Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, V. Čejka "C", Kowalczyk, Hort

Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Laš, Bittner, Psota, Malec, Václavek, Ferda, Michálek, Tadeáš Král, P. Kratochvíl

Radek Novák, Jaroslav Barvíř

Třebíč vyloupila Baník

Sokolovští hokejisté museli od začátku utkání dotahovat. Po první periodě si odnesla Třebíč jednobrankový náskok, snížit dokázal Marek Švec na konci úvodní části. Švec se dokázal v zápase prosadit ještě jednou, ale jeho dvě branky nestačily na výhru Sokolova a plný počet bodů si odváží Třebíč.
První polovina úvodní třetiny nepřinesla mnoho šancí. V sedmé minutě pospíchala Třebíč v přečíslení dva na jednoho na Jakuba Kašpara, který se po střele Nedvídka pouze otáčel za kotoučem. Puk však brankovou čáru nepřešel, jelikož jej domácí gólman zastavil svými betony. Ve 13. minutě dobře tečoval puk Houška, ale Jekel stačil zasáhnout. O minutu později se však hosté dostali do přečíslení tři na dva, ač Sokolov zvládl zareagovat, nakonec nabídl Šťovíček kotouč Lukáši Nedvídkovi, který překonal Kašpara. Odpovědět se pokoušel znovu Houška, ale třebíčský brankář znovu pokus zlikvidoval. V 16. minutě se skóre znovu měnilo. Tentokrát se po pravé straně uvolnil Martin Šťovíček a střelou do horního rohu poslal Třebíč do dvoubrankového vedení. O chvilku později byla Horácká Slavia blízko navýšení, po chybě domácího obránce se kotouč dostal k Malcovi, který překonal sokolovského brankáře, ale při zakončení trefil pouze boční síť domácí svatyně. Minutu a třicet vteřin před koncem první periody potrestal chybu hostí Marek Švec.

Do druhé třetiny nastoupil Baník s větší vervou a od začátku se vší silou snažil srovnat, brankáře Jekela se však nikomu ze Sokolova nepodařilo překonat. Ve 22. minutě nevyužila dvojice Laš - Psota obrovskou šanci, když si hráči položili Kašpara na záda, poskakující kotouč na brankové čáře rychlostí světla odpálil jeden z domácích obránců. V přesilové hře Baníku se Třebíči nejprve podařilo vyhodit kotouč do bezpečí, jenže Kadeřávek si všiml volného Marka Švece, který zůstal za hostující obranou, ten blafákem srovnal skóre utkání. Sokolov na aktivitě neubíral. Ve 32. minutě našel Houška volného Martina Osmíka, jehož střelu z mezikruží zastavil pohotový zákrok hostujícího brankáře. Poté se ale o slovo přihlásil Bittner, Jakub Kašpar neomylně zasáhl a udržel tak vyrovnaný výsledek. Ve 39. minutě projel Radim Ferda celým kluzištěm až k domácímu gólmanovi, před brankovou čárou nahodil kotouč, který propadl až za Kašparova záda.

Po necelé minutě ve třetí periodě rozvlnil sokolovskou síť Marek Laš. Další nebezpečnější pokus přišel až po polovině závěrečné části. Vodný si vybojoval dobrou pozici a pokoušel se nasměrovat kotouč za Kašpara, brankář Baníku stačil puk zastavit. Ke konci zápasu se Sokolov snažil prosadit se šesti bruslaři v poli. Čtrnáct vteřin před sirénou poslal puk do prázdné baníkovské klece Matěj Psota.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov): My jsme v dnešním zápase, byť se to po porážce 2:5 říká špatně, tak jsme odvedli maximální penzum práce, které je naše mužstvo aktuálně schopně předvést. Favoritovi jsme minimálně prvních 40 minut velmi ztížili. Samozřejmě nás mrzí branka, kterou jsme dostali na 2:3 a velmi nás mrzí branka v úvodu třetí třetiny na 2:4. To byly situace, které jsme měli vyřešit lépe. Na druhou stranu, před naším mužstvem, dle toho, v jaké je fázi a v jakém je složení,  tak klobouk dolů za to, jak k utkání přistoupili, odmakali a odpracovali ho.

Jaroslav Barvíř (Třebíč): My jsme první třetinu jsme neodehráli moc dobře, ale dostali jsem se do dvoubrankového vedení. Po druhém gólu jsme si mysleli, že to půjde samo. A to vyústilo v to, že jsme dostali před koncem první třetiny kontaktní gól. Ve druhé třetině byli domácí 15 minut lepším týmem. Měli výborný pohyb, výborně kombinovali, hráli jednoduše, a to nám dělalo obrovský problém. My jsme na to nedokázali zareagovat. Takže z pohledu domácích to byla skvělá třetina a my jsme ke konci dali šťastný gól. Ten nás dostal do vedení a možná nás trochu uklidnil. Na začátku třetí třetiny jsme dali čtvrtý gól, ten nás dal do klidu a začala se nám rovnat hra. Ale nebylo to z naší strany ideální. O to víc si však ceníme vítězství, že i když to nejde, tak se tým dokáže semknout, dře a bojuje. Jsme rádi za tři body. Výkon moc hodnotit nechci. Ale jeli jsme si sem pro tři body a ty máme, takže jsme spokojeni.