Kowalczyk, Forman, Szathmáry, Hlaváč, Jenáček, V. Čejka

Šťovíček, Nedvídek, Vodný, Psota, Bittner, T. Havránek, Havlát, Tadeáš Král, Václavek, Malec, Ferda

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Baník uspěl v prodloužení na ledě Horácké Slavie

Baník již po druhé uspěl v účasti o předkolo na ledě soupeře a z ledu Třebíče si odváží dva cenné body.
Minutu po začátku utkání se Třebíč provinila nedovoleným zákrokem a Sokolov přesilovou hru využil. Jeden ze sokolovských hráčů nahodil kotouč na domácí bránu, Jekel puk bez potíží pokryl do lapačky, když se však snažil rozehrát, kotouč se dostal na hůl Jakuba Vrány, jenž jednoduše trefil odkrytou klec. Až v osmé minutě byla k vidění další větší šance, tentokrát se on i postarala Horácká Slavia, konkrétně se s pukem rozjel Bittner, který poslal puk na Lukáše Formana, jeho koncovka však minula bránu hostů. v 11. minutě následovalo oslabení Baníku, početní převahu Třebíč nedokázala využít, ačkoliv měla několik dobrých pokusů, Fečo musel zasahovat proti ráně Šťovíčka z mezikruží. O čtyři minuty později se o slovo znovu přihlásil Sokolov. Odražený kotouč po střele od modré čáry se dostal k Hrubcovi, který dorážel puk kousek od brankoviště, ale nepodařilo se mu jej nasměrovat za brankovou čáru. V 19. minutě se gólman Baníku pořádně zapotil, když od modré čáry vypálil Lukáš Forman, Fečo vyrazil puk před sebe, kde si jej našel Tomáš Havránek, ten bekhendem zvedal puk k horní tyč hostující brány, ovšem David Fečo předvedl výtečný zákrok ramenem a Sokolov si tak po první třetině odnesl jednobrankové vedení do kabin.

Druhá perioda začala znovu dobře pro hosty ze západu Čech. Jakub Vrána vzal na sebe zodpovědnost v přečíslení dva na jednoho a přesnou střelou na zadní tyč poslal Baník do dvoubrankového vedení. V polovině druhého dějství se gólově probudila také Třebíč, když se domácím podařilo využít dvojitou přesilovou hru. Michal Vodný si sjel na levém kruhu blíže ke středu a poslal puk k bližší tyči Fečovy branky. Po čtyřiceti vteřinách bylo vyrovnáno, jelikož přesilová hra Horácké Slavie pokračovala, prosadil se znovu Michal Vodný, když přesně tečovat ránu své kolegy. Vodnému však dvě po sobě jdoucí branky nestačily a pokoušel se o zkompletování hattricku, ovšem na třetí pokus Davida Feča nepřekonal.

Třetí třetinu zahájilo oslabení Baníku, Třebíč opět ukázala svůj um v této herní disciplíně a ke konci početní převahy se prosadila. Od modré čáry vystřelil Lukáš Forman a před bránou tečoval puk Matěj Pšot, který nedal Fečovi žádnou šanci. Sokolov ale bleskově odpověděl. Bečvář si počkal na přijíždějícího Jaromíra Kverku, který tečoval puk za záda domácího brankáře. V polovině třetí části projel Jan Bečvář po pravé straně kluziště, dostal se před třebíčské obránce a z mezikruží pálil, Jekel jeho pokus ale pohotově vyrazil. Po šedesáti minutách zůstalo skóre vyrovnané, o vítězi rozhodlo prodloužení. Devět vteřin před koncem nastaveného času projel s kotoučem až za bránu hostů Matěj Zadražil, který se rychle obtočil kolem hostující branky a zasunul puk k tyči, Jekel se nestačil přemístit a Sokolov si tak z Třebíče odváží dva body.

Ohlasy trenérů:
Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Začátek nám nevyšel, soupeři jsme darovali úvodní branku, kterou se hosté uklidnili. Sokolov byl v této části lepší, my jsme si k tomu pak něco řekli a do druhé třetiny jsme vstoupili lépe. Měli jsme lepší pohyb a díky přesilovkám jsme vyrovnali na 2:2 a vrátili se do zápasu. Jenže ve zbytku přesilovky jsme skoro nevystřelili… Kluci si musí uvědomit, že bez střelby to nepůjde. Musíme být důraznější u branky. Ve třetí části jsme sice šli do vedení, díky další početní výhodě, ale po individuální chybě jsme nechali soupeře vyrovnat. V prodloužení jsme v přesilové hře měli snad jen jednu střelu na branku, za což jsme pak byli potrestáni. Robert Havlát má naražená žebra, bližší informace zatím nemáme.

Karel Mlejnek - HC Baník Sokolov: Nám se vydařil vstup do zápasu, hlavně díky první brance, u které připouštím, že byla dost šťastná. Utkání dnes provázelo hodně trestných minut, v nichž jsme bohužel inkasovali dvě rychlé branky, díky kterým domácí vyrovnali stav. Myslím, že oslabení byla zlomovým bodem dnešního zápasu. Domácí měli ze hry více právě díky přesilovým hrám a rychlému forčekingu. Ale my jsme i tak hodně oslabení ubránili dobře, tohle bylo i klíčové k zisku dvěma bodům.