HC Domažlice
Góly v přesilovce: 1:0, v oslabení: 0:1
Počet diváků: 95
Vstřelené branky + asistence
  • 03:03 Petrov Daniel (Říha, Račanský)
  • 11:29 Kašpar (Beer, Navrátil)
  • 22:53 Říha (Račanský)
  • 49:29 Faschingbauer (Muchka, Polata)
  • 56:23 Švagr (Faschingbauer)
Ostatní zápasy kola
Rokycany - Cheb "B" 9:4
Klatovy - Tachov 4:1
Mar. Lázně - Třemošná 4:10
Kaznějov - Nejdek 0:5
Soupiska HC Domažlice

Brankáři:

Květoň (Varga)

Obránci:

Blažek, Kulhánek, Muchka, Starý

Útočníci:

Mirovský, Švagr, Polata, Blažek, Vopelák, Faschingbauer
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Jiří Mašek

B-tým získal tři body v Domažlicích

Na ledě silného týmu z Domažlic zvítězil B-tým, který tak oslavil premiérovou výhru v sezoně.

Baník sice odcestoval do Domažlic bez několika hráčů, ale opět se třemi kompletními formacemi a brankářem Frčkem, který jako obvykle byl oporou. Úvod utkání se B-týmu povedl a již ve 4. minutě šel do vedení zásluhou Daniela Petrova. Navíc o osm minut později přidal druhý gól Roman Kašpar, čímž nalil hostům krev do žil. Dvoubrankové vedení platilo i na konci druhé třetiny.

Ve druhé třetině se do střelecké listiny zapsal pouze jeden hráč. A protože to byl Ivan Říha, který po asistenci Račanského překonal domácího brankáře, Baník již vedl tříbrankovým rozdílem.

Gólman Frček domácím střelcům odolával až do 50. minuty, kdy se prosadil Faschingbauer. Tlak domácích sílil, ale na více než snížení na 2:3 v 57. minutě domažličtí nedokázali.

B-tým si tak připsal velmi cenné body, které bude chtít potvrdit v sobotním zápase proti Mariánským Lázním. Start zápasu je ve 12:00.

Kapitán Ivan Říha: Chtěli jsme urvat první body a povedlo se. Vzhledem k tomu, že jsme hráli na tři pětky a domácí pouze na dvě, tak jsme si řekli, že je musíme utahat rychlým střídáním a vysokým tempem. To se nám povedlo a v polovině zápasu jsme vedli 3:0. Soupeř pochopitelně ke konci začal víc tlačit na pilu a podařilo se jim stáhnout na 3:2. Bylo z toho ještě drama, ale nakonec jsme to zvládli udržet a vezeme z Domažlic první tři body do sezóny. Další zápase nás čeká v sobotu 9.10., kdy budeme dělat předkapelu našemu áčku, hostíme Mariánské Lázně a touto cestou bych chtěl všechny fanoušky pozvat do ochozů.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.