Čachotský "A", Skořepa "C", Havránek, Harkabus "A", Zadražil, Helt, Seman, Menšík, Brož, Cachnín, Juda, Čermák

Viktor Ujčík

Martin Štrba

PLAY OFF: Baník prohrál prodloužení i podruhé

Baníkovci předvedli v závěru zápasu velkou stíhací jízdu, když od 44. minuty prohrávali 5:2, ale nakonec se jim podařilo vyrovnat a znovu poslat zápas do prodloužení. To opět lépe vyšlo Dukle a do Sokolova se vydá s vedením 2:0 na zápasy.

Hned v první minutě musel Žukov vytánout těžký zákrok proti Kverkově střele, který dostal nabito křížnou přihrávkou od Přibyla. V 5. minutě si opět první útok Baníku vytvořil dobrý tlak, z kterého vyplynula šance Konečného, který střílel z bezprostřední blízkosti, ale puk skončil v lapačce jihlavského brankaře. Jihlava hned z první vážnější střely dokázala skórovat. V čase 5:40 se Helt uvolnil u mantinelu, potáhl si puk do středu hřiště, odkud střelou pod lapačku dal na 1:0. V 8. minutě Dukla vyrazila do rychlého brejku, který zakončil prudkou střelou zápěstím do břevna Zadražil. V signalizovaném trestu pro baníkovce chvilku na to Jihlava zvýšila v čase 8:37 na 2:0, když se ve skrumáži před brankou prosadil Mareš, který protlačil puk za záda Cichoně. Ve 14. minutě si do nebezpečné pozice najel Mareš, kterého tentokrát Oldřich Cichoň dokázal vychytat svým betonem. V 18. minutě střílel od modré Klejna, jehož střelu dokázal Konečný tečovat a Žukov měl plné ruce práce s tím, aby jí vytěsnil z branky. V poslední minutě se ještě otevřela obrana Baníku a Skořepa se dostal do samostatného úniku, ale jeho střelu dokázal Cichoň ukrýt do své lapačky.

Druhá třetina začala hodně opatrně a ani jeden z týmů nechtěl svého soupeře pustit do zakončení. Až ve 24. minutě se Čachotský snažil natlačit do zakončení, byl faulovaný a Klejna putoval na trestnou lavici za podrážení. V přesilovce se dostal na hranici brankoviště dvakrát k dorážce Harkabus, ale Cichoň s jeho pokusy poradil. Ve 29. minutě, konkrétně v čase 28:24 šla Dukla do tříbrankového trháky, když milimetrovou přihrávku Čachotského zužitkoval Josef Skořepa – 3:0. Baníku se podařilo Žukova překonat poprvé v čase 30:58, když Jurčíkoho vyraženou střelu dostal do branky Vojtěch Tomi – 3:1. Uplynulo pouhých 21 vteřin a Žukov inkasoval podruhé. Stanislav Vrhel se nejlépe zorientoval na brankovišti a i přes těsné bránění dokázal snížit na 3:2. Baník hrál ve 33. minutě přesilovou hru, ve které byl blízko k vyrovnání Tomi a Jurčík, ale obě střely skončili na výstroji jihlavského brankaře. Na konci přesilovky si baníkovci nepohlídali Kowalczyka, který naskočil z trestné lavice rovnou do samostatného úniku a ten v čase 34:33 proměnil střelou mezi betony – 4:2. Jihlava ještě na konci druhého dějství hrála přesilovku, ale Cichoň svůj tým ještě udržel ve hře.

Na začátku třetí třetiny nebezpečně střílel Zadražil z pravého kruhu, ale Cichoň dokázal jeho střelu vyrazit mimo. V čase 43:42 už se Zadražil radovat mohl. Čachotský poslal puk bekhendem do brankoviště, ten se odrazil od hokejky jednoho z baníkovců do kalhot jihlavského útočníka a skončil až za zády Cichoně – 5:2. V čase 45:49 našel Vracovský dlouhým pasem Bílka a sokolovský útočník svůj únik zakončil gólem na 5:3. V čase 49:06 Baník přidal další branku. Tomi si stáhl na modré čáře puk ze vzduchu, kousek ho potáhl a nachytal Žukova střelou mezi betony – 5:4. V 53. minutě musel svou pohotovou lapačku předvést Cichoň proti nepříjemné střele Čachotského z pravého kruhu. Od 56. minuty to zkoušeli baníkovci bez brankaře a navíc v přesilové hře, ve které si vytvořili velký tlak, ale z gólu se radovali až po jejím konci, kdy svůj důraz před brankou v čase xxx přetavil ve vyrovnávací gól Petr Hašek – 5:5.

V 62. minutě měl rozhodující gól na hokejce Seman, který se ocitl sám před Cichoň, potáhl si puk, ale jeho střelu mezi betony Cichoň dokázal chytit. V čase 65:09 našlápl ve středním pásmu obránce Kowalczyk a přesnou střelou a svým druhým gólem v zápase rozhodl o jihlavské výhře.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Zápas se mi zase hodnotí hůře. Utkání bylo jak přes kopírák. Měli jsme špatný vstup do zápasu, což jsme si udělali sami. Ale smekám před kluky, že jsme to nezabalili, hráli jsme až do konce a dostali zápas do prodloužení. V něm jsme zase udělali zbytečnou chybičku, která byla potrestána. Série je 2:0 pro Jihlavu, nyní se stěhuje k nám do Sokolova a samozřejmě uděláme vše pro to, abychom se do Jihlavy vrátili.