazování se na dvakrát pokoušel prosadit Hrníčko, ale oběma pokusům Jan Bednář odolal. V páté minutě to ale Jestřábům vyšlo, když dostal výborně nabito do mezikruží Tomáš Nouza, který pohotovou střelou propálil sokolovského gólmana. Baník se snažil okamžitě odpovědět na úvodní branku zápasu, jenomže hosté si dobře hlídali vlastní obrannou třetinu. Ač byla dlouho obrana Jestřábů neprůlomná, nakonec se skrze prostějovské beky prosmykl Martin Berčík, jenž střelou k pravé tyči srovnal skóre. V desáté minutě se znovu ukázal hostující celek. Z levého kruhu si dobře vybruslil Dominik Hrníčko a našel skulinku mezi Bednářovými betony. O čtyřicet sedm vteřin se objevil přes sokolím maskovaným mužem znovu Tomáš Nouza a vymetl zbytek pavučin v sokolovské brance. Odpovědět se snažil Michael Čejka střelou z ostrého úhlu, kterou si brankář hostí pohlídal. Následně se pokusil snížit Berčík, ale puk se otřel o Hufovu tyč. Ve čtrnácté minutě pálil z mezikruží Grim, ale prostějovský gólman předvedl pohotový beton. První vyloučení přišlo téměř půl minuty před koncem úvodní dvacetiminutky, kdy na trestnou lavici usedl Václav Meidl. Domácí tak započaly druhé dějství přesilovou hrou.

Po čtyřiceti vteřinách druhé třetiny se blýskl velkou šancí Matěj Zadražil, útočník s osmaosmdesátkou na zádech minul prostějovskou klec. Ve dvacáté sedmé minutě se do přečíslení dva na jednoho dostal Zadražil s Markem Švecem, který zvolil raději střelu místo přihrávku, ale puk neprošel až k Hufovi. O čtyři minuty později unikl hostujícím obráncům Jan Grim, jehož bekhendový blafák skončil na tyčce. Ve 37. minutě se Hrníčko těžko sbíral z ledu po srážce s kotoučem, který zavítal do dutiny ústní, prostějovský útočník posbíral chrup na ledové ploše a zamířil do kabiny. V závěru předvedl Jan Bednář fenomenální zákrok, když na poslední chvíli zastavil poskakující kotouč na brankové čáře. Poslední vteřinu okořenila potyčka mezi Berčíkem a Jandus, oba inkasovali dvouminutový trest za hrubost.

Odehraná byla zhruba jedna minuta, když se do akce pustil Uhlík, který pospíchal sám na hostujícího brankáře, blafákem do forhendu ale Hufa nepřekonal. Ve 46. minutě tečoval Přindišovu střelu od modré čáry před prostějovským brankářem Martin Osmík, který tak nasměroval kotouč do sítě hostů. Po jednadvaceti vteřinách bylo vyrovnáno. Zadražil zadržel puk za bránou a nabil před klec Prostějova na Marka Švece, který hbitě poslal kotouč za Hufa. O tři minuty později si hostující hráči vzali vedení zpět, když Tomáš Nouza se štěstím propálil Jana Bednáře a uzavřel tak hattrick. V 50. minutě mohlo být znovu vyrovnáno, když prostějovská obrana zapomněla na Matěje Zadražila, který zůstal sám mezi kruhy, střelu vyrazil Huf maskou až do ochranné sítě. Před sirénou se Baník pokusil prosadil se šesti bruslaři v poli, pro kotouč si k domácí svatyni dojel Jakub Husa, který tak rozhodl o vítězství Prostějova 5:3.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov):Dnes jsme neměli dobrý vstup do utkání. Bohužel se to již opakuje. Na druhou stranu musím říct, že ve druhé třetině, kdy byly na ledě speciální týmy, tak jsme určité momenty zvládali velice dobře. Na poslední třetinu jsme se připravili a důkazem toho byla třetí branka. Věřili jsme, že z podobných situací gól dáme a apelovali jsme na hráče. Bohužel jsme však dnešní utkání prohráli velmi nešťastnou brankou. Troufám si říct, že za 50 minut hry si naše mužstvo zasloužilo bodovat. Neříkám, že jsme byli lepší a zasloužili jsme si tři body, ale myslím si, že v utkání jsme měli bodovat.

Ladislav Lubina (Prostějov): Po neúspěšném výjezdu v pondělí jsme do utkání šli trochu s obavami. Možná nám to ale pomohlo v tom, že jsme byli schopni hrát zodpovědněji. Bylo pozitivní, že jsme se dostali do vedení, sice soupeř srovnal, ale pak jsme odskočili na rozdíl dvou gólů. Ve druhé třetině jsme to udrželi, když bylo hodně vyloučených a hrálo se nahoru – dolů. Bohužel jsme se nevyvarovali slabé chvilky, když jsme inkasovali v oslabení a následně při dalším střídání inkasovali na 3:3. Poté ale naštěstí jsme skórovali v přesilovce. Powerplay pak již bylo 6 na 4 s tím, že bude tak nebo tak.