Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Dvořák, Chvátal

Čachotský "A", Skořepa "C", Havránek, Harkabus "A", Zadražil, Helt, Seman, Menšík, Brož, Cachnín, Juda, Peš

Viktor Učík

PLAY OFF: Baník přehrál Duklu a vrací sérii do Jihlavy

Baníkovci dokázali uhrát důležitý zápas a po skvělém výkonu a výhře 4:2 snížili v sérii na 3:1. Další zápas je na programu v neděli v CZ LOKO aréně.

Ve druhé minutě ukázal své rychlé nohy Kverka, který na modré přebruslil hostujícího beka a jel sám na Žukova, který ale dokázal střelu pod lapačku chytit. O dvě minuty později se do samostatného nájezdu po pěkné přihrávce od Skořepy dostal Havránek, jehož bekhendovou kličku Cichoň vystihl. Baníkovci dostali možnost první početní výhody, ve které se dvakrát k zakončení dostal Jurčík, ale nakonec se ujala až střela Kverky, který dostal v čase 5:05 nabito od Přibyla a dal na 1:0. Jihlava dokázala rychle odpovědět gólem Filipa Helta, který svou první střelu nasměroval jen do Rulíka, ale kotouč se mu vrátil na hokejku a pohotovou ranou srovnal v čase 6:33 na 1:1. Vedení mohl domácí vrátit Jurčík, protože dokázal prosadit na brankovišti, ale jeho střelu mezi betony Žukov zneškodnil. Na druhé straně nebezpečně střílel Kachyňa, jehož střelu přes obránce Cichoň dokázal vyškrábnout. Ve 20. minutě ještě mohl skóre změnit Hašek, protože se pěkně uvolnil, zkusil se prosadit tvrdou střelou, která nakonec skončila nad brankou.

Druhá třetina začala hodně opatrně a až ve 23. minutě byla k vidění nebezpečná situace. Mareš dostal přihrávku mezi kruhy, zpracoval si puk, který nasměroval jen do Cichoňovo vyrážečky. Baník se dostal do vedení v čase 23:59, když Vrhel posunul puk po zadním mantinelu na Přibyla, ten ho poslal před branku na Konečného, který našel mezírku mezi betony Žukova – 2:1. Velkou hrubku v rozehrávce předvedl ve 30 minutě Pohl, ale Cichoň dokázal Čachotského střelu ukrýt do své lapačky. Gólovou akci předvedla v čase 36:17 čtvrtá formace Baníku. Rohan poslal puk na Slobodu, ten ho rychle posunul do středu hřiště na Proška a ten pohotovou střelou nad ledem poslal Baník do vedení 3:1. Na konci třetiny hrála Dukla v početní výhodě a nebezpečně střílel Mareš, jehož střelu vyrazil Cichoň vysoko nad sebe a padající puk se ještě snažil baseballovým způsobem dostat do branky Seman, ale trefil jen domácího brankaře.

Hned na začátku třetí třetiny bylo vidět, že Dukla bude chtít zápas ještě zdramatizovat. Dvakrát se k nebezpečnému zakončení dostal Matěj Zadražil, ale Cichoň svojí branku uhájil. Ve 46. minutě hrál Baník přesilovku, ve které si vytvořil dobrý tlak, ale chyběla jí střelba. Zápas zdramatizoval v čase 51:25 Tomáš Čachotský, který se po nahození nejlépe zorientoval na brankovišti a snížil na 3:2. O dvě minuty později byl blízko k vyrovnání Helt, který tečoval nahození do protipohybu brankaře Cichoně, ale ten puk ještě dokázal vyškrábnout. Jihlavští to zkoušeli od 58. minuty bez brankaře a jejich risk přetavil v pojišťovací gól v čase 59:01 Marek Sloboda – 4:2.