HC Baník Sokolov
Mimořádné tresty: Štrunc (KAZ) 10 min OT
Góly v přesilovce: 0:0, v oslabení: 0:0
Vstřelené branky + asistence
  • 23:20 Petrov Daniel (Hudák P., Navrátil)
  • 41:02 Baďouček (Hanzlíček, Dobrý)
  • 60:00 Kašpar
Ostatní zápasy kola
Nejdek - Cheb "B" 5:0 KK
Domažlice - Mar. Lázně 9:3
Tachov - Třemošná 3:9
Klatovy - Rokycany 5:2
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Jiří Mašek, Jiří Veverka
Soupiska TJ Apollo Kaznějov

Brankáři:

Pekár (Holub)

Obránci:

Štrunc, Baďouček, Brand, Jankovský, Korvas, Ruprecht

Útočníci:

Urbánek, Dobrý, Mutinský, Straka, Hanzlíček, Komanec, Sýkora

Roman Kašpar trefil v nájezdech výhru béčka

Po dvou odložených zápasech si mistrovské utkání zahráli konečně i hráči B-týmu.

Po pátečním modelovém utkání, ve kterém B-tým podlehl juniorce Baníku 7:3, nastoupili hráči rezervy na domácím ledě proti Kaznějovu. B-tým poslal do utkání poměrně silnou sestavu s kompletními třemi pětkami. Hosté pak dorazili i s bývalým hráčem A-týmu Baníku Jakubem Ruprechtem.

V utkání, které nepřineslo příliš branek, se ujali vedení domácí hráči, když se ve 24. minutě prosadil Daniel Petrov. Těsný náskok vydržel Baníku do 42. minuty, kdy skóre srovnal David Baďouček. A protože během hrací doby, kdy dominovali oba brankáři, další gól nepadl, na řadu musely přijít nájezdy. V nich byl úspěšnější Baník, když vítěznou trefu zaznamenal Roman Kašpar, který tak rozhodl o dvoubodovém zisku pro Baník.

V pondělí pak na konto Baníku přibyli další tři body, když dvakrát nesehrané utkání s rezervou Chebu bylo kontumováno ve prospěch Sokolova. Tím se B-tým posunul na čtvrtou pozici v tabulce.

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.