Had, Havlín, Aubrecht, Žůrek "A", Buchtela, Charvát

Šír "C", Dlouhý "A", Wiencek, Vomáčka, Šeliga, Křepelka, Duda, Chrtek, Šafařovský

Valdemar Jiruš, Antonín Nečas

Sokolov uspěl v prodloužení nad Benátkami

V sobotu se Baník utkal s Benátkami nad Jizerou. Dlouho vyrovnaný souboj nakonec po vyrovnaném skóre 1:1 dospěl do prodloužení, ve kterém se střelecky prosadil Tomáš Pařízek a zajistil tak Sokolova dva body do tabulky.
Po čtyřech utkáních na ledě soupeře se Baník konečně předvedl na domácí půdě. Baník si rychle vybojoval první velkou šanci, když se ocitl Berčík před Žajdíkem, jeho pokus ale brankář Benátek vyrazil. Soupiskově oslabený Sokolov dokázal pořádně zahrozit. Dalším příkladem je Houdkova dělovka od modré čáry, kterou gólman hostí nedokázal udržet ve své rukavici, následná dorážka zmizela v Žejdlíkově výstroji. Po polovině první periody přišla rána Ondřeje Chrtka, který prověřil sokolovského brankáře střelou z mezikruží. Ve 14. minutě předvedl Jan Bednář v leže dva neuvěřitelné zákroky proti Petru Šafařovskému, Před sirénou mohl otevřít skóre Šeliga, ale maskovaného muže v bráně Baníku nikdo z hostujících hráčů nepřekonal.

Třetina druhá začala s menším zpožděním, kvůli problémům s ledovou plochou. Ve 24. minutě oslabil tým Houdek, který byl přistižen při nedovoleném zákroku. V početní převaze si Wiencek najel k levé tyči, ale brankář Baníku jej vychytal pravým betonem. O několik vteřin později trefil horní tyč Bednářovy brány Havlín. O slovo se ve 33. minutě přihlásil Tomáš Pařízek, jehož pokus z mezikruží vychytal Žajdlík lapačkou. Dvě minuty před koncem druhé části chyboval Rohan ve vlastním pásmu, kterou mohl potrestat Radek Duda, zkušený útočník však nedokázal propálit talentovaného brankáře Sokolova.

Po dvou bezbrankových částech se fanoušci na obou stranách těšili na úvodní gól zápasu. Blízko k otevření skóre byl Tomáš Rohan, ale nepodařilo se mu nasměrovat kotouč za Žajdlíkova záda. V 50. minutě, kdy si Baník zahrál dvojitou přesilovou hru, byl benátský gólman pokořen. Švec nabil na brankoviště, kde stál dobře postavený Michal Houdek, který nasměroval kotouč za hostující klece. Radost domácích bohužel netrvala dlouho. V 52. minutě propálil nad vyrážečku Jana Bednáře Ondřej Buchtela. Závěrečné minuty patřily Benátkám. Nejprve se Wiencek dostal do zakončení z pravého kruhu, ale sokolovský gólman se předvedl hbitým zákrokem. Následně ale Bednář chyboval a poslal puk na Šíra, který svou střelou trefil brankáře Baníku pouze do masky. V posledních několika vteřinách se snažil navýšit skóre domácích Grim, ale na Žajdlíka nevyzrál. Rozhodnout o vítězi muselo nastavené prodloužení.

27 vteřin potřeboval Baník z nastaveného času. Tomáš Pařízek zamíchal s kotoučem v levém kruhu a napřáhl se ke střele, která prošla mezi betony Matěje Žajdlíka. Sokolov tak návrat na domácí půdu oslavil dvoubodovým ziskem.

Karel Mlejnek: Do dnešního utkání jsme dobře nastoupili. Bylo to utkání, které nemělo příliš šancí. A to na obou stranách. Bylo to hodně o tom, kdo dá první branku a tu jsme dali my někdy deset minut před koncem. Bohužel soupeř velmi brzy vyrovnal. Jsem rád, že jsme si vítězný bod v prodloužení vzali. Myslím si, že díky obrazu utkání jsme si ten bod navíc zasloužili.