Kolmann, Hampl, Buchtela, Kovář, Bukač, Kunst, Žůrek

Pabiška, Šafařovský, D. Špaček, R. Duda, Chrtek, Rychlovský, Wiencek, A. Dlouhý, Jiruš, Křepelka, Strnad, Drábek

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Sokolov si z Benátek odváží jeden bod

V omezené sestavě se předvedl Baník na ledě Benátek. Sokolským se vydařil vstup do utkání, ovšem domácím se v průběhu zápasu podařilo srovnat krok. O konečném vítězi rozhodlo prodloužení, ve kterém byly úspěšnější Benátky nad Jizerou. Sokolov bere bod.

Devět vteřin stačilo Marku Švecovi, aby zavěsil kotouč k levé tyči hostující brány a úvodní branka zápasu byla vstřelena. V 6. minutě se snažil vyrovnat před Haasem Chrtek, jeho pokus sokolovský brankář zlikvidoval. O dvě minuty si vysloužil trest Tomáš Urban. Jeden muž na ledě zřejmě Baníkovcům nescházel. Své spoluhráče ve vlastním oslabení rozjásal znovu Marek Švec. Po polovině první třetiny zůstal kotouč úplně nepokrytý za hostujícím gólman, dorážet mohl Chrtek, tomu se však nepodařilo poslat puk za brankovou čáru. Více šancí k vidění v první části nebylo a Sokolov si po první dvacetiminutovce odnesl do kabiny dvoubrankové vedení.

Benátky vstoupily do druhé periody stejně aktivně, jako Baník do části první. Po dvaceti vteřinách snížil gólové manko domácích Daniel Špaček, který doklepl puk za Haasova záda. Brankář Baníku se ještě ohnal po kotouči, už však bylo pozdě. Ve 31. minutě se Sokolov prosadil v početní převaze. Šafářova nahrávka před Čajan mířila přesně na čepel Josefa Stříbrného, který zvýšil náskok sokolích mužů. Boční síťku na druhé straně trefil Dlouhý. Nakonec se v přesilové hře zaradovali také domácí. Za dělovkou Daniela Špačka se Haas nestačil ani ohlédnout. Buchtelova střela poté rozezněla pouze tyč sokolovského brankoviště.

Sokolov sahal po tříbodovém zisku. Ve 45. minutě mohl skóre navýšit Urban, trefil pouze beton domácího gólmana, o dorážku se ještě snažil Vrána, ale také neúspěšně. Další velkou šanci měl Martin Osmík, jehož střelu stačil Čajan vyrazit ramenem. V 57. minutě střelou mezi betony uspěl Radek Duda.

V prodloužení se odehrála pouze minuta a dvaadvacet vteřin. Pabiška vnikl do útočné třetiny, po jeho střele zůstal kotouč v brankovišti v blízkosti sokolovského brankáře, který se pokoušel puk usměrnit. Rychlejší však byl Ondřej Buchtela, který rozhodl o vítězství Benátek.

Ohlasy trenérů:
Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnes jsme měli špatný vstup do utkání. Po první třetině jsme změnili několik věcí a obraz hry se z naší strany zlepšil. Dostali jsme se do utkání, které jsme dotáhli do prodloužení a bereme z něho dva body.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): V dnešním utkání jsme pětapadesát minut odehráli velice dobře. S aktuálními zdravotními komplikacemi, které máme, jsme tento zápas sehráli na hraně našich možností. Více bodů z tohoto zápasu nás stála zbytečná vyloučení, včetně zbytečného osobního trestu, a pak také samozřejmě určitá herní nevyspělost. Na mysli mám závěr zápasu. Ať je to hráč starší, mladší nebo junior, tak musí respektovat čas a tabuli, tohle byly momenty, který rozhodly tento zápas. Samozřejmě také štěstí domácích při brance na 2:3, kdy se puk odrazil od sloupku. Tohle patří k takovému našemu koloritu.