HC Frýdek-Místek
Rozhodčí: Obadal, Pilný – Lukš, Mlejnek, tresty: 2:5
Vyloučení - 2 min.: 2:5
Střely: 35:26
  • 07:38 Bartko (Kaukič, Klimša)
  • 16:23 Novotný (Kafka, Hrachovský)
  • 27:10 Vrána J. (Pařízek)
  • 59:41 Kafka (Malík)
Benátky - Kadaň 5:2
Třebíč - Ústí nad Labem 4:3
Prostějov - Jihlava 1:3
Soupiska HC Frýdek-Místek

Malík (Loubal)

Bartko, Haman, J. Michálek, Zahradníček, M. Adámek, J. Adámek, Hrachovský

Tomi, Novotný, Kafka, Mikulík, Stuchlík "C", Klimša, Kaukič "A", Przybyla, Eret, Konečný, Motloch, D. Stránský

Trenéři:

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Baník v odloženém utkání prohrál 3:1

Baník se v Třinci bodů nedočkal, s Frýdkem-Místkem prohrál o dva góly, když třetí branku inkasoval při power-play.

Do úvodní akce se pustil Přindiš, jehož bekhendovou kličkou Malíka nepřekonal. V osmé minutě otevřel skóre zápasu Frýdek Místek. Kaukič zpoza brány přihrál najíždějícímu Janu Bartkovi, který prudkou střelou z pravého kruhu vsítit první branku utkání. Sokolov se snažil vyrovnat, ale gólmana domácích se sokolovským hokejistům nepodařilo překonat. V 17. minutě se o velkou příležitost zasloužil Švec, který nabil na Stříbrného, ten střílel z první, kotouč proletěl kolem Malíka, v předbrankovém prostoru byli připraveni domácí obránci, kteří vzápětí poslali puk do bezpečné vzdálenosti. Nedáš, dostaneš. Kafka našel najíždějícího Štěpána Novotného, který do prudké rány vložil svůj herní nástroj a nasměroval puk za záda Jana Bednáře. Po první třetině odcházel do kabiny veselejší Frýdek Místek, který si odnesl dvoubrankové vedení.

Druhou periodu začali domácí s plnou vervou. Brzy se Frýdek dostal do přečíslení tři na jednoho, Kafka se rozhodl pro přihrávku na pravý kruh na Tomi, který švihl do puku, ale Bednářovy betony byly připraveny k zásahu. Následovalo další přečíslení. Stuchlík našel křižnou přihrávkou Klimšu připraveného u levé tyče, střelou z první trefil pouze tělo sokolovského brankáře. Poté se ale o slovo přihlásil Baník. Po Kverkovo nahrávce se dostal ke střele Martin Osmík, ve velké šanci však minul domácí brankoviště. Ve 28. minutě trefil Jakub Vrána nejdříve brusle Hrachovského, ale na druhý pokus už vymetl pavučiny v Malíkově bráně. Třicátá minuta přinesla šance na obou stranách. Nejprve Adámek našel Tomiho, který si všiml před bránou volného Kafky, který z tváří tvář Bednářovi neuspěl. Na druhé straně ujel do brejku Sokolov, po kličce do behkhendu netrefil prostor mezi pravou tyčí a ležícím Malíkem. 37. minuta byla pro Baník znovu kritická, když Eret ujel sokolovské obraně, první pokus Jan Bednář vyrazil před sebe, jenže nabídl tím domácímu útočníkovi dorážku, k sokolovskému štěstí se Eret ani na druhý pokus neprosadil.

Závěrečnou dvacetiminutovku odstartovaly šance Sokolova. Zpoza brány nabil Křemen na Vodičku, gólovou šanci Malík zastavil fantastickým zákrokem. Další pokus měl Zadražil, který se náhle objevil před domácí brankou, ale klečícího gólmana Frýdku Místku nepřekonal. V 51. minutě po Mikulíkově nabídce trefil Kafka tyč Bednářovy brány. 19 vteřin před koncem třetí třetiny rozhodl o vítězství domácího celku Petr Kafka, který trefil prázdné brankoviště, když se Baník pokoušel prosadit se šesti bruslaři v poli.