Čachotský "A", Skořepa "C", Havránek, Harkabus "A", Zadražil, Helt, Seman, Menšík, Brož, Peš, Juda, Čermák

Viktor Ujčík

Martin Štrba

PLAY OFF: Jihlava ukončila Baníku historickou sezonu

Baník nedokázal navázat na poslední domácí výkon a sezona pro něj končí. O průběhu zápasu rozhodlo prvních deset minut, ve kterých si Dukla vytvořila dvoubrankový náskok, který si s přehledem podržela. Baník končí na 3. místě Chance ligy!

Ve druhé minutě se nejprve prezentoval nebezpečnou střelou po zadovce Kachyňa a hned z následného protiútoku to zkoušel Kverka, ale Žukov kotouč chytil do lapačky. Chvilku poté byl vyloučený Marek Sloboda a Jihlava nabídnutou přesilovku využila. V čase 2:26 dostal puk na modrou čáru Lukáš Mareš a jeho prudká rána skončila až v brance – 1:0. V 6. minutě Dukla dobře zakombinovala v útočném pásmu a kotouč se dostal až na levý kruh, odkud střílel do připraveného Cichoně Bilčík. V čase 8:38 zapomněla obrana Baníku na najíždějícího Skořepu a zkušený veterán zvýšil na 2:0 přesnou střelou nad lapačku. Ve 14. minutě při hře 4 na 4 musel řešit další složitou situaci ve svém brankovišti Cichoň, který na poslední chvíli dokázal přikrýt puk před dotírajícím Čachotským. Ve zbytku první dvacetiminutovky už k vidění žádná větší šance nebyla a tak si Jihlava do druhé třetiny přenesla dvoubrankový náskok.

Ve 23. minutě vyzkoušel pozornost Cichoně z levé strany obránce Mareš, ale baníkovský brankař ho tentokrát vychytal. Ve 27. minutě hrála Jihlava přesilovku, ve které se dostala do přečíslení dva na jednoho, při kterém vzal zakončení na sebe Helt, ale Cichoň si s jeho střelou poradil. Domácí obranu v polovině zápasu dvakrát zaměstnal Adam Rulík. Nejprve nebezpečně střílel z pozice na modré čáře a chvíli potom se natlačil až do brankoviště, kde ale narazil na připraveného Žukova. Ve 37. minutě vyslal nebezpečnou přízemní střelu Menšík, ale jeho střela trefila jen beton sokolovského brankaře. O chvíli později byl vyloučen za krosček Petr Hašek a v následném oslabení Jandus dokázal dojet puk a tvrdou ranou z pravého kruhu trefil Žukova. Asi nejblíže ke snížení byli baníkovci ve 38. minutě, kdy Vracovského střelu Žukov neudržel a v následném závaru před brankoviště měl co dělat, aby puk neskočil za jeho zády.

Ve 44. minutě měl Baník dobrou příležitost, protože do otevřené obrany vjel Konečný, který nakonec prováhal nejlepší moment ke střele, ale vybojoval alespoň přesilovku pro svůj tým. Sokolovským přesilová hra vůbec nevyšla a navíc v jejím závěru ještě nebezpečně střílel bekhendem Čachotský. V půlce třetího dějství hrál Baník další přesilovku, ve které střílel z nebezpečné pozice Vrhle, ale trefil jen před brankou clonícího Rulíka. V 51. minutě mohl přidat klid na jihlavské hokejky Skořepa, ale z bezprostřední blízkosti našel jen Cichoňův rozklek. Do konce zápasu zbývalo 4:37 a Martin Štrba odvolal brankaře a zkoušel se do zápasu vrátit při power play. Přesně dvě minuty před koncem se puk odrazil před prázdnou branku k Přibylovi, ale přeskočil mu hokejku. Pojistku Jihlavy přidal v čase 58:19 Matouš Menšík, který gólem do prázdné branky dal na 3:0.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: V první řadě bych pogratuloval Dukle k postupu do finále. Z mého pohledu si to zasloužila. Celou sérii byli v důležitých momentech zkrátka lepší. Sportovně to musím uznat, i když jsme nějakým způsobem snažili. V pátém utkání jsme chtěli sérii vrátit zpátky do Sokolova, ale nevyšla nám první třetina. Druhá část byla z našeho pohledu dobrá, ale gólman soupeře opět potvrdil své kvality a ve třetí třetině už to byla z našeho pohledu akorát křeč. Dukla hrála velice dobře takticky, takže nás jednoznačně v těchto věcech v celé sérii předčila, a proto zaslouženě postoupila.