Pýcha, Allen, Vydarený, Lytvynov, Suchánek

Christov, Venkrbec, Holec, Novák M., Kloz J., Doležal Z., Karabáček, Gilbert, Endál, Beránek, Šimánek, Veselý J., Prokeš, Babka

Václav Prospal, Aleš Totter

České Budějovice potvrdily roli favorita

HC Baník Sokolov v domácím prostředí nestačil na českobudějovický Motor a prohrál 1:6 po třetinách 0:2, 0:2, 1:2.
Do vedení se Motor dostal po šesti minutách hry, kdy se kotouče ujal Martin Novák, který střelou od mantinelu propálil domácího brankáře. V jedenácté minutě přišla další velká šance Českých Budějovic, se Šimonkovým nahozením na bránu měl Jan Bednáře plné betony práce. Domácí byli blízko vyrovnání, když se ránu zasloužil Petr Přindiš, jehož střelu se ještě snažil dorazit Vracovský, ale Klouček byl připravený na oba tyto pokusy sokolích mužů. Šance střídala šanci. Následně dostal skvělou nahrávku Osmík, budějovický gólman se na poslední chvíli přemístil. Ve 14. minutě se Baník už radoval z vyrovnání, když se Vracovský zasouval puk za tyč, Klouček však svým betonem dokázal udržet kotouč těsně před brankovou čárou. Ačkoli byl Sokolov velmi produktivní v první třetině, o gól se znovu zasloužil Motor. Po rychlém útoku se kotouč dostal k Pavlu Pýchovi,který jej bez problému poslal za záda sokolovského maskovaného muže.

Navýšit skóre se povedlo Lukáši Endálovi, který střelou k bližší tyči rozvlnil domácí bránu ve 37. minutě. O tři minuty později se českobudějovičtí znovu radovali po krásné souhře na jejímž konci stál znovu Martin Novák

Do třetí třetiny se vyměnili brankáři na straně Sokolova, Jana Bednáře vystřídal Jakub Kašpar. I on však musel brzy lovit puk ve své síti. Pavel Pýcha vyslal dělovou ránu, na kterou brankář Baníku nestačil zareagovat. Následně ukázal svůj střelecký um také Jan Veselý. Ve 49. minutě se Sokolov přeci jen prosadil zásluhou Jaromíra Kverky.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov): Myslím si, že samotné utkání již od samotné přípravy bylo pro nás hrozně těžké. Byla to pro nás velká výzva. Troufám si říct, že takto k utkání i kluci nastoupili. Začátek jsme odehráli velmi dobře, bohužel jsme dostali dvě branky po našich chybách. Byly to góly, které si myslím, že bychom neměli dostávat, byť jsme v tabulce na místech, jakých jsme. Soupeř převzal otěže ve druhé třetině. Tam měly Budějovice jasně více ze hry. Ve třetí třetině za takového stavu není jednoduché hrát. Chtěl bych však kluky pochválit za to, že ten zápas nezabalili, a i za stavu 0:6 se snažili bojovat o každý kotouč. Víme, že nám to body nevrátí, na druhou stranu dnes respektujeme sílu soupeře.

Václav Prospal (České Budějovice): Domácí měli výborný start do zápasu. Skvěle bruslili a umocnili to dvě vcelku zbytečná vyloučení. Trochu nám v první třetině trvalo, než jsme se do toho po cestě dostali. Ale jakmile jsme oslabení ubránili, začali jsme hrát lépe. Pomohl nám první gól. Bez určitých pasáží ve třetí třetině jsme měli zápas pod kontrolou a projevilo se to i na skóre. Takže já musím kluky pochválit za dobře odvedený výkon.