HC Domažlice
Góly v přesilovce: 1:0, v oslabení: 0:1
Počet diváků: 95
Vstřelené branky + asistence
  • 03:03 Petrov Daniel (Říha, Račanský)
  • 11:29 Kašpar (Beer, Navrátil)
  • 22:53 Říha (Račanský)
  • 49:29 Faschingbauer (Muchka, Polata)
  • 56:23 Švagr (Faschingbauer)
Ostatní zápasy kola
Rokycany - Cheb "B" 9:4
Klatovy "B" - Tachov 4:1
Mar. Lázně - Třemošná 4:10
Kaznějov - Nejdek 0:5
Soupiska HC Domažlice

Brankáři:

Květoň (Varga)

Obránci:

Blažek, Kulhánek, Muchka, Starý

Útočníci:

Mirovský, Švagr, Polata, Blažek, Vopelák, Faschingbauer
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Jiří Mašek

B-tým získal tři body v Domažlicích

Na ledě silného týmu z Domažlic zvítězil B-tým, který tak oslavil premiérovou výhru v sezoně.

Baník sice odcestoval do Domažlic bez několika hráčů, ale opět se třemi kompletními formacemi a brankářem Frčkem, který jako obvykle byl oporou. Úvod utkání se B-týmu povedl a již ve 4. minutě šel do vedení zásluhou Daniela Petrova. Navíc o osm minut později přidal druhý gól Roman Kašpar, čímž nalil hostům krev do žil. Dvoubrankové vedení platilo i na konci druhé třetiny.

Ve druhé třetině se do střelecké listiny zapsal pouze jeden hráč. A protože to byl Ivan Říha, který po asistenci Račanského překonal domácího brankáře, Baník již vedl tříbrankovým rozdílem.

Gólman Frček domácím střelcům odolával až do 50. minuty, kdy se prosadil Faschingbauer. Tlak domácích sílil, ale na více než snížení na 2:3 v 57. minutě domažličtí nedokázali.

B-tým si tak připsal velmi cenné body, které bude chtít potvrdit v sobotním zápase proti Mariánským Lázním. Start zápasu je ve 12:00.

Kapitán Ivan Říha: Chtěli jsme urvat první body a povedlo se. Vzhledem k tomu, že jsme hráli na tři pětky a domácí pouze na dvě, tak jsme si řekli, že je musíme utahat rychlým střídáním a vysokým tempem. To se nám povedlo a v polovině zápasu jsme vedli 3:0. Soupeř pochopitelně ke konci začal víc tlačit na pilu a podařilo se jim stáhnout na 3:2. Bylo z toho ještě drama, ale nakonec jsme to zvládli udržet a vezeme z Domažlic první tři body do sezóny. Další zápase nás čeká v sobotu 9.10., kdy budeme dělat předkapelu našemu áčku, hostíme Mariánské Lázně a touto cestou bych chtěl všechny fanoušky pozvat do ochozů.

4. TÝDEN (23. 1. - 29. 1.  ) - ZDE
5. TÝDEN (30. 1. - 5. 2.) - ZDE

Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00