Trefný "C", Eliáš, Chalupa, Zeman, Foltýn, Procházka, Mert

Chlouba, Kůs "A", Zabloudil, Müller "A", Žolobov, Wágner, Wojnar, Rindoš, Petržilka, Homer, Čech, Poppel

Karel Mlejnek

Baník bere bod, Kadaň zvítězila na nájezdy

V dlouho vyrovnaném zápase s Trhači musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. V individuální dovednosti se předvedla Kadaň jediným gólem, který jí stačil k zisku dvou bodů. Sokolov bere z vyrovnaného duelu bod.
)Ačkoli byla podle sázkařů favoritem Kadaň, byl to prvně Baník, který se ujal vedení ve druhé minutě zápasu. Domácí totiž špatně rozehráli a díky tomu se do rychlého protiútoku vrhl Sokolov, na konci akce stál Martin Osmík, který rozvlnil síť soupeře. Jednobrankové vedení baníkovců však netrvalo příliš dlouho a brzy musel Kašpar lovit puk také ve svém brankovišti. Chlouba se ve středním pásmu zmocnil kotouče a vydal se do útoku spolu s Jaroslavem Kůsem, který poslal puk do volného prostoru za sokolovským brankářem. V 6. minutě se do další akce Trhačů pustil Jakub Wojnar, ale po bekhendovém blafáku se mu nepodařilo poslat puk za záda hostujícího gólmana. O čtyři minuty déle byl v tutové šanci Vracovský, ovšem nedokázal nadzvednout kotouč nad Neužilův beton. Celky si ve zbytku třetiny ještě vytvořily několik střeleckých příležitostí, puk však znovu přes brankovou čáru ani na jedné straně nepřešel. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Ve 23. minutě mohl poslat do vedení Kadaň Josef Rindoš, ale svou prudkou střelou orazítkoval pouze tyč sokolovské branky. O další dvě minuty později se o slovo znovu přihlásil Baník, před brankovou mohl jeden z hráčů Sokolova poslat puk za brankovou čáru, ale nejprve puk zasáhl beton domácího brankáře a poté se usadil na horní síti Neužilovy brány. Trhači se pak na delší dobu zabydleli ve třetině Jakuba Kašpara, ovšem brankář Sokolova nepustil další kotouč do své svatyně. Ve 33. minutě však ujel sokolovské obraně Roman Chlouba, maskovaný muž se sokolem na hrudi vychytal Chloubův blafák. Když opustil trestnou lavici Tomáš Pařízek připojil se do vzniklého přečíslení dva na jednoho, o zakončení si řekl Kverka, ale Neužil si kotouč pohlídal. Po čtyřiceti minutách hry byl stav stále 1:1.

Začátek třetí třetiny byl velmi vyrovnaný, týmy se přetahovaly o pásmo. Nakonec se ve 47. minutě dostal k větší střele Jan Müller, jehož ránu vyrazil Kašpar před sebe, kde byla připravená hůl Matěje Zabloudila, ten však nedokázal trefil prázdnou sokolovskou branku. Více šancí si poté vybojovali domácí. V 53. minutě byl Chlouba v kombinaci s Müllerem, jehož střela na vzdálenější tyč pouze o milimetry minula bránu Baníku. Sokolov se těžko dostával před Neužila a v 59. minutě si hosté vybrali svůj oddechový čas. Tři periody nerozhodly o vítězi, nastalo tak prodloužení.

V nastaveném čase byl v dobré střelecké pozici Matěj Zadražil, který nedokázal překonat ležícího gólmana Trhačů. Několik málo vteřin před koncem prodloužení se téměř blýskl gólem Tomáš Rohan, jenomže na poslední chvíli dokázal Neužít zastavil letící kotouč do své brány. V samostatných nájezdech se však nikdo za baníkovce nedokázal prosadit, za Trhače se prosadil Juri Žalobov, který se tak postaral o výhru Kadaně.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Opět budu zápas hodnotit pozitivně, i když dramatické bylo až do samého konce. Utkání bylo hodně vyrovnané - protáhlo se až do samostatných nájezdů. Vyrovnané to bylo i co se šancí týče. Sice jsme měli o něco více přesilových her, málo jsme se však pouštěli do střel. Chtěli jsme hrát do prázdné brány, což trochu ty přesilovky kazilo. Jinak jsme střetnutí se Sokolovem parádně odbojovali a gólman předvedl perfektní výkon v samostatných nájezdech. Klukům blahopřeji a všem přeji hodně štěstí a zdraví do nového roku!“

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): „V žádném případě domácí kádr nebyl lepším týmem. Podle mého názoru byl duel maximálně vyrovnaný. Za mě Kadaň těží především z kvalitního výkonu brankáře a dvou ofenzivních hráčů, na kterých mají postavenou hru. To jsme věděli a byli jsme na to připravení. Tentokrát se gólově neprosadili, naopak chyba byla na naší straně, když jsme neproměnili asi pět šancí v situacích dva na jednoho. Šance byly taktéž na obou stranách vyrovnané. Soupeři gratuluji, že se odpoutal z posledního místa. Budiž jim to přáno po x letech v Chance lize. My naproti tomu jsme nováček a budeme makat dál. Věříme, že se kvalitně připravíme na následující sezónu.“