HC Baník Sokolov
Vstřelené branky + asistence
  • 09:56 Klíma (Račanský)
  • 13:05 Račanský (Beer)
  • 19:46 Fořt (Krs, Bouček)
  • 28:04 Prachař (Pastier)
  • 35:09 Hochman (Bouček, Fořt)
  • 59:57 Fořt (Hochman)
Ostatní zápasy kola
Tachov - Rokycany 3:6
Domažlice - Nejdek 0:0
Kaznějov - Třemošná 2:8
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Jiří Veverka
Soupiska HC Klatovy

Brankáři:

Rückl

Obránci:

Rajal, Plánička, Valečka, Hochman, Juráň

Útočníci:

Vondryska, Vizinger, Čuban, Bouček, Kuželík, Fořt, Vávra, Babka, Fait, Krs

B-tým v prvním duelu play-off remizoval

Nadějně rozehraný zápas béčko do vítězného konce nedovedlo. Ve čtvrtfinále krajské ligy remizoval Baník 3:3.

V neděli 20.2. hostil B-tým ve čtvrtfinále krajské ligy svého soupeře z Klatov. Série se hraje na dva zápasy, při shodném bodovém zisku rozhoduje rozdíl ve skóre, proto byl úvodní zápas velmi důležitý. A Baník si toho byl vědom. Úvod se mu podařil, když skóre otevřel Josef Klíma. Vstřelení gólu musel potvrdit až čárový rozhodčí, neboť puk se od sítě odrazil velmi rychle ven. Brzy bylo pro Baník ještě veseleji, když chytrou střílenou přihrávku Beera o mantinel zužitkoval Petr Račanský. Na druhé straně držel baníkovce jako vždy Jakub Frček. Ale i on nakonec v prvním dějství inkasoval. 14 vteřin před sirénou snížil Martin Fořt.

Ve druhé třetině vrátil Baníku dvougólové vedení David Prachař za asistence Lukáše Pastiera, ale do šaten se odcházelo znovu pouze s rozdílem jednoho gólu. Na 3:2 z pohledu domácích snižoval Jan Hochman.

Těsné jednogólové vedení vydrželo B-týmu téměř celou poslední třetinu. Nakonec ale hosté vybojovali remízu. Tři vteřiny před koncem utkání totiž svým druhým gólem v zápase srovnal Martin Fořt na konečných 3:3.

V odvetě se tak bude začínat od nuly. Baník pojede v neděli do Klatov s vědomím, že jakákoliv porážka pro něj znamená konec sezony.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.