HC Dukla Jihlava
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 35:36, počet diváků: 2001
Vstřelené branky + asistence
  • 01:42 Brož (Menšík, Seman)
  • 02:45 Konečný (Pohl, Kverka)
  • 28:16 Helt (Kowalczyk, Zadražil) - PH
  • 48:42 Jurčík (Pohl, Přibyl) - PH
  • 64:20 Skořepa (Bilčík, Havránek)
Soupiska HC Dukla Jihlava

Brankáři:

Zhukov (Maláč)

Obránci:

Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Dvořák, Chvátal

Útočníci:

Čachotský "A", Skořepa "C", Havránek, Harkabus "A", Zadražil, Helt, Seman, Menšík, Brož, Cachnín, Juda, Čermák

Trenér:

Viktor Ujčík
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

PLAY OFF: Baník první zápas prohrál v prodloužení

Baníkovci dvakrát na ledě Jihlavy prohrávali, ale podařilo se pokaždé srovnat a zápas tak došel až do prodloužení. V tom rozhodl Skořepa o tom, že se Jihlava ujímá vedení 1:0 na zápasy.

Hned v úvodu zápasu, v čase 1:42 Baník inkasoval branku. Menšík objel branku, střílenou přihrávkou do brankoviště našel Brože a ten vstřelil první gól série – 1:0. V čase 2:45 se baníkovcům podařilo srovnat podobnou brankou. Jan Pohl z rohu nahodil do brankoviště, Žukov vyrazil puk jen před sebe, kde ho našel Jakub Konečný a pohotově ho dopravil do branky – 1:1. O minutu později po přihrávce Jurčíka trefil spojnici tyček Tomi. V 7. minutě Harkabus zavezl puk do útočného pásma, našel Kowalczyka, který trefil připraveného Cichoně. V 10. minutě se řítil sám na Žukova Tomáš Jandus, ale jihlavský brankař jeho střelu vytáhl vyrážečkou. Baníkovci poté hráli přesilovou hru, kterou neodehráli vůbec špatně. Do dobrých příležitostí se dostali Vrhel s Vracovským, ale chybělo jim potřebné štěstí. V 18. minutě jel Helt sám na Cichoně, dobře si ho roztáhl, ale sokolovský brankař jeho zakončení mezi betony dokázal zneškodnit.

Ve 23. minutě byly k vidění šance na obou stranách. Nejprve z nebezpečné pozice střílel Čachotský, jehož střelu Cichoň vyškrábl lapačkou a z následného protiútoku zakončoval kombinaci první útoku Kverka, který ale trefil jen střed branky. Ve 27. minutě byla Dukla blízko k vedení, protože v přesilovce nastřelil pravou tyčku Harkabus. V další početní výhodě už se jihlavští přeci jen prosadili. Zadražil vyhrál buly na Kowalczyka, ten vystřelil a mimo dosah Cichoně puk v čase 28:16 tečoval Helt – 2:1. Ve 32. minutě si šikovně najel na přihrávku Čachotského z druhé vlny Harkabus, potáhl si kotouč, ale brankař Baníku ho skvěle vybruslil. Běžela 37. minuta a Tomi se šikovně protáhl přes obránce až k zakončení, ale Žukov na jeho střelu stihl zareagovat. Ve 39. minutě střílel nebezpečně přes beka Bílek, který byl následně faulovaný, a baníkovci dohrávali druhou třetinu v přesilové hře. V té ještě zahrozil z pozice mezi kruhy, ale Žukov se opět vyznamenal.

Baník vstoupil do třetí třetiny dobrým tlakem, ve kterém si vytvořil několik střeleckých příležitostí, ale všechny skončily na výstroji Žukova. Ve 44. měl velkou šanci na své hokejce Skořepa, který ale po přihrávce Havránka přestřelil. Jan Pohl si ve 45. minutě sjel na přihrávku, kterou dostal přesně mezi kruhy, ale zamířil jen těsně vedle tyčky. Ve 48. minutě se vytáhl skvělým zákrokem Cichoň proti Čermákovi a sokolovský brankař dokázal vyřešit i následný závar před svou brankou. V čase 48:42 střílel Pohl v přesilové hře od modré čáry, puk se následně odrazil k Ondřeji Jurčíkovi a ten srovnal na 2:2. V 56. minutě se proti Heltovi vytáhnul dalším těžkým zákrokem Cichoň, který dokázal na střelu do protipohybu zareagovat betonem. V poslední minutě základní části mohl rozhodnout Kverka, ale svůj samostatný únik nezakončil podle svých představ.

Hned po třiceti vteřinách prodloužení skvěle zakombinoval první útok Baníku, puk se dostal k Přibylovi, jehož střelu Žukov dokázal vyrazit. V 63. minutě měl rozhodnutí na hokejce Kachyňa a následně i Havránek, ale Cichoň předvedl dva famózní zákroky. V čase 64:20 už to Dukle vyšlo. Skořepa vystřelil přes obránce, Cichoň vyrazil puk jen před sebe, kde si ho sebral znovu Skořepa a rozhodl o vítězství Dukly – 3:2.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Mrzí nás, že jsme první utkání nezvládli. Ale víme, že hrajeme proti obrovskému favoritu. Dukla je zkušený tým a pravidelně nastupuje do závěrečných bojů v play-off. Na druhou stranu jsme si ověřili, že můžeme být Jihlavě důstojným soupeřem a hodně jí postup znepříjemnit.

Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.