HC Energie Karlovy Vary

Obránci:

Rohan M., Zavřel, Mikyska, Kořán, Bernáth, Klejna

Útočníci:

Adámek, Skuhravý "C", Černoch, Zabloudil, Vildumetz, Černý, Šafář, Raška, Záruba, Holub
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

O držiteli poháru rozhodovaly až nájezdy

Třetí ročník zápasu O pohár hejtmanky Karlovarského kraje tentokrát zavítal do Chebu. Odtud si domů odvezli pohár za vítězství hráči HC Energie Karlovy Vary. Na charitě se vybralo přes 51 tisíc.

Karlovy Vary nastoupily k zápasu sice s Václavem Skuhravým či Martinem Rohanem v sestavě, ale jinak příležitost dostali mladí hráči karlovarského celku. Baník šel do utkání také bez několika hráčů, ale přeci jen v obvyklejší sestavě. Mezi tři tyče se postavil David Fečo, kterého v poslední třetině nahradil Matyáš Pitoňák, který si tak odbyl premiéru za A-tým.

Energie měla velmi dobrý vstup do zápasu, když hned po 12 vteřinách se střelecky prosadil Jiří Černoch – 1:0. V šesté minutě pak extraligový tým poslal do dvoubrankového vedení Matěj Zabloudil – 2:0. Poté se však ke slovu dostal i Baník, konkrétně Pavel Kuběna, který skóroval o minutu později – 2:1. Divoký úvod zápasu pak završil Tomáš Vracovský, jenž srovnal na 2:2 na začátku 11. minuty. V závěru prvního dějství si sice Baník vynutil převahu, ale stav se již neměnil.

Druhá třetina začala šancemi Karlových Varů, ale brankář Fečo byl pozorný. Stav se tak měnil až ve 34. minutě, kdy Adam Raška se štěstím Feča překonal – 3:2. To také byl jediný gól druhé třetiny.

Do třetí třetiny již nenastoupil v bráně Energie Jakub Kašpar, ale příležitost dostal Václav Mokrý. A ten se mohl ve 49. minutě se svými spoluhráči radovat, když Matěj Zabloudil zvýšil na 4:2. Vzápětí pak sokolovského brankáře Feča vystřídal Matyáš Pitoňák.

V čase 50:00 začaly na ledovou plochu létat plyšáci. V tu chvíli však Matěj Zadražil snížil na 4:3. Zápas byl přerušen, a kromě úklidu spousty plyšových hraček se také předávaly šeky pro Dětský domov v Chebu a pro nemocnou Magdalenku. Celková vybraná částka byla 51172 Kč.

V 56. minutě si Baník zahrál jedinou svou přesilovku v zápase a tu dokázal využít. Po pěkné kombinaci našel Kverka Jakuba Vránu a ten zakončoval do poloodkryté klece – 4:4. Po několika sekundách mohl Baník strhnout vedení na svou stranu, ale tentokrát byl úspěšnější Mokrý v brance Karlových Varů. A protože si několik dobrých zákroků připsal i Matyáš Pitoňák, šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo.

O vítězi tak rozhodovaly nájezdy. Matyáš Pitoňák si připsal cenný skalp Václava Skuhravého, který zkusil parádičku alá Hertl. Ale na baníkovské straně byl jediným úspěšným Matěj Zadražil, zatímco na straně Karlových Varů Jiří Černoch a Tomáš Vildumetz. A když Michalovi Fečovi jeho zakončení o pár centimetrů nevyšlo, z vítězství se mohli radovat hráči Energie. Václav Skuhravý tak nad hlavu pozvednul pohár za vítězství. Největším vítězstvím však byla pomoc potřebným.

V rámci soustředění navštívil A-tým na Božím Daru nového partnera klubu Pivovar Ryžovna, který se v následující sezóně postará o ceny pro nejlepší hráče utkání.
...více zde.
...najdete zde.
... pár fotek z prvního tréninku najdete zde.
...najdete zde.
...najdete pod odkazem zde.
...najdete zde.