HC Baník Sokolov
Vyloučení - 2 min.: 11:8
Góly v přesilovce: 2:0, v oslabení: 0:0
Vstřelené branky + asistence
  • 09:23 Račanský (Truhlář J.)
  • 17:31 Račanský (Zbránek, Klíma)
  • 18:10 Prachař (Petrov J., Bíma)
  • 22:45 Hoang (Florian, Cankov)
  • 35:43 Klíma (Račanský, Sipl)
  • 48:48 Navrátil (Pastier, Brytkov)
  • 52:01 Doubek (Gerát, Czingel)
  • 52:20 Záhora D. (Jílek, Krýsl)
  • 59:32 Zbránek (Račanský)
Ostatní zápasy kola
Rokycany - Mar. Lázně 5:0 KK
Třemošná - Klatovy 6:3
Cheb "B" - Domažlice 0:11
Kaznějov - Tachov 7:2
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Jiří Mašek, Jiří Veverka
Soupiska HC Rebel město Nejdek

Brankáři:

Nový (Havlík)

Obránci:

Doubek, Gombár, Orlich, Krýsl, Král, Funk, Cankov

Útočníci:

Florian, Hromádka, Hoang, Gerát, Czingel, Jílek, Záhora D., Záhora M.

Béčko porazilo Nejdek a vyhlíží playoff

V posledním utkání základní části porazil Baník na domácím ledě soupeře z Nejdku 6:3.

Závěrečné kolo Krajské ligy přineslo derby, ve kterém se utkal B-tým Baníku a Rebelové z Nejdku. Baníku vyšla první třetina, která určila ráz celého utkání. V ní se dvakrát prosadil Petr Račanský a další gól přidal David Prachař, kterému asistoval i brankář Bíma. Ve druhé třetině hosté sice Hoangem snížili, ale tříbrankové vedení vrátil Sokolovu Josef Klíma.

V 49. minutě Vojtěch Navrátil zvyšoval již na 5:1, ale poté přeci jen přišlo zdramatizování zápasu. Během 20 vteřin se prosadili Doubek a Daniel Záhora, kteří tak snížili na 5:3. Poslední slovo měl ale Baník, když svou střeleckou formu potvrdil Radim Zbránek. Petr Račanský si u tohoto gólu připsal čtvrtý bod v zápase.

Výhrou si Baník zajistil 4. příčku v tabulce po základní části. V play-off tak narazí B-tým na Klatovy. První utkání se hraje v Sokolově v neděli 20.2.2022 od 16:45, odveta pak o týden později v Klatovech od 17:30. V případě rovnosti bodů z těchto dvou zápasů rozhodne rozdíl ve skóre.

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.