Klodner, Eliáš, Trefný, Procházka, Zeman, Delmarche, Foltýn

Müller, Zholobov, Dubský, Koblížek, Homer, Kůs, Wojnar, Zabloudil, Rindoš, Zabloudil Matěj, Čech

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Vyrovnané utkání nedokázal Baník otočit na svou stranu

Velmi vyrovnaný zápas se rozhodl ve třetí třetině, kde Kadaň odskočila na rozdíl dvou branek, nicméně Baník dokázal necelou minutu před koncem utkání snížit, díky brance Tomáše Rohana. Více gólů však Sokolov vstřelit nezvládl.

Od začátku utkání byla hra velmi vyrovnaná, o čemž vypovídá také skóre 0:0 po první třetině. Oba celky si vytvořily šance, které nedokázaly proměnit. Ve 3. minutě se pokusil zahrozit Petr Přindiš, ale kotouč vyrazil brankář Trhačů ramenem. O čtyři minuty později si Baník zahrál početní převahu, nejdříve se snažil překonat Neužila Zadražil, ale marně. Další pokus si vybojoval Čejka, kadaňský gólman i jeho střelu zlikvidoval. Do konce první periody se nic závratného nestalo a na góly si diváci museli počkat do následující dvacetiminutovky.

Druhou část začal Sokolov velmi nedisciplinovaně. Po odehraných sedmi minutách z druhého dějství měl Baník na kontě šest trestných minut. Ve 26. minutě strčil hůl do sokolovské rozehrávky Jaroslav Kůs, který tak puk nasměroval na Jakuba Kašpara, ten měl plné ruce práce se zastavení kotouče na brankové čáře. V čase 29:13 přeci jen Kadaň prosadila, když se od modré čáry napřáhl Michael Foltýn, který propálil všechno co mu stálo v cestě. Brzy poté mohli Trhači skóre navýšit, Filip Eliáš projel ledovou plochou až ke Kašparovi, kde ale nepřesně zakončil. Ve 38. minutě trefil na druhé straně Adam Rulík tyč Neužilovy brány. Po čtyřiceti minutách hry si Kadaň odnesla jednobrankové vedení.

Do posledního dějství šel Baník s cílem vyrovnat, o což se také dychtivě snažil. Ve 49. minutě si velkou šanci připsal Houška, jehož pokus zvládl Neužil na poslední chvíli zastavit. O krátký okamžik později nastřelil domácí klec Jiří Uhlík. Dvě minuty před koncem třetí třetiny pospíchal sokolovský gólman na střídačku a Baník se zkoušel prosadit se šesti bruslaři v poli. Prázdné hostující brány využil Jan Müller, který minutu a půl před sirénou navýšil skóre na 2:0. Po inkasovaném gólu zůstal maskovaný muž sokolích hokejistů na střídačce. Nakonec trefil horní rok domácí svatyně Tomáš Rohan. Několik málo desítek vteřin před úplným koncem však Sokolov nedokázal přidat další branku a Sokolováci se ta vrací s prázdnou.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Utkání bylo vyrovnané na obou stranách. Rozhodly výkony gólmanů, v rámci čehož jsme měli toho lepšího brankáře my. Jako první jsme vsítili branku, když Folťas (Michael Foltýn) na konci přesilovky pálil od modré čáry a padlo to tam. V závěrečné dvacetiminutovce za stavu 2:0 jsme hráli power play a mohli jsme dát třetí gól. Honza Müller to netrefil a z protiútoku Baník snížil na 2:1. Bylo to drama až do samého konce, ale jsem rád, že pro nás nakonec s vítězným koncem. Klukům blahopřeji.“

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): „Duelu kralovali brankáři, kteří vyřešili mnoho situací. Dle mého měl domácí gólman o něco více práce než ten náš, ale utkání to bylo právě domácích. Určitě to nebyl zápas hráčů v poli. První třetinu jsme nezačali úplně dobře, postupně jsme ale získávali půdu pod nohama - a to i díky dvěma přesilovým hrám. Jednalo se o vyrovnanou úvodní část, možná malinko jsme měli navíc. V té následující, prostřední, jsme měli bohužel příliš vyloučených hráčů. Ve finále by se dalo říct, že gól, který byl tečovaný, byl těsně po ubráněném oslabení ve třech, tak ten nakonec zápas s Kadaní rozhodl. Třetí dějství už bylo o tom, že jsme nenaložili dobře s dvěma, třemi přečísleními a nepodařilo se nám srovnat za stavu 1:0. Podařilo se to až za stavu 2:0 po trefě do prázdné branky.“