HC Rebel město Nejdek
Góly v přesilovce: 0:0, v oslabení: 0:1
Vstřelené branky + asistence
  • 38:52 Jílek (Cankov)
  • 46:22 Zbránek (Račanský, Prachař)
  • 60:00 Račanský - rozhodující SN
Ostatní zápasy kola
Tachov - Kaznějov 5:8
Domažlice - Cheb "B" 9:0
Klatovy - Třemošná 2:3
Mar. Lázně - Rokycany 0:5 KK
Soupiska HC Rebel město Nejdek

Brankáři:

Pitoňák (Nový)

Obránci:

Doubek, Orlich, Král, Krýsl, Funk, Jonák, Cankov

Útočníci:

Florian, Záhora M. Hromádka, Záhora D., Hoang, Czingel, Gerát, Jílek
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Jiří Mašek, Jiří Veverka

B-tým konečně porazil i Nejdek

V devátém kole Krajské lize mužů zvítězil Baník na ledě Nejdku. O výhře však rozhodovaly až nájezdy.

Baník k dalšímu zápasu odjel do Nejdku v nekompletním složení. Za domácí nastoupilo několik bývalých hráčů Baníku včetně nestárnoucího matadora Reného Hromádky, ale také například junioři Pitoňák či Czingel.

Utkání nebylo bohaté na góly, o čemž svědčí i první třetina, která skončila bez branek. Výborné výkony podali brankáři Matyáš Pitoňák a jako vždy i sokolovský Jakub Frček, kterého ze hry překonal pouze Jílek v 39. minutě. Baníku se podařilo vyrovnat v 47. minutě, kdy v přesilové hře protlačil puk do sítě Radim Zbránek, který tak zaznamenal třetí gól ve dvou utkáních.

A protože další gól do konce třetí třetiny nepadnul, rozhodnout museli opět nájezdy. V nich byl za Baník dvakrát úspěšný Petr Račanský, který nakonec i rozhodl o druhém bodu pro B-tým.

B-tým tak konečně porazil poprvé v historii i Nejdek a i nadále béčku patří třetí příčka.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.