Daneček (Loubal)

M. Adámek, Bartko, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Stránský

Stuchlík, Kaukič, Kafka, Mikulík, Motloch, Klimša, Nestrašil, Eret, Tomi, Kofroň, Przybyla

Povedená třetí třetina nestačila na bodový zisk

Baník měl příliš krátké hokejky na hokejisty z Frýdku Místku. První dvě třetiny dominoval hostující tým, ovšem ve třetí třetině se střelecky probudili tahouni týmu. I když Sokolov dokázal během posledních dvaceti minut nastřílet tři góly, na vyrovnání to nestačilo a Baník si z utkání neodnáší jediný bod.
Úvodní třetinu začali hosté oslabením. V početní převaze mohl do prázdné brány poslat puk Rohan s Jaromírem Kverkou, gólman Frýdku však svou svatyni ubránil. V sedmé minutě se skóre zápasu otevřelo, z kruhu propálil Haase Ondřej Hrachovský. Další šance měli na čepelích hokejisté ze Sokolova, konkrétně se pokoušel prosadit Kuběna, ale Daneček se zvládl přesunout ke vzdálenější tyči, ze stejné pozice se snažil překonat hostujícího brankáře Tomáš Vracovský, ale ani on nenašel recept na Danečka. V 16. minutě Frýdek Místek odskočil na rozdíl dvou branek, když se prosadil David Klimša.

Čtyři minuty po začátku druhého dějství si Baník zahrál oslabení a přesilovou hru dokázal využít David Kofroň, který propasírovat kotouč mezi betony domácího brankáře. Přesně v čase 30:00 lovil Haas v síti již čtvrtý puk. Z pravého kruhu propálil sokolovského gólmana Jan Bartko. Poté došlo ke střídání brankářů na straně Baníku a do brankoviště se postavil Jakub Kašpar. Po špatné komunikaci obránců v útočném pásmu Frýdku dorazil kotouč za záda Kašpara Vojtěch Tomi. Ve 34. minutě vypadlo Danečkovi lehké nahození od modré čáry, puku si všiml Jaromír Kverka, který jej doklepl za frýdeckomísteckého brankáře.

Po začátku třetí třetiny se Sokolov znovu střelecky prosadil, když se střelou nad lapačkou trefil Martin Osmík. Ve 47. minutě si však hosté vzali zpět své čtyřbrankové vedení. V přesilové hře se ránou z poklepu prosadil Milan Mikulík. V 52. minutě si velkou šanci vybojoval Matěj Zadražil, který se dostal do samostatného úniku, pokoušel vyzrát na Danečka kličkou, ale brankář hostů si jeho úmysl přečetl. O několik vteřin později však vymetl všechny pavučiny v hostující bráně Lubomír Kovařík. Ovšem o necelou minut později se ve vlastním oslabení znovu ukázal střelecký um Davida Kofroně. Sedm vteřin před koncem třetiny se z ostrého úhlu stačil prosadit Tomáš Vracovský. Baník tak nakonec prohrál rozdílem tří branek.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov):

Po vyhraném zápase v Prostějově nás tato porážka v domácím prostředí velmi mrzí. Myslím si, že za některé fáze zápasu je potřeba se fanouškům i omluvit. V zápase bylo pár věcí kritických a jednou z nich byla naše první přesilovka, která měla skončit brankou. Na druhou stranu byly i další kritické momenty, ať to byly tři vyhozené kotouče do hlediště nebo tři góly v oslabení či inkasovaná branka v přesilové hře. Nechci vůbec omlouvat mužstvo, že jsme hráli třetí utkání v pěti dnech, ale pohyb, osobní souboje a společně se speciálními týmy rozhodly dnešní utkání. Velmi nás to mrzí, chtěli jsme se s fanoušky rozloučit nějakým lepším výsledkem a lepším výkonem. Omluva fanouškům a věřím, že na nás nezanevřou v další části sezony.

Mgr. Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek):

Z naší strany to byl diametrálně rozdílný výkon než ve včerejším utkání v Ústí, kde jsme vybouchli a skončilo to debaklem 6:2. Myslím si, že rozhodla soupeřova první přesilovka, kdy jsme třikrát blokovali střelu do prázdné brány. Pak jsme dali první gól a celé se to od toho odvíjelo. Pak jsme si začali věřit a odskočili jsme na přijatelný výsledek, který jsme poté pohlídali. Já musím dnes týmu pogratulovat a poděkovat za to, jak k zápasu přistoupili, protože tady se hraje strašně špatně. My potřebujeme aspoň bod, tak jsem rád, že vezeme z tohoto tripu aspoň tři body.