HC Baník Sokolov
Góly v přesilovce: 2:0, v oslabení: 2:0
Počet diváků: 45
Vstřelené branky + asistence
  • 04:50 Šneberk (Račanský, Beer)
  • 06:10 Klíma (Kašpar)
  • 19:43 Říha (Račanský)
  • 22:55 Beer (Veverka O., Račanský)
  • 28:09 Kašpar (Šneberk, Koco)
  • 36:55 Petrov J. (Prachař)
  • 37:58 Prachař (Kašpar, Klíma)
  • 39:47 Kellner (Říha)
  • 40:49 Veverka Jakub (Račanský)
  • 43:03 Petrov Daniel (Petrov J.)
  • 44:45 Sláma T. (Komma)
  • 52:45 Navrátil (Račanský, Veverka Jakub)
  • 53:08 Klíma (Račanský, Kašpar)
  • 56:44 Petrov J. (Strnad)
Ostatní zápasy kola
Třemošná - Rokycany 7:6 SN
Nejdek - Klatovy 5:3
Cheb "B" - Kaznějov 5:6
Tachov - Domažlice 2:9
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Jiří Veverka
Soupiska HC Mariánské Lázně

Brankáři:

Hladík (Webert)

Obránci:

Toms, Sláma M., Vašíček, Hengerič, Tišer

Útočníci:

Sláma T., Černý, Komma, Dobešek, Romanov, Drabeš, Kordina, Priškin, Budka

B-tým deklasoval Mariánské Lázně

Ve třetím kole krajské ligy mužů Karlovarského a Plzeňského kraje nastřílel Baník svému soupeři třináct branek.

B-tým k domácímu utkání nastoupil v početné a silné sestavě. Mariánské Lázně pak do Sokolova přicestovali i s několika bývalými hráči Baníku. V obraně tvrdil muziku bývalý juniorský reprezentant Martin Toms, v útoku pak jediný zásah hostí zaznamenal Tomáš Sláma. Jednu sezonu za A-tým Baníku odehrál i Jan Priškin, nejen hokejista, ale také kvalitní MMA zápasník.

Od počátku měl Baník na ledě převahu, kterou také vyjádřil góly. Skóre otevřel Jiří Šneberk a v sedmé minutě zvyšoval na 2:0 Josef Klíma. Uklidňující třetí gól pak povedenou střelou zaznamenal Ivan Říha, který také stanovil stav první třetiny na 3:0 pro domácí.

Ve druhé třetině se převaha Sokolova projevila ještě výrazněji. Domácí hráči přidali dalších pět gólů, o které se podělila pětice hráčů. Po dvou třetinách tak vedl Baník 8:0 a o vítězi utkání bylo víceméně rozhodnuto.

Gólové hody pokračovaly i ve třetím dějství. Kulatou desítku završil Daniel Petrov již ve 44. minutě po asistenci svého bratra Jana. Až teprve poté se prosadili hosté, kdy jako vždy skvělému Frčkovi uzmul vychytanou nulu Tomáš Sláma. Poté slovo již patřilo jen domácím, kteří přidali ještě další tři branky. A když v závěrečných vteřinách předvedl Frček zákrok z říše snů, skončil zápas výsledkem 13:1.

V dresu domácích zaznamenali po dvou gólech Josef Klíma a Jan Petrov. Na téměř polovině gólů Baníku se svými asistencemi podílel Petr Račanský, který tak zapsal šest kanadských bodů a další čtyři body přidal Roman Kašpar.

V dalším kole nastoupí Baník na ledě Rokycan. Doma pak bude hrát béčko v sobotu 23.10. v derby proti B-týmu Chebu.

Petr Račanský: V kabině jsme si řekli, že musíme hrát jako v Domažlicích. Týmový výkon a rychlá střídání. Náš cíl byl dát soupeři pět, šest gólů do poloviny zápasu, aby si mohli zahrát i kluci, kteří poctivě chodí na tréninky, ale do třech formací se nevejdou. Což se nám splnilo a jsme za to rádi. Teď se připravíme na Rokycany, kde se pokusíme nějaký bodík urvat.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.