• PP
13. kolo   18.1.2020 - 17.00
SK Trhači Kadaň
PPVPSN
Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Jakub Šindel - Richard Coubal, Ondřej Kokrment, tresty: 4:6
Vyloučení - 2 min.: 4:4
Mimořádné tresty: za faul hráče Eliáš (KAD) nařízeno trestné střílení - Kverka proměnil, Eliáš (KAD) 10 min OT

Eliáš, Trefný "C", D. Zeman, L. Chalupa, Klodner, Foltýn, Delmarche

Müller "A", Žolobov, Chlouba "A", Wojnar, Rindoš, Zd. Zabloudil, Wágner, Koblížek, Homer, Dubský

Tomáš Hamara

Baník porazil Kadaň v prodloužení

Ve 13. kole skupiny O účast v předkole play-off porazil Baník na domácím ledě Kadaň 4:3 po prodloužení, čímž se ji přiblížil na rozdíl jediného bodu.

Zpočátku se jevila dravěji Kadaň, která si rychle po začátku utkání vytvořila početné šance. V 5. minutě ujel sokolovské obraně ve vlastním oslabení Roman Chlouba, který mohl skórovat k pravé tyči, ale gólman sokolích mužů předvedl v úvodu zápasu fantastický zákrok. Následovala velká šance na straně Baníku, v nichž se na dvakrát pokoušel prosadit Jaromír Kverka, jenže nedokázal dopravit puk do prázdné brány. Střelecké pokusy se střídaly na obou stranách. V 9. minutě se proto znovu předvedli Trhači, nejprve to zkoušel Chlouba z mezikruží, Bednář jeho střelu vyrazit betonem, k dorážce se dostal ještě Trefný, ale brankář Sokolova znovu perfektně zasáhl. O tři minuty později se předvedl Tomáš Pařízek, jenž mířil z levého kruhu do pravého horního růžku Neužilovy svatyně, brankář hostí dokázal střelu zastavit. Minutu a jednadvacet vteřin před koncem první periody z levého kruhu z puntíku pro vhazování vypálil David Homer zamířila vzdálenějšího rohu domácí branky. Ačkoliv první třetinu vyhrála Kadaň, Baník se prezentoval 19 střelami.

Druhou periodu začalo nahození Přindiše, pro které si najel Jaromír Kverka, který se snažil tečovat puk, Neužil byl ale připravený a kotouč ukryl ve své náruči. Ve 25. minutě přišla rána Tomáše Pařízka od modré čáry, brankář hostů nedokázal kotouč dostatečně zastavit, k jeho štěstí minul puk vzdálenější tyč. Baník pálil ze všech pozic a pokoušel se vyrovnat. Kadeřávkova střela z prostoru pro vhazování na pravém kruhu neprošla za Neužilova záda, kadaňský gólman vyrazil puk před sebe, kde se ho ujal Adam Křemen, Neužil dokázal znovu úspěšně zakročit. Tlak sokolovských hokejistů neutichl. Z hole Matěje Zadražila vyšla rána k levé tyči, kterou brankář Trhačů opět zlikvidoval. V čase 29:44 si na pravém křídle prohodil kotouč mezi beky Tomáš Rohan a střelou zápěstím vyrovnal na 1:1. Baníku však jedna branka nestačila a dychtivě se tlačila do útoku dál. Dělovku vyslal Zadražil, po něm ještě Marek Švec, maskovaný muž v bráně Kadaně si pokusy domácích ostrostřelců pohlídal. Po nastřelení tyče si před bránu Sokolova najel Jurij Žalobov a ten vrátil Trhačům jednobrankové vedení. 32 vteřin před koncem druhého dějství byl Kverka faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení, Jaromír Kverka předvedl táhlý oblouk a z levého křídla si sjel před bránu, kde zpomalil a rychlou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh.

Devětatřicet vteřin potřeboval Tomáš Vracovský, aby střelou z mezikruží poslal Baník poprvé v zápase do vedení. Velkou rychlost poté nabral Vrána, z blízkosti se pokoušel propálit Neužila mezi betony, brankář hostů ho ale vychytal. Z levého křídla pálil Rohan, jehož ránu zlikvidoval kadaňský gólman betonem. Kadaň byla držena dlouho pod velkým tlakem Baníkovců. Až v 50. minutě se Trhači pustili do větší akce. Chloubovu ránu od modré čáry Bednář vyrazil levým betonem, následovala dorážka Žolobova, který těsně minul pravou tyč domácí svatyně. V 56. minutě vznikla nepřehledná situace před sokolovským brankovištěm a nejdříve se zorientoval Jan Müller, jenž uklidit puk za záda Jana Bednáře. Ještě pár vteřin před koncem si Baník vytvořit pár šancí, největší měl ale Marek Švec, který se řítil ze středního pásma až před Neužila, jenže na dvakrát se mu nepodařilo zasunout kotouč do klece Trhačů. Po šedesáti minutách bylo skóre vyrovnané a následovalo prodloužení.

Do rychlého útoku zavítal Kverka, Neužil po vzoru Dominika Haška, vypíchl sokolovskému štírkovi puk z hole. 18 vteřin před koncem nastaveného času vyrazil Jaromír Kverka podél trestných lavic a behkendovým zakončením rozhodl o dvoubodovém zisku pro Sokolov. V utkání se Baník zasloužil o 61 střel.