SK Horácká Slavia Třebíč
Rozhodčí: Pavlovič, Doležal – Kreuzer, Polonyi, tresty: 5:6
Vyloučení - 2 min.: 5:6
Střely: 25:32, počet diváků: 843
  • 01:34 Grim (Vrána J., Vodička)
  • 11:29 Bittner (Szathmáry, Šťovíček)
  • 22:17 T. Havránek (Szathmáry, D. Krenželok)
  • 35:08 Szathmáry (Laš)
Prostějov - Kadaň 6:1
Frýdek-Místek - Jihlava 5:6 SN
Benátky - Ústí nad Labem 2:1 PP
Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč

Jekel (Do. Svoboda)

D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, Furch, Hort

Laš, Nedvídek, Šťovíček, Psota, Bittner, P. Kratochvíl, Michálek, Václavek, Ferda, Malec, Tadeáš Král, T. Havránek

Trenéři:

Radek Novák, Jaroslav Barvíř

Trenéři:

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Bojovný výkon v Třebíči Baníku body nepřinesl

Sokolov předvedl na třebíčské ledové ploše velmi bojovný výkon, smůla v koncovce a využité přesilové hry domácích však rozhodly o vítězství Třebíče.

Několik vteřin po vhazování se do velké šance dostal Marek Švec, jeho pokus ale skončil pouze na výstroji domácího brankáře. Po minutě a půl hry se Baník skutečně zaradoval, když do přečíslení dva na jednoho vyrazil Vrána spolu s Janem Grimem, který střelou z první poslal kotouč za Jekelova záda. Sokolov měl velmi podařený vstup do utkání. V páté minutě prověřil pozornost třebíčského brankáře Ondřej Šafář střelou z mezikruží, Jekel předvedl jistý zákrok. O minutu později si Zadražil sjel před bránu soupeř, z bezprostřední blízkosti se mu nepodařilo zasadit puk mezi Jekelovy betony. V 11. minutě byl Baník přistižen při nedovoleném zákroku a Třebíč trestala. Dělovku od modré čáry dokázal Bednář vyrazit, na následnou dorážku Ladislava Bittnera však sokolovský gólman nedosáhl. Ke konci první periody měl Sokolov ještě dvě dobré příležitosti k navýšení skóre, ale brankář Třebíče si pokusy sokolích mužů pohlídal.

Na samotném začátku druhé části přišlo vyloučení na straně Baníku. Už se zdálo, že hokejisté za západu Čech zvládnout přesilovou hru Třebíče ubránit, scházela poslední vteřina, když vypálil od modré Szathmáry, jehož střelu ještě dobře tečoval Tomáš Havránek, který tak nasměroval puk přímo za Jana Bednáře. Ve 33. minutě předvedl Sokolov krásnou souhru v útočném pásmu a po několika nahrávkách se ke střele vypracoval Jaromír Kverka, Jekel předvedl perfektní zákrok, díky kterému si Třebíč nadále držela jednobrankové vedení. Ve 36. minutě znovu domácí využili početní převahu. Šimon Szathmáry poslal Horáckou do dvoubrankového vedení střelou z levého kruhu. Před sirénou se o navýšení pokoušel ještě Bittner, ale Jan Bednář předvedl famózní zákrok, za který byl odměněn potleskem domácích fanoušků.

Do třetí periody vstoupil Baník velmi aktivně a velmi se snažil snížit gólové manko. Nakonec se tak skutečně stalo, jenomže sudí branku neuznali, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Po polovině závěrečné dvacetiminutovky si Baníkovci zahráli početní převahu, kterou se hostům nepodařilo využít. V 58. minutě rozhodčí rozhodli o neplatnosti gólu také na straně Třebíče, jelikož gól padl po odpískání. Sokolov se poté pokoušel prosadit se šesti bruslaři v poli, nýbrž marně. Po velmi vyrovnaném souboji tak odjíždí Baník s prázdnou.