LHK Jestřábi Prostějov
Tresty: 4:3
Vyloučení - 2 min.: 4:3
  • 02:48 Bečvář (Urban)
  • 26:33 Račuk (Žálčík, P. Krejčí)
  • 29:25 Bečvář (Zadražil)
  • 43:57 Švec (Zadražil)
  • 46:18 Vrána J. (Kadeřávek)
Jihlava - Kadaň 3:2
Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 6:2
Třebíč - Benátky 2:3 SN
Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Štůrala (Rochla)

Mrázek, P. Krejčí, Hamrlík, M. Jandus, Husa, Muška, Březák

Luňák, Račuk, Žálčík, T. Jandus, Divíšek, Nouza, Hrníčko, V. Meidl, L. Krejčík, Chlán, M. Novák

Trenéři:

Ladislav Lubina, Ivo Peštuka

Trenéři:

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Baník vybojoval první body venku

Baník se dočkal. Vybojoval první body mimo vlastní stadion. A to na ledě Jestřábů z Prostějova po vítězství 1:4.

První kolo skupiny O účast v předkole playoff zavedlo sokolovské hokejisty do Prostějova. Místní Jestřábi jsou horkým kandidátem na účast v předkole, ale tentokrát předzápasové prognózy vzaly za své. Baník k utkání odjel i s Janem Bečvářem a nově také s Tomášem Urbanem, sedmnáctiletým útočníkem z Kladna, který má do Baníku vyřízeny střídavé starty.

Do brány se tentokrát postavil Jakub Kašpar a právě on byl základem úspěchu Baníku. Západočeši začali na Hané velmi dobře a ve 3. minutě to byl navrátilec do sestavy Jan Bečvář, který střelou z kruhu poslal Baník do vedení – 0:1. I v dalším průběhu první třetiny byl Sokolov lepším celkem, ale žádnou z dalších šancí neproměnil a po dvaceti minutách tak vedl „pouze“ 0:1. Za zmínku pak stojí i gesto fair-play, když Marek Švec odvolal faul soupeře.

Do druhého dějství vstoupili lépe domácí, kteří si vypracovali tlak. Šanci měl však také Zadražil, nakonec však převaha Prostějova vyústila v gól Marka Račuka, který v 27. minutě bombou od modré prostřelil naprosto vše – 1:1. Jenže vyrovnaný stav netrval příliš dlouho. Ve 30. minutě našel Zadražil zpoza brány Jana Bečváře, jenž bekhendem po ledě překonal Štůralu podruhé – 1:2. A Baník brzy mohl své vedení navýšit, bohužel pro hosty svou velkou šanci neproměnil. I tak si ale Sokolov odnášel do kabin těsné vedení.

Třetí třetinu zahájil Baník přesilovkou. V ní neskóroval, ale ve 44. minutě se již hosté radovali. Znovu u toho byl za brankou přihrávající Zadražil, jenž tentokrát našel Marka Švece a ten byl za dobrý skutek z první třetiny odměněn třetí brankou v síti Štůraly – 1:3. A Baník byl při chuti. Navíc ve 47. minutě z pravého křídla vystřelil Jakub Vrána a byl úspěšný – 1:4. S premiérovými body to nyní již pro Baník vypadalo nadějně.

Domácím se naopak příliš nedařilo a byli to baníkovci, kteří mohli přidat ještě další gól. Nestalo se tak, ale to hosty nemuselo vůbec mrzet. V závěru sice Jestřábi ještě vrhli své síly do ofenzivy, ale na výborného Kašpara nevyzráli a Baník tak mohl oslavit první body z ledu soupeře. A nutno podotknout, že zcela zaslouženě.

Další zápas čeká na sokolovské hokejisty hned za dva dny. A to ve čtvrtek 19.12., kdy od 18:00 hodin na sokolovském zimním stadionu přivítáme tým Frýdku-Místku. Zápas bude mít opět charitativní nádech, neboť se během něho uskuteční velká předvánoční tombola. Výtěžek z této tomboly bude věnován dětem, o jejichž příběhu Vás budeme brzy informovat.